NAJLEPSZE PREZENTY NA ŚWIĘTA

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Matka Teresa. Kochałam Jezusa w ciemnościach

Ocena:
(3 opinii)

"Kochałam Jezusa w ciemnościach" to fascynująca relacja kapłana o spotkaniu ze świętą z Kalkuty. Dzieląc się anegdotami i osobistymi doświadczeniami, Paul Murray pomaga nam zrozumieć, dlaczego Matka Teresa mogła napisać w jednym ze swoich listów, że jeśli kiedykolwiek będzie świętą, na pewno będzie "świętą od ciemności" .

Ta niezwykle przejmująca książka jest próbą odczytania doświadczenia nocy ciemnej, przez którą przeszła Matka Teresa, w świetle Ewangelii i mistycznej nauki świętego Jana od Krzyża. A ponadto jest także objawieniem poczucia humoru Matki Teresy!

PAUL MURRAY jest irlandzkim dominikaninem. Obecnie mieszka w Rzymie, gdzie jest wykładowcą literatury i tradycji mistycznej na Uniwersytecie św. Tomasza "Angelicum". Opublikował m. in. T.S. Eliot and Misticism, a także kilka tomików poetyckich. Nakładem wydawnictwa W drodze ukazała się książka "Młode wino dominikańskiej duchowości".

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Niesamowite, jak wiele spoczywało na barkach tej dobrej kobiety. To książka, mówiąca o tym, ile człowiek jest w stanie znieść z miłości do Boga.

autor opinii: Grażyna Niewiadomska

Szukając Miłości

Dzięki tej lekturze mogę lepiej przeżywać czas pustyni, ciemności, posuchy w życiu wewnętrznym i szukać w nich miłości mego Boga. Teraz wiem, że On w czasie trudnym jest jeszcze bardziej przy mnie a stan ciemności jakoby opuszczenia , poczucia samotności, który wtedy towarzyszy jest wyrazem Jego wielkiej miłości.

autor opinii: Jola

Ciemność, która oczyszcza, oświeca i jednoczy z Bogiem

Na przykładzie Matki Teresy z Kalkuty możemy zrozumieć jak Bóg oczyszcza i udoskonala miłość tych, którzy idą za nim. Muszą oni przejść przez ciemną noc ducha. Jest to bolesne doświadczenie opuszczenia przez Boga. Noc ducha jest konieczna, aby człowiek w swej najgłębszej istocie mógł całkowicie zjednoczyć się z Bogiem i już na ziemi przygotować się do życia w niebie. Cierpienia nocy duchowej są zaburzeniem komunikacji z Bogiem na poziomie emocji i uczuć. Na ich miejsce powstaje nowa relacja oparta na kontemplacji, miłości, wierze i nadziei. Nie jest to pozbawienie człowieczeństwa ale jego nowe stworzenie. Rodzi się nowy człowiek (Ef 4, 24).
Poczucie nieobecności Boga jest podobne do próby Hioba oraz do pozornego opuszczenia Chrystusa na krzyżu przez Ojca. Ci, którzy przez to przechodzą nie są ateistami ale przez "noc" wynagradzają Bogu za grzechy ateizmu. Noce ciemne ducha opisują mistycy karmelitańscy. Przechodzili przez nie najwięksi przyjaciela Boga (św. Teresa z Lisieux, Teresa z Avila, Jan od Krzyża). Noc ciemna jest czyśćcem na ziemi. Kto przez nią przejdzie uniknie ognia czyśćcowego. W języku współczesnej psychologii noc ciemną możemy nazwać "dezintegracją pozytywną" (zob. książka autora "Noc ducha i dezintegracja pozytywna").

autor opinii: Jerzy Skawroń O. Carm

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Paul Murray OP
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 120x160
EAN: 9788370337360
ISBN: 978-83-7033-736-0
ID: 171112

Zobacz również

Matka Teresa. Kochałam Jezusa w ciemnościach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...