TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jan Paweł II - Święty z Wadowic - modlitewnik

"I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła i studia się zaczęły i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło..." Tymi słowami wspominał Karol Wojtyła swoje dzieciństwo i młodość w rodzinnym mieście podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.

Proponowany modlitewnik zawiera krótką biografię Papieża Polaka ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowego, trwającego niemal 27 lat, pontyfikatu Ojca świętego.

Znajdziemy tu także informacje dotyczące Bazyliki w Wadowicach, gdzie najstarsza wzmianka o kościele sięga XIV wieku. Gorącym życzeniem Jana Pawła II było ukoronowanie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, znajdującego się w tym miejscu. Dokonał tego 16 czerwca 1999 roku.

Jan Paweł II ośmiokrotnie odwiedził Polskę. Pierwszy raz w 1979 roku, ostatni raz w roku 2002. Swoimi przemówieniami - wymagającymi, krytycznymi, ale też budującymi- tworzył program dla Polski, której patronował w trudnych latach zarówno przed, jak i po przemianie ustrojowej 1989 roku.

W proponowanym modlitewniku przeczytamy słowa wypowiedziane do Wadowiczan przybyłych na spotkanie z Papieżem. Niezwykle ciepłe i wzruszające zostały w pamięci wielu z nas po dziś dzień.

Już za życia Jan Paweł II był uważany za szczególnego patrona rodzin, zwłaszcza zmagających się z trudnościami związanymi z poczęciem i urodzeniem potomstwa. Proponowany modlitewnik zawiera m.in. modlitwę o wstawiennictwo Jana Pawła II, modlitwę w intencji rodzin, a także litanię do Jana Pawła II, modlitwę o dar pokoju, litanię do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tomasz Ponikło
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 52
Wymiar [mm]: 80x110
EAN: 9788375957532
ISBN: 978-83-7595-753-2
ID: 284327

Zobacz również

Jan Paweł II - Święty z Wadowic - modlitewnik
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...