TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Znaki Tajemnicy. Sakramenty w teorii i praktyce Kościoła

Zapoznaj się z najpełniejszym polskim opracowaniem poświęconym sakramentologii. To pierwsze tak szerokie spojrzenie na tę dziedzinę, zbierając w obrębie jednego dzieła refleksje zarówno o sakramentologii fundamentalnej, jak i szczegółowej.

Sakramenty i ich liturgia posiadają szczególne znaczenie dla budowy Kościoła, a refleksja nad nimi może okazać się fascynującą przygodą dla każdego człowieka, który poszukuje nie tylko prawdy wiary, ale również prawdy o sensie istnienia. (Fragment wstępu)

Ta książka zachowała spójność mimo wielości poruszanych zagadnień. Istotne elementy chrześcijaństwa, takie jak dogmat, liturgia i życie, są w niej traktowane nierozłącznie.

Odnowa sakramentologii proponowana w tej książce nie idzie po linii preferencji jednej szkoły refleksji nad drugą, wykazywania słabości i zalet, ale zmierza do symfoniczności ujęć. Oznacza to, że autorzy potrafili połączyć wymóg systematyczności z szczegółowością analiz, dbając a to zasługa redaktorów aby obraz analizowanego tematu nie posiadał przerysowań. W ten sposób otrzymujemy ambitną publikację, która łączy nova et vetera niezbędną dla odnowy życia teologalnego, które w liturgii osiąga swój pełny wyraz. (Fragment recenzji ks. dr. hab. Piotra Roszaka, prof. UMK)

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: Zintegrowana
Wydawca: WAM
Autor: ks. Krzysztof Porosło, Robert J. Woźniak
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 568
Wymiar [mm]: 197x247
EAN: 9788327715975
ISBN: 9788327715975
ID: 415610

Zobacz również

Znaki Tajemnicy. Sakramenty w teorii i praktyce Kościoła
89.90 zł
61.09 zł
Oszczędzasz 28.81 zł (32%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...