TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?

Ocena:
(5 opinii)

Masz przed sobą książkę wywołaną przez tematy:

  • małżeństwa na próbę,
  • antykoncepcji,
  • eugeniki,
  • problematyki in vitro,
  • aborcji
  • i eutanazji.

Wiesz, że twoja młodzież w dużej części błądzi w swych poglądach na ten temat, a jednocześnie chętnie o tym dyskutuje. I to jest to pole minowe. Możesz wylecieć w powietrze.

Zapamiętaj jedną ważną rzecz - idąc na katechezę, nie wystarczy mieć rację. Trzeba mieć jednocześnie metodę. Trzeba mieć sposób, pomysł na podjęcie tematu. Dotyczy to wszystkich tematów, a szczególnie tych gorących, mocno naznaczonych emocjami.

Przypomnij sobie Dawida i proroka Natana (2 Sm 12). Prorok idący do króla po jego grzechu z Batszebą i morderstwie Uriasza miał coś więcej niż rację w postaci przykazań "nie cudzołóż", "nie zabijaj". Miał pomysł na katechezę. Zapewne nie miał napisanego na papirusie konspektu, ale miał w głowie jasną strukturę swoich manewrów.

Książka "Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?" zawiera scenariusze katechez na wiecznie gorące tematy - małżeństwo na próbę, antykoncepcja, eugenika, in vitro, aborcja, eutanazja. Każdy scenariusz zawiera pomysł, jak podejść do tematu, jakiego użyć "podstępu", jak obejść zapory, jak trafić w czuły punkt.

Czy, wykorzystując tę książkę, z całą pewnością wysadzisz betonowe bunkry przekonań? Gwarancji nie masz, ale mocno zwiększasz swoje szanse. Nawet gdy nie przekonasz katechizowanych, to wyjdziesz z potyczki bez ran, a na pewno zasiejesz ziarno niepokoju.

Gdy ziarno wypuści korzenie, kruszy się nawet skała i beton. I tego życzę.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

bezbłędna;)

Książka jest świetnie przedstawiona w formie scenariuszy zajęć, poruszane są w niej tematy, które od zawsze wzbudzały ciekawość młodych ludzi ale nie zawsze były przez nich właściwie rozumiane..

autor opinii: Sylwia

Super

Konspekty katechez sa bardzo pomocne, ciekawe tresci ktore umozliwiaja prowadzenie lekcji jakby poprzez "podstep", zmuszaja do myslenia i pokazuja jasne dowody na tematy dyskutowane powszechnie... pomagaja udowodnic nauczanie.Kosciola poprzez przyklady zycia!

autor opinii: Mariusz Mastaj

super pomoc

Treści są jasnym i przystępnym językiem ukazane i mocno osadzone w życiu.....bardzo przydatne dla każdego człowieka, katechety też bez względu jakie uczy szkoły....warto zakupić i polecić...

autor opinii: Bernarda Zybura

Praktyczna:)

Świeże pomysły..., można skorzystać by odświeżyć swoje utarte już metody pracy z młodzieżą na wskazane tematy.

autor opinii: Ewa W.

Dobra książka, bardzo pomocna w katechezie. Jednak mile byłam zaskoczona, gdy okazało się, że młodzież II klasy gimnazjalnej nie sprzeciwiała się zakazowi eutanazji. Katecheza ta jeszcze ich utwierdziła w tym przekonaniu.

autor opinii: Genowefa Adamczak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 48
EAN: 9788363875367
ISBN: 978-83-63875-36-7
ID: 445332

Zobacz również

Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...