TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katechezy o Sakramentach. Tom 1. Chrzest. Eucharystia, Bierzmowanie

"Nikt z ludzi nie rodzi się chrześcijaninem, ale nim się staje" - głosi słynna sekwencja Tertuliana. Drogą ku temu są w pierwszej kolejności chrzest, bierzmowanie i Eucharystia - fundamenty życia chrześcijańskiego. Udzielanie tych sakramentów posiada zarazem ważny wymiar rodzinny i społeczny, wyznacza kolejne etapy ziemskiej wędrówki człowieka, łączy się z wieloma zwyczajami.

Na skutek postępującej sekularyzacji zmniejsza się niestety poczucie "sacrum", nawet w przypadku najświętszych czynności liturgicznych, a pojęcia teologiczne jawią się dla wielu jako coś oderwanego od rzeczywistości. Cywilizacja zachodnia staje się coraz bardziej wyemancypowana od chrześcijaństwa, coraz odleglejsza od związanych z nim wartości i autorytetów.

Stanowi to wielkie wyzwanie dla rodziców, duszpasterzy i katechetów odpowiedzialnych za przekaz wiary. Tymczasem, jak przypomniał papież Benedykt XVI, znajomość treści wiary jest istotna, by przyjąć rozumem i wolą tajemnicę zbawczą objawioną przez Boga, którą głosi Kościół.

Owocny przekaz wiary potrzebuje właściwego języka, formy, a przede wszystkim postawy świadka. Sam doświadczam nieraz wątpliwości, chociażby pouczając młodzież przy okazji udzielania sakramentu bierzmowania, czy moje słowa są zrozumiałe i przekonywujące.

Nic jednak nie zastąpi rzetelnego wyjaśnienia prawd wiary, ani historie ułożone przez autorów przykładów do kazań, ani odwoływanie się do zdarzeń zajmujących czołówki dzienników.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 276
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788325705954
ISBN: 9788325705954
ID: 267028

Zobacz również

Katechezy o Sakramentach. Tom 1. Chrzest. Eucharystia, Bierzmowanie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...