TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Islam a chrześcijaństwo. Konfrontacja czy dialog

Książka jest próbą połączenia dwóch odmiennych spojrzeń na kontakty świata muzułmańskiego z chrześcijaństwem. Jej zasadniczą część stanowią felietony Vittorio Messoriego o islamie, którym towarzyszy wybór wypowiedzi Jana Pawła II poświęconych islamowi, słynne przemówienie Benedykta XVI wygłoszone na Uniwersytecie w Ratyzbonie oraz jego słowa skierowane do ambasadorów państw islamskich podczas spotkania w Castelgandolfo, a także popularnonaukowy artykuł pt. Islam – dzieje, doktryna, fundamentalizm, autorstwa dra hab. Eugeniusza Sakowicza – teologa i religioznawcy z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W obliczu takich wydarzeń, jak zamach na World Trade Center, wojna w Afganistanie i Iraku, protesty środowisk muzułmańskich w reakcji na przemówienie papieża Benedykta XVI wygłoszone na Uniwersytecie w Ratyzbonie, coraz wyraźniej można dostrzec napięcie, a nawet konflikt między światem islamu a zachodnią kulturą i światem judeochrześcijańskim.

Wiele przyczyn przemawia za tym, by mówić o zjawisku konfrontacji i walki tych dwóch wielkich religii, wiele faktów ukazuje głębokie pragnienie dialogu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II, Benedykt XVI, Vittorio Messori, Eugeniusz Sakowicz
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 116
Wymiar [mm]: 130x202
EAN: 9788372217356
ISBN: 83-7221-735-1
ID: 46451

Zobacz również

Islam a chrześcijaństwo. Konfrontacja czy dialog
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...