TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy!

"Mój kraj jest piękny, dla narodu polskiego piękniejszy nad wszystko. Może mi powiecie, że są piękniejsze okolice, ładniejsze miasta, bogatsze prowincje w innych krajach… Owszem, zgadzam się z tym. Ale dla nas jest tylko jedno piękno, co może nas zadowolić i uszczęśliwić: nasza Polska, nasza droga Ojczyzna! Trzeba znać polski kraj i lud, dzieje Polski, literaturę i sztukę, aby zrozumieć, że kraj ten jest nie tylko wielki jako obszar, ale wielki przez swe wspaniałe miasta, przez swe szlachetne dzieła, wielki w genialnych ludziach nauki, uczonych, poetach i artystach…".

Taka właśnie Polska żyła w sercu św. Urszuli Ledóchowskiej. Miłością do takiej Polski chciała rozgrzewać serca współrodaków.

Kochała przeszłość, co pozwalało jej patrzyć mądrze na teraźniejszość i co zagrzewało ją do działania, gdy patriotyzm trzeba było okazywać już nie walką zbrojną, ale pracą – także pracą wewnętrzną.

Niech i nasze serca drgną pod wpływem jej pięknych i ciągle aktualnych słów. "Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy!".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: św. Urszula Ledóchowska
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 115x165
EAN: 9788374241212
ISBN: 9788374241212
ID: 383767

Zobacz również

Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy!
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...