TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katechezy o Sakramentach. Tom 1. Chrzest. Eucharystia, Bierzmowanie

"Nikt z ludzi nie rodzi się chrześcijaninem, ale nim się staje" - głosi słynna sekwencja Tertuliana. Drogą ku temu są w pierwszej kolejności chrzest, bierzmowanie i Eucharystia - fundamenty życia chrześcijańskiego. Udzielanie tych sakramentów posiada zarazem ważny wymiar rodzinny i społeczny, wyznacza kolejne etapy ziemskiej wędrówki człowieka, łączy się z wieloma zwyczajami.

Na skutek postępującej sekularyzacji zmniejsza się niestety poczucie "sacrum", nawet w przypadku najświętszych czynności liturgicznych, a pojęcia teologiczne jawią się dla wielu jako coś oderwanego od rzeczywistości. Cywilizacja zachodnia staje się coraz bardziej wyemancypowana od chrześcijaństwa, coraz odleglejsza od związanych z nim wartości i autorytetów.

Stanowi to wielkie wyzwanie dla rodziców, duszpasterzy i katechetów odpowiedzialnych za przekaz wiary. Tymczasem, jak przypomniał papież Benedykt XVI, znajomość treści wiary jest istotna, by przyjąć rozumem i wolą tajemnicę zbawczą objawioną przez Boga, którą głosi Kościół.

Owocny przekaz wiary potrzebuje właściwego języka, formy, a przede wszystkim postawy świadka. Sam doświadczam nieraz wątpliwości, chociażby pouczając młodzież przy okazji udzielania sakramentu bierzmowania, czy moje słowa są zrozumiałe i przekonywujące.

Nic jednak nie zastąpi rzetelnego wyjaśnienia prawd wiary, ani historie ułożone przez autorów przykładów do kazań, ani odwoływanie się do zdarzeń zajmujących czołówki dzienników.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 276
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788325705954
ISBN: 9788325705954
ID: 267028

Zobacz również

Katechezy o Sakramentach. Tom 1. Chrzest. Eucharystia, Bierzmowanie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...