TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Każdy z nas był ludzkim embrionem

Ocena:
(1 opinii)

Ostatnie sto lat to okres nieustannych zamachów na życie ludzkie. Pierwsza wojna światowa przyniosła śmierć około dziesięciu milionom ludzi, druga wojna światowa to około pięćdziesięciu pięciu milionów, a wojna z nienarodzonymi zabrała już około jednego miliarda ofiar.

Ta największa wojna światowa trwa. Każdego roku zabija się około pięćdziesięciu milionów dzieci, to oznacza, że każdego dnia w okrutny sposób zabija się około stu czterdziestu tysięcy nienarodzonych.

Zwolennicy aborcji powtarzają, że matka ma prawo do własnego wyboru, do własnego ciała, że jej ciało jest jej sprawą. Tak, każdy z nas ma prawo do wolności, do decydowania o swoim losie. Jednak rozporządzając własną wolnością decyzji, musimy również respektować także wolność i prawa innych osób.

Kobieta ma prawo do wolności wyboru, ale to poczęte niewinne dziecko również ma prawo do życia. Czy za kilkanaście lat dziecko, któremu pozwolono żyć miałoby do matki żal, że nie usunęła go ze swojego łona? Z pewnością nie. Nie można pozwolić, by matka miała wolność w zabijaniu poczętego dziecka.

Przerwanie ciąży jest zabójstwem dziecka nienarodzonego; jest zbrodnią, podobnie jak zabicie człowieka już narodzonego. Kościół od samego początku aborcję uznawał za dzieciobójstwo i tę naukę głosi niezmiennie od blisko dwóch tysięcy lat. Nakłada "sankcje karne na tych, którzy splamili się grzechem przerywania ciąży... za przerwanie ciąży groził karą ekskomuniki". Kościół "za pomocą takiej surowej kary wskazuje na to przestępstwo jako na jedno z najcięższych i najbardziej niebezpiecznych, zachęcając sprawcę do gorliwego poszukiwania drogi nawrócenia".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo ciekawa książka

Najnowsza publikacja Sobolewskiej-Bieleckiej „Każdy z nas
był ludzkim embrionem” to zbiór niezwykle
przejmujących jedenastu opowiadań, których
bohaterkami są kobiety w ciąży. Ze względu
na trudną sytuację, każda z nich, w pewnym
momencie swojego życia, staje przed wyborem
dokonania aborcji na swoim nienarodzonym
dziecku.
Recenzja w "Monitorze Staszowskim" nr 157 2012 r.

autor opinii: Anna Nowak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Autor: Dorota Sobolewska-Bielecka
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 140
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788325703622
ISBN: 978-83-257-0362-2
ID: 215340

Zobacz również

Każdy z nas był ludzkim embrionem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...