TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak profesor Ulipispirus wymyślił język zrozumiały dla wszystkich

Bajki o profesorze Ulipispirusie to zbiór prostych baśniowych historii o poszukiwaniu i odkrywaniu dobra i miłości w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach.

Na początek mądry profesor Ulipispirus doradza, jak porozumiewać się z innymi za pomocą języka życzliwości i sympatii; później zaś dowiadujemy się, jak pokonać smoka, który mieszka w nas samych, czytamy o duszach, które wybierały sobie ciało, widzimy niebo błyszczące w kropli rosy, próbujemy znaleźć prawdziwy skarb dzięki oczom błyszczącym miłością.

Oczywiście, jak to w bajce bywa, mamy też do czynienia ze złą czarownicą, przebiegłym diabłem, który sprytnie przybiera postać anioła, królem bezradnym w obliczu kłopotów z królowaniem. Na koniec poznajemy magię cudownego zwierciadła do odczytywania cudzych i własnych myśli oraz razem z małą łanią chowamy się przed złym wilkiem.

O. T. Špidlik wprowadza małych i dużych czytelników w swój baśniowy świat głównie po to, by przekazać im prawdę o paru podstawowych, a przecież często zapominanych wartościach. Przypomina, że żyć znaczy dawać, że ciało jest piękne, jeśli służy duszy, a miłość przenikająca świat jest naszym najważniejszym skarbem.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Salwator
Autor: Tomas Spidlik
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 104x185
EAN: 9788360703724
ISBN: 9788360703724
ID: 67711

Zobacz również

Jak profesor Ulipispirus wymyślił język zrozumiały dla wszystkich
10.71 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...