TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kilka myśli o cierpieniu, przemijaniu i odejściu

Ocena:
(1 opinii)

Cierpienie, przemijanie, odejście. Godzimy się na nie z trudem, ponieważ ich nie rozumiemy. Ksiądz Jan Twardowski pokazuje, że wprawdzie doświadczenia te są niezrozumiałe, nie są jednak wymierzone przeciwko nam.

Cierpienie rozumiał jako zadanie do wykonania. Przemijanie i starość - jako okazje ożywienia świadomości dziecka Bożego. Na śmierć patrzył jak na spotkanie z Bogiem, otwartą bramę, przez którą idzie się dalej. To dzięki niej nasze doświadczenie zyskuje sens. Kto nauczy się traktować cierpienie jak zadanie, pisze Ksiądz Jan, dojrzeje do mądrości.

Cierpienie nie jest koniecznością. Każdy z nas doświadczył skuteczności modlitwy. Dowodami są cuda. Ludzkość, modląc się o zdrowie, wymyśliła wiele mądrych lekarstw. Medycyna pomaga i niewidomym, i chorym, i rodzącym.

Jeśli jednak Bóg zażąda cierpienia, trzeba zaufać Mu bezgranicznie, trzeba zawierzyć, że to jest dzieło Boże, choćby nam do ręki wbijali tępym młotkiem tępe gwoździe. Każde cierpienie zmieni się w wielkie dzieło Boże dla nas. Tak było z męką Pana Jezusa, kiedy człowiek zawierzył Bogu w najtragiczniejszych sytuacjach. Całe cierpienie Jezusa stało się zbawieniem - zbawieniem od rozpaczy.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo dobra

autor opinii: grazyna koper

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: ks. Jan Twardowski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 126
Wymiar [mm]: 150x150
EAN: 9788375163636
ISBN: 978-83-7516-363-6
ID: 209580

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kilka myśli o cierpieniu, przemijaniu i odejściu Kilka myśli o cierpieniu, przemijaniu i odejściu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...