TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak wiosenny deszcz

Jak wiosenny deszcz jest zbiorem głębokich i ciekawych inspiracji medytacyjnych płynących z lectio divina, aby ułatwić chrześcijanom “odczuwającym głód i pragnienie Słowa” przejście od znajomości Świętej Księgi do spotkania ze Słowem w kontekście modlitwy osobistej i wspólnotowej, która staje się radosnym krokiem na drodze postępu duchowego.

Bruno Secondin, karmelita oraz autor wielu książek na temat duchowości i życia religijnego, prezentuje różnego rodzaju lectio, które posiadają określoną strukturę lub rytmiczną kompozycję opartą na czterech elementach: czytaniu, medytowaniu, aktualizowaniu, modlitwie. Mamy tutaj do czynienia z bardzo rozległym odniesieniem prowadzącym do osobistego i autentycznego dialogu z Bogiem.

Przy praktykowaniu indywidualnej i wspólnotowej medytacji nad Słowem istnieje konieczność odpowiedniego komentarza, który inspirowałby biblijnie oraz duchowo. Wielki Post i Wielkanoc należą do dwóch okresów liturgicznych silnie “rozjaśnionych” Słowem: tym, którzy zechcą poddać się owemu specjalnemu światłu obwieszczanego i kontemplowanego Słowa, dedykujemy to lectio.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Bruno Secondin
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788372249517
ISBN: 83-7224-951-2
ID: 19556

Zobacz również

Jak wiosenny deszcz
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...