TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus z Nazarethu

Ocena:
(2 opinii)

Wcześniej o Jezusie mogliśmy przeczytać w powieściach Renana, Ricciottiego czy Ropsa. Jednak dopiero powieść Romana Brandstaettera zachwyciła czytelników atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej.

Zadziwiający jest portret psychologiczny Chrystusa - Boga i Człowieka. Księga pierwsza, „Czas milczenia”, opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce od zapowiedzi narodzenia Jana Chrzciciela do pobytu Jezusa na pustyni.

Księga druga, „Czas wody żywej”, to zapis dalszych wydarzeń aż do śmierci Jana Chrzciciela. Autor przedstawia tu pierwsze miesiące publicznego nauczania Jezusa i pierwsze zatargi z faryzeuszami.

W Księdze trzeciej, „Czas chleba i światła”, autor przedstawia zdarzenia pomiędzy ścięciem św. Jana Chrzciciela a ostatnim tygodniem życia Jezusa.

Dzieło kończy Księga czwarta „Pełnia czasu”, opowieść oparta na ewangelicznej relacji Jana. Nadchodzi godzina goryczy, lęku i opuszczenia: wydarzenia Wielkiego Tygodnia, ale po nim poranek Zmartwychwstania i Wniebowstąpienie.

Pisarz zawarł w powieści całe dotychczasowe doświadczenie literackie, swoje przeżycia religijne oraz żywą wiarę w Jezusa-Mesjasza.

Przed śmiercią wyznał:

Wielkie dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom upewnia mnie w przekonaniu, że moje "odejście" od judaizmu, moja ,,zdrada", jak to chcieliby widzieć niektórzy, nie jest odejściem w znaczeniu dosłownym. Ja dotykam obu krańców łuku. Ja czekam na ten wielki Most. Chciałbym postępować tak jakby mieszkał we mnie Bóg.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Jezus z Nazaretu

Przeczytałem wcześniej małą książeczkę Prorok Jonasz, tego autora i to mnie zachęciło do zakupu Jezusa z Nazaretu Romana Brandstaettera.To bardzo ciekawe spojrzenie na życie Jezusa oczami pisarza -żyda ,który urodził się w Polsce ale poznał też zwykłe życie w Jerozolimie

autor opinii: Mirek z Lublina

Jedna z najlepszych ksiazek jakie kiedykolwiek czytalam. Wracam do niej czesto juz od ponad 20 lat

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Roman Brandstaetter
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 1568
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788380430051
ISBN: 9788380430051
ID: 337722

Zobacz również

Jezus z Nazarethu
79.90 zł
57.12 zł
Oszczędzasz 22.78 zł (29%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...