TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katolik frajerem?

Czy katolicy to frajerzy, nudziarze i nieudacznicy? Czy katolickie wartości to tylko nadstawianie drugiego policzka, milczenie, gdy nas krytykują, skromna pensja i unikanie sławy i sukcesów?

Cały czas spotykamy się z podobnymi stereotypami. Są one mocno zakorzenione w świadomości wielu ludzi. Być może z niektórymi sam się zgadzasz, a może niektóre skutecznie zniechęcają Cię do Kościoła. Trudno się dziwić. Media, świat kultury, znajomi, a w końcu nawet i niektórzy księża często prezentują wypaczony obraz chrześcijaństwa.

Czytając tę książkę przekonasz się, że chrześcijaństwo nie jest tylko przeznaczone dla nieudaczników i nie ogranicza nam spełnienia. Wręcz przeciwnie! Chrześcijaństwo jest kierowane do osób o mentalności zwycięzców i daje szansę na życie w pełni. Czytając książkę "Katolik frajerem?" nauczysz się, jak łączyć odnoszenie sukcesów z życiem w pełni chrześcijańskim.

Czytając tę książkę dowiesz się również:

  • Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer?
  • Czy będąc celebrytą można głosić naukę Chrystusa?
  • Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem?
  • Jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą?

Książka przeplatana jest świadectwami znanych osób, które nie boją się mówić o wierze i świadczyć o niej swoim życiem. Wywiadów udzielili między innymi: Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Radosław Pazura, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, Marek Kamiński, Artur Partyka, Dariusz Kowalski, ks. Marek Dziewiecki.

Sięgnij także po drugą część Katolik ofiarą? Miłość i cierpienie albo zobacz atrakcyjny pakiet Katolik frajerem? + Katolik ofiarą i poznaj prawdziwą naturę katolików.

Dla wielu czytelników lektura tej książki może być szokiem. Jak to? Czy to możliwe, żeby wszyscy ci celebryci o telewizyjnych twarzach, goście Kuby Wojewódzkiego byli katolami? A tu – proszę: Muniek Staszczyk deklaruje, że uwielbia uczestniczyć we mszy świętej i to nie u jakiegoś nowoczesnego księdza w modnej świątyni, ale w swoim parafialnym kościele. Telewizyjni prezenterzy Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz tłumaczą, jak pracować w komercyjnych mediach i nie przestać wierzyć w Boga. A Radek Pazura, aktor, opowiada o ogromnej sile modlitwy… Cóż, może niektórym trudno się z tym pogodzić, ale katolicy wciąż są wśród nas. I to nie byle jacy.

Dominik Zdort, Szef Działu Opinie Rzeczpospolitej
Bardzo wciągająca i świetnie napisana książka. Rzuca zupełnie nowe światło na naszą religię, którą zwykliśmy odbierać w stereotypowy sposób. Godna polecenia nawet tym, którzy dystansują się od wiary i Kościoła

Radek Rasiński, Alchemist Project

Zbigniew Kaliszuk (ur. 1983) - działacz społeczny i publicysta. Ukończył Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Przez kilka lat był liderem Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo, działającego na ośmiu uczelniach Warszawy. Małe stowarzyszenie przekształcił w jedną z najprężniejszych organizacji studenckich w Warszawie. Od 2012 r. redaktor naczelny serwisu Duchowy.pl i gazety "Niecodziennik".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Zbigniew Kaliszuk
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788362268429
ISBN: 978-83-62268-42-9
ID: 225108

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Katolik frajerem? Katolik frajerem?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...