TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jam jest Pan Bóg twój. Katechizm dla dzieci o dekalogu

Dziesięć Słów Pana Boga. Od ich zakorzenieniu w naszym życiu zależy jego jakość - teraz i w wieczności, Często rodzice i wychowawcy mają kłopot z jasnym, prostym i pociągającym jednocześnie przedstawieniem wychowankom Bożych drogowskazów.

Książeczka Bogny Białeckiej - „Jam Jest Pan Bóg Twój. Katechizm dla dzieci o dekalogu” - to trudna do przecenienia pomoc w tym niełatwym, a przecież niezbędnym zadaniu przysposobienia dzieci do kroczenia Bożymi ścieżkami.

Zadanie to wymaga w dzisiejszych czasach może nieco więcej uwagi, niż kiedykolwiek wcześniej. Dziś tak wiele środków, osób, instytucji i ośrodków pracuje nad tym, by Dekalog unieważnić, zdeformować, wykoślawić, ośmieszyć.

Książkę oddajemy do rąk zarówno młodszych czytelników, jak i ich rodziców i wychowawców. Odpowiednio przygotowany materiał - od strony przejrzystości przekazu, skondensowania treści, a także układu dydaktycznego (punktem wyjścia są odpowiednie teksty biblijne, potem znajdujemy krótkie, ale dobitne wyjaśnienie treści przykazania, przechodzące we wskazanie, jak może ono zafunkcjonować w codziennych wyborach moralnych, które są udziałem dzieci) - sprawia, że książka może być czytana samodzielnie przez dzieci w starszym wieku.

Ale jest też materiałem dydaktycznym do wspólnego czytania w domu, do przygotowania klasowej lub domowej katechezy na temat Dekalogu. Autorka jest nie tylko świetnym psychologiem, lecz także i przede wszystkim, wierzącą mamą gromadki dzieci, która z żarliwością, świadoma odpowiedzialności - stara się przekazać dzieciom wiarę i środki do jej zachowania, w świecie, w którym bywa to (a wiedzą o tym wszyscy rodzice) szczególnie trudne.

Tym, co wyróżnia in plus książkę Bogny Białeckiej - to jasne wskazanie granicy między dobrem a złem, a także środków, które pozwolą dokonać czasem może trudnego, ale w konsekwencji szczęśliwego wyboru.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683
Autor: Bogna Białecka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 40
Wymiar [mm]: 210x300
EAN: 9788393524297
ISBN: 978-83-935242-9-7
ID: 357452

Zobacz również

Jam jest Pan Bóg twój. Katechizm dla dzieci o dekalogu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...