TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Autobiografia. Jan Paweł II

Czym różni się ta książka od wielu publikacji poświęconych Papieżowi-Polakowi? Jest to osobista opowieść Ojca Świętego o własnym życiu. Ilustrowane i świetnie udokumentowane świadectwo życia tej wybitnej indywidualności, jednego z największych autorytetów moralnych naszych czasów.

Dzięki temu, że obcujemy tu z własnymi słowami Papieża, z osobistym tonem wypowiedzi, doznajemy przy lekturze uczucia bliskości z Ojcem Świętym, wrażenia - zarazem - zwykłości i niezwykłości książki, z którą obcujemy. Bo też droga życiowa Jana Pawła II układa się w przedziwną przypowieść o ludzkim losie, jego nagłych przemianach i konsekwencji w działaniu, dramatycznych wypadkach i cudownych zrządzeniach Opatrzności, wierze i nadziei.

Przy tym mamy tu do czynienia z opowieścią Człowieka, któremu autentycznie bliski jest dialog z drugim Człowiekiem, który sam poznał sens i trud ciężkiej pracy, tajemnice przyjaźni i wyrzeczenia, dar twórczości i radość obecności w świecie. Książka jedyna w swoim rodzaju, wzruszająca i fascynująca "szkoła życia". Widać w niej przede wszystkim Autora, który z perspektywy wyjątkowego świadka epoki, przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia, spogląda na siebie, świat i na nas.

Zobacz również tę książkę w twardej oprawie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788308046746
ISBN: 9788308046746
ID: 197069

Zobacz również

Autobiografia. Jan Paweł II
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...