TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kochankowie z oddziału intensywnej terapii

Ocena:
(22 opinii)

Nagła i nieuleczalna choroba sprawia, że dotychczasowe życie bohaterów rozpada się na kawałki. Jak sobie poradzą w sytuacji krytycznej, gdy nadzieja ustępuje zwątpieniu?

Czy wydarzy się coś, co nie pozwoli im pogrążyć się w rozpaczy? Czy przyjmą miłość, która ocala i dramat zamienia w szczęście?

Ks. Mariusz Bernyś święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku. Ukończył filologię polską, a studia teologiczne, które odbywał w Warszawie i Paryżu, uwieńczył doktoratem. Autor książek o tematyce Bożego Miłosierdzia. W Apostolicum wydał m.in. "Szpital na Banacha. Dzienniczek o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga", "Jan Paweł II i Siostra Faustyna. Potęga Bożego Miłosierdzia", "Wiersze o miłości".

Opinie naszych Klientów (22 opinii)Napisz swoją opinię

Intensywna terapia

Książka o bardzo osobistych przeżyciach pacjentów.Godna polecenia

autor opinii: Elżbieta Aksamitowska

Kochankowie z oddziału intensywnej terapii

To najpiękniejsza książka o szpitalu, cierpieniu, kruchości człowieka i jego ogromnej potrzebie miłości, którą odnajduje w cierpieniu. To świadectwo CZUŁEJ, delikatnej, nieustannej obecności Ojca Niebieskiego, który tuli nas w swoich ramionach. Dziękuję ks. Mariuszowi z tak ofiarną i święta posługę. Czuję się zbudowana duchowo i chcę więcej dawać z siebie. Bo więcej chcę czerpać z Bożego Miłosierdzia. pozdrawiam

Pełna nadziei i delikatności

Książka, która daje przyjemność jej czytania.

autor opinii: Justyna

Refleksja nad przemijaniem...

Wspaniała książka poruszająca trudny temat odchodzenia z tego świata. Autor - ksiądz kapelan szpitala - porusza się na co dzień pośród ogromu ludzkiego cierpienia . Swoją postawą, modlitwą i słowem potrafi dotrzeć zarówno do tych, którzy na niego czekają jak i do tych, którzy sprawiają wrażenie obojętnych czy wrogo nastawionych. Jest wspaniałym "narzędziem" w rękach Boga i chce pokazywać JEGO dobroć i potęgę Bożego Miłosierdzia zwłaszcza wobec chorych, cierpiących czy konających. Lektura godna polecenia.

autor opinii: Jolanta z Radomia

Trudno się oderwać od lektury. Wspaniała relacja kapłana z pacjentami , chciałoby się móc na swej drodze spotykać tak uduchowionych księży - pośredników w spotkaniu z Jezusem Miłosiernym. Książka głęboko osadzona w wierze, pisana fantastycznym językiem, poza przeplata się z wierszami autora.
Pozycja warta przeczytania przez osoby zawodowo spotykające się z chorymi.

autor opinii: Sylwia Trzcińska

Moc Miłosierdzia

Książka wspaniała. Myślę, że to nie przypadek że właśnie teraz w tym szczególnym Roku Miłosierdzia przeczytałam tę książkę. Nie mogłam oderwać się od czytania z łzami w oczach odkrywałam cud Bożego Miłosierdzia , jak bardzo było mi to potrzebne.
Kupiłam kilka egzemplarzy, które podarowałam bardzo chorym osobom, wierząc że po przeczytaniu tej książki całkowicie zaufają Bogu w swoich cierpieniach.

autor opinii: Beata

drogowskaz życia

Autor książki pokazuje, jak Bóg bardzo kocha ludzi. Bóg nigdy się nie myli i wystarczy Mu tylko zaufać. Nawet, jak człowiek cierpi to On zawsze jest przy nas i nasze cierpienie ma sens.

autor opinii: Jagoda

książka rewelacyjna

polecam wszystkim osobom które nie radzą sobie z tematem śmierci i choroby, które maja w rodzinie lub same są chore i cierpiące, czytałam i płakałam jak małe dziecko , sama zajmuję się na co dzień osobą starsza i teraz patrze na moją sytuacje zupełnie innymi oczami przestałam się lękać i dzięki przeczytanej książce wiem , ze po drugiej stronie czeka na nas drugie lepsze życie i jest ono osiągalne dzięki nieskończonemu miłosierdzi Boga , i niezależnie od tego ile razy się pogubimy odejdziemy on zawsze jest z nami i czeka , żeby nam ofiarować swoja miłość i przebaczenie

autor opinii: Joanna Mrozowska

Wspóltroska

Książka niezwykła ,prosty przekaz, chyba każdy, kto cierpi lub cierpiał potrzebuje takiego przekazu, trudniej współcierpieć, niż samemu prosić Boga o siłę wytrwania dla siebie, kiedy nadzieją prawdziwą jest spotkanie z Bogiem a tak trudno w to wierzyć.

autor opinii: Elżbieta Ziemińska

życie z miłosierdziem Jezusa

trudno jest mówić o "kochankach z oddziału Intensywnej Terapii" KSIĄŻKA. To życie skryte w nas, to pokazanie jak można pojąć miłość Chrystusa przez wejrzenie w siebie, nie koniecznie w chorobie, ale w zdrowiu, szczęściu, miłości. Udało mi się przeczytać kilka pozycji Ks. Bernysia. Wszystkie urokliwe, tchnące miłością bliźniego. Dziękuję Joanna z Białegostoku

autor opinii: Joanna

Pan nas Kocha!

Jeśli nie do końca Jemu ufasz, jeśli tak po ludzku trudno ci uwierzyć że On zna najlepszą drogę dla Ciebie drogi Czytelniku, to jak przeczytasz 'Kochanków...' ks.Mariusza Bernysia- nie pozostaniesz obojętny!!!I I nie musisz być nawet fizycznie chory- Ta Miłość o której tak pięknie pisze ks.Mariusz to ''Jezus który wie wszystko.Zaufaj MU a wszystko dobrze się skończy''/św.Ojciec Pio/. Gorąco Polecam!!!

autor opinii: Tomasz Majchrzak

Dostawa i kurier super

autor opinii: Zdzisław

Brak słów

Książka jest wspaniała. Nie można się od niej oderwać. Polecam szczególnie osobom, które przeżywają cierpienie własne lub bliskich. Nie daje odpowiedzi, dlaczego ktoś cierpi lub odchodzi, ale pomaga z radością i spokojem przejść tę trudną drogę. Pokazuje dzisiejszemu światu, że z Bogiem można wiele, z Nim jest dużo, dużo łatwiej. Pozdrawiam

autor opinii: Anna M.

koniecznie przeczytaj

Konkretna i duchowa, o śmierci - ale niesmutna, napisana pięknym językiem - lekko o nielekkich sprawach. Doceniam szczerość autora kiedy pisze o swoich wątpliwościach. Śmierć jako przejście do lepszego świata. Miłosierdzie - po raz pierwszy chyba tak bez pompy, z krwi i ciała. Wielki pozytyw - jeszcze nie skończyłam czytać a już kupiłam 3 następne na prezenty

autor opinii: Małgorzata Łuczaj

obowiązkowo

Kupiłam niby przypadkiem ale to nie był przypadek:) Książkę po prostu trzeba przeczytać. Napisana bardzo dobrze, lekko o nielekkich sprawach . Czytam z dużą przyjemnością. Mimo świadectw umierania książka nie jest smutna, jest optymistyczna. Autor nie udaje doskonałego- pisze o lękach, słabościach.
Właśnie wczoraj zamówiłam 3 kolejne książki na prezenty- i to chyba najlepsza reklama:)

autor opinii: Małgorzata Łuczaj

To książka dla tych,którzy narzekają na swoje życie.Przeciętny człowiek nie ma nawet pojęcia czego doświadczają ciężko chorzy,ale na każdego w życiu przychodzi moment,że musi zmierzyć się z cierpieniem swoim albo ukochanych osób i wtedy dopiero zaczynamy rozumieć innych.Może warto cieszyć się życiem póki nie dosięgnie nas bolesne doświadczenie.Bądżmy dobrzy dla siebie,a nade wszystko pamiętajmy codziennie jak bardzo Pan Jezus Miłosierny zabiega o nas w każdej chwili naszego życia.
JEZU UFAM TOBIE!

autor opinii: Mariola

bardzo dobra książka

Treść o charaktereze religijnym. Trudna, wzruszająca, ukazująca ludzką tragedię. Udowadnia, że miłość nie wybiera miejsca, stanu zdrowia. Polecam jako późniejszy powód do zastanowienia się nad swoim życiem i jego wartościami.

autor opinii: Ilona

Rewelacyjna książka!

To niesamowita książka!!!! Trzeba przeczytać koniecznie! Można poglębic swoją wiarę i przemyśleć sprawę ludzkiego cierpienajomi którym ofiarowałam tę ksiązkę są zachwyceni!

autor opinii: Rita Sałek

Rewelacja

Polecam wszystkim tę książkę! Rewelacyjna pozycja! Napewno jeszcze nie jeden raz ją przeczytam! polecam tym którzy pragną wzmocnić swoją wiarę!

autor opinii: Rita szałek

Wspaniała książka! Polecam uważam że każdy powinien tę książkę przeczytać aby nabrać pokory i wzmocnić swoją wiarę!

autor opinii: Rita szałek

Poruszająca, mocna i bardzo budująca, choć nie ukrywam, że to nie jest prosta lektura. Serdecznie polecam, aby zgłębić lepiej Boże Miłosierdzie i zastanowić się nad swoim życiem. Książka zaskakuje, a proza mieszana z poezją tworzy niesamowitą mieszankę. Gorąco polecam, obowiązkowa lektura dla ducha!

autor opinii: Piotr

Wsruszająca o Bożym Miłosierdziu w ostatnich chwilach życia

Właśnie kończę czytać (9.07.2014) i uważam że jest znakomity lek duchowy, o wierze i miłości o posłudze kapelana i Bożym Miłosierdziu. Polecam

autor opinii: Andrzej Laskowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: ks. Mariusz Bernyś
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 312
EAN: 9788370319069
ISBN: 978-83-7031-906-9
ID: 445262

Zobacz również

Kochankowie z oddziału intensywnej terapii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...