TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jesteśmy wyjątkowi

Ocena:
(1 opinii)

"Jesteśmy wyjątkowi" to zbiór mądrych, pełnych ciepła opowiadań, dzięki którym łatwiej wyjaśnić dziecku kwestie odmienności, niepełnosprawności i niektórych chorób - dlaczego jego brat, siostra czy przyjaciel ma szczególny wygląd, zachowuje się w sposób niezrozumiały czy czasem źle się czuje.

Książka nie wyjaśnia dolegliwości od strony medycznej, lecz pomaga dorosłym w znalezieniu prostych słów, gdy rozmawiają z dzieckiem na przykład o epilepsji, zespole Downa, jąkaniu, zaburzeniu rozpoznawania emocji, nadpobudliwości, moczeniu nocnym, niepełnosprawności czy cukrzycy.

Adresatami tych opowiadań są więc zarówno dzieci, jak i rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

leczenie słowem

Faktycznie tak jest..., to działa w książce "Jesteśmy wyjątkowi. Bajki, które pomagają dzieciom zrozumieć chorych rówieśników", one przede wszystkim pomagają dzieciom zrozumieć same siebie, swoje trudności i kłopoty z którymi się borykają ale nade wszystko dosłownie leczą słowem, pozwalają najmłodszym znaleźć rozwiązanie na własne problemy. Natomiast warsztaty z biblioterapii tylko utwierdziły mnie w tym, że warto po nią sięgnąć, i efekty nastąpiły błyskawicznie. W pracy z dziećmi z domu dziecka to cudowna sprawa móc im pomagać dobrym słowem, słowem, które leczy... i autentycznie uzdrawia.
Bardzo dziękuję!

autor opinii: Joanna Tomczyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Paola Viezzer
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374823654
ISBN: 9788374823654
ID: 184514

Zobacz również

Jesteśmy wyjątkowi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...