TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kim jesteś, Panie? Konfrontacje i spory z Człowiekiem który zmienił historię

W historii kultury Jezus był „znakiem”, którego nie można pominąć, z którym trzeba się liczyć, który trzeba przyjąć lub odrzucić. Wobec spotkania z Nim nikt nie może przejść obojętnie.

W relacji do Niego bowiem rozstrzyga się coś istotnego dla życia każdego człowieka. Co oznaczało znaleźć się na drodze Jezusa w czasie Jego ziemskiego doświadczenia lub też po Jego zmartwychwstaniu?

Od daty swych narodzin, umownie usytuowanej jako punkt graniczny między dwiema erami, Jezus przeniknął swoją obecnością i swoim słowem dzieje Zachodu, który bez Niego nie byłby taki, jaki jest.

Niniejsza książka – druga część swego rodzaju trylogii – nakreśla Jego profil, wychodząc od doświadczenia biblijnego kogoś, kto Go spotkał i skonfrontował się z Nim.

Gianfranco Ravasi urodził się w 1942 roku w Merate (Lecco), święcenia kapłańskie otrzymał w 1966 roku, przez wiele lat był Prefektem Biblioteki-Pinakoteki Ambrozjańskiej w Mediolanie.

We wrześniu 2007 roku został mianowany przez Benedykta XVI Przewodniczącym Papieskiej Rady Kultury i Papieskich Komisji do spraw Kościelnych Dóbr Kultury oraz Archeologii Sakralnej i wyświęcony na arcybiskupa tytularnego Villamagna di Proconsolare.

Przez długie lata był wykładowcą egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Włoch Północnych oraz języka hebrajskiego w mediolańskim Seminarium arcybiskupim. Jest członkiem licznych włoskich i zagranicznych akademii oraz instytucji kulturalnych, a także autorem wielu książek. 20 listopada 2010 roku został włączony do Kolegium Kardynalskiego.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Gianfranco Ravasi
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 120x185
EAN: 9788362579358
ISBN: 978-83-62579-35-8
ID: 228021

Zobacz również

Kim jesteś, Panie? Konfrontacje i spory z Człowiekiem który zmienił historię
27.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...