TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Znaki Tajemnicy. Sakramenty w teorii i praktyce Kościoła

Zapoznaj się z najpełniejszym polskim opracowaniem poświęconym sakramentologii. To pierwsze tak szerokie spojrzenie na tę dziedzinę, zbierając w obrębie jednego dzieła refleksje zarówno o sakramentologii fundamentalnej, jak i szczegółowej.

Sakramenty i ich liturgia posiadają szczególne znaczenie dla budowy Kościoła, a refleksja nad nimi może okazać się fascynującą przygodą dla każdego człowieka, który poszukuje nie tylko prawdy wiary, ale również prawdy o sensie istnienia. (Fragment wstępu)

Ta książka zachowała spójność mimo wielości poruszanych zagadnień. Istotne elementy chrześcijaństwa, takie jak dogmat, liturgia i życie, są w niej traktowane nierozłącznie.

Odnowa sakramentologii proponowana w tej książce nie idzie po linii preferencji jednej szkoły refleksji nad drugą, wykazywania słabości i zalet, ale zmierza do symfoniczności ujęć. Oznacza to, że autorzy potrafili połączyć wymóg systematyczności z szczegółowością analiz, dbając a to zasługa redaktorów aby obraz analizowanego tematu nie posiadał przerysowań. W ten sposób otrzymujemy ambitną publikację, która łączy nova et vetera niezbędną dla odnowy życia teologalnego, które w liturgii osiąga swój pełny wyraz. (Fragment recenzji ks. dr. hab. Piotra Roszaka, prof. UMK)

Informacje techniczne

Oprawa: Zintegrowana
Wydawca: WAM
Autor: ks. Krzysztof Porosło, Robert J. Woźniak
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 568
Wymiar [mm]: 197x247
EAN: 9788327715975
ISBN: 9788327715975
ID: 415610

Zobacz również

Znaki Tajemnicy. Sakramenty w teorii i praktyce Kościoła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...