TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jestem więc modlę się

"Jestem, więc modlę się" to uczta duchowa; to szczyt myślowych pragnień sięgnięcia poznania najwyższego; zdarcia wszelkich intelektualnych zasłon skrywających prawdę, której odkrycie stanowi marzenie filozofa autentycznie jej poszukującego.

"Jestem", jako imię Boga, rozstrzyga o tonie tej narracji, o wprowadzanych w niej argumentach, o hierarchii wartości porządkujących wszechświat i życie ludzkie, doczesność i wieczność. "Jestem" jako takie wpisuje się, bądź winno się wpisywać, w komunikację ludzką wszelkich rodzajów, w więzi międzyludzkie, w świat wartości, w sens naszej egzystencji.

Filozoficznie uwikłane słowo "jestem" w rozważaniach Grygiela zyskuje nie tylko starotestamentowy rodowód; ono jest dodatkowo wzmocnione ewangelicznym przesłaniem, które dookreśla je przez wartość miłości i modlitwy.

W ten sposób "jestem, więc modlę się" proponuje nie tylko intelektualną ucztę duchową, ale rzeczywiste karmienie się nią. To rzeczywiste karmienie się potrawami duchowymi rozwija umiejętność ich smakowania, a także dojrzewanie do człowieczeństwa, którego najważniejszym atrybutem jest miłość.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Stanisław Grygiel
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 252
Wymiar [mm]: 175x240
EAN: 9788362536351
ISBN: 978-83-62536-35-1
ID: 226405

Zobacz również

Jestem więc modlę się
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...