TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Umysł terrorysty.. Były snajper Arafata ujawnia motywy islamskich ekstremistów i podpowiada, jak przeciwdziałać terrory

Były snajper Arafata ujawnia motywy islamskich ekstremistów i podpowiada, jak przeciwdziałać terroryzmowi.

Tass Saada wie z własnego doświadczenia, co prowadzi człowieka do tak drastycznych działań. Urodził się w Strefie Gazy, dorastał w Arabii Saudyjskiej i w Katarze. Już jako nastolatek został bojownikiem organizacji Fatah, a następnie snajperem - zamachowcem na usługach Jasera Arafata.

Od pewnego momentu jego życie potoczyło się jednak w zupełnie innym kierunku. Po radykalnym zrewidowaniu poglądów założył organizację charytatywną Hope for Ishmael, zabiegającą o pojednanie między Arabami i Żydami. Prowadzi też fundację Seeds of Hope, której celem jest wychowanie palestyńskich i żydowskich dzieci w atmosferze pokoju i pojednania.

W swojej najnowszej książce Tass Saada dociera do korzeni islamskiego ekstremizmu i odsłania sposób myślenia terrorystów. A jednocześnie pokazuje, jak przeciwdziałać terroryzmowi, aby z jednej strony przemienić Bliski Wschód, a z drugiej – chronić nasze własne, coraz bardziej zróżnicowane etnicznie, otoczenie. Przesłanie tej książki doskonale ilustruje biblijne wezwanie do tego, by kochać nieprzyjaciół i nie dać się zwyciężyć złu, lecz zło zwyciężać dobrem. W obliczu najgroźniejszego konfliktu kulturowego i cywilizacyjnego naszych czasów przynosi nadzieję na pojednanie przez kształtowanie alternatywnego sposobu myślenia – “umysłu człowieka pokoju”.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Tass Saada, Dean Merrill
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788361097617
ISBN: 9788361097617
ID: 394454

Zobacz również

Umysł terrorysty.. Były snajper Arafata ujawnia motywy islamskich ekstremistów i podpowiada, jak przeciwdziałać terrory
25.30 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...