TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitewnik . Matka Boża Ludźmierska

Pani Ludźmierska, Gaździno Podhala, Osiadłaś tutaj między górami Królowo Podhala...

Modlitewnik poświęcony Matce Bożej Ludźmierskiej. Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu znajduje się w najstarszej na Podhalu parafii, której historia sięga XIII w.

Figurka Matki Bożej Gaździny Podhala liczy około 600 lat i mierzy zaledwie 125 centymetrów wysokości. Ta drewniana rzeźba słynie z niezliczonych łask, które spływają na modlących się. Sanktuarium przyciąga tłumy pielgrzymów, którzy od wieków oddają Jej hołd.

Cześć dla Maryi nierozerwalnie łączy się z różańcem. Prezentowany modlitewnik oprócz Modlitwy do Matki Bożej zawiera Litanię Podhalańską, Nowennę oraz inne Modlitwy.

Obecnie przy Sanktuarium istnieje Ogród Różańcowy. Ciekawostką ogrodu są tzw. "wrota wiary": pod drewnianą konstrukcją umieszczono dzwon, którego dźwiękiem każdy człowiek w sposób symboliczny może ogłosić niebu i ziemi swoje odnowienie wiary. Warunkiem jest odmówienie specjalnej modlitwy.

Pięknie utrzymany, przypomina o pobycie na Podhalu w 1997 roku Papieża Jana Pawła II oraz jego nauce o znaczeniu modlitwy różańcowej.

W Ludźmierzu regularnie odbywają się w okresie Wielkiego Postu "Rekolekcje Tischnerowskie", upamiętniające filozofa z pobliskiej Łopusznej i popularyzujące jego naukę.

Sanktuarium Ludźmierskie stało się inspiracją do powstania przepięknych "Nieszporów Ludźmierskich", czyli oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tomasz Ponikło
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 52
Wymiar [mm]: 80x115
EAN: 9788375957600
ISBN: 9788375957600
ID: 280278

Zobacz również

Modlitewnik . Matka Boża Ludźmierska
2.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...