TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitewnik . Matka Boża Ludźmierska

Ocena:
(1 opinii)
Pani Ludźmierska, Gaździno Podhala, Osiadłaś tutaj między górami Królowo Podhala...

Modlitewnik poświęcony Matce Bożej Ludźmierskiej. Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu znajduje się w najstarszej na Podhalu parafii, której historia sięga XIII w.

Figurka Matki Bożej Gaździny Podhala liczy około 600 lat i mierzy zaledwie 125 centymetrów wysokości. Ta drewniana rzeźba słynie z niezliczonych łask, które spływają na modlących się. Sanktuarium przyciąga tłumy pielgrzymów, którzy od wieków oddają Jej hołd.

Cześć dla Maryi nierozerwalnie łączy się z różańcem. Prezentowany modlitewnik oprócz Modlitwy do Matki Bożej zawiera Litanię Podhalańską, Nowennę oraz inne Modlitwy.

Obecnie przy Sanktuarium istnieje Ogród Różańcowy. Ciekawostką ogrodu są tzw. "wrota wiary": pod drewnianą konstrukcją umieszczono dzwon, którego dźwiękiem każdy człowiek w sposób symboliczny może ogłosić niebu i ziemi swoje odnowienie wiary. Warunkiem jest odmówienie specjalnej modlitwy.

Pięknie utrzymany, przypomina o pobycie na Podhalu w 1997 roku Papieża Jana Pawła II oraz jego nauce o znaczeniu modlitwy różańcowej.

W Ludźmierzu regularnie odbywają się w okresie Wielkiego Postu "Rekolekcje Tischnerowskie", upamiętniające filozofa z pobliskiej Łopusznej i popularyzujące jego naukę.

Sanktuarium Ludźmierskie stało się inspiracją do powstania przepięknych "Nieszporów Ludźmierskich", czyli oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Modlitewniki są świetne, przydałoby się więcej (do wszystkich takich miejsc w Polsce np. Różanystok itd), Czwarta tajemnica Fatimska - b. dobrze wyjaśnia wiele tajemnic i to nie tylko z Fatimy ale i wcześniejszych i późniejszych objawień i faktów towarzyszących im w życiu codziennym.

autor opinii: Marek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tomasz Ponikło
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 52
Wymiar [mm]: 80x115
EAN: 9788375957600
ISBN: 9788375957600
ID: 280278

Zobacz również

Modlitewnik . Matka Boża Ludźmierska
2.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...