TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kompendium ceremoniarza

Ocena:
(4 opinii)

Ojciec Święty Benedykt XVI naucza, że "Najlepszym i najskuteczniejszym duszpasterstwem jest piękna liturgia Kościoła". Dbałość o jej piękno wymaga wiele troski i trudu. Jednak owoce dobrze przygotowanej i przeżytej liturgii są ogromne.

Głównym celem tego kompendium jest przygotowanie odpowiedniej pomocy dla duszpasterzy w formowaniu służby liturgicznej. Chcemy w nim przyjrzeć się bliżej posłudze ceremoniarza i od tej strony ukazać poszczególne części Mszy św. Pragniemy, by kompendium tworzyło praktyczny przewodnik dla tych, którym zależy na pięknej liturgii i którzy chcą dźwigać ciężar odpowiedzialności za oprawę liturgiczną w swojej parafii czy wspólnocie.

Bogata treść, oparta na oficjalnych wskazaniach Kościoła, konkretne rady i wskazówki, precyzyjnie przygotowane zdjęcia, pozwalające wyraźnie zobaczyć działania liturgiczne, są bez wątpienia wielkim walorem tego kompendium.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Pozycja zawiera wytlumaczenie wszystkich najwazniejszych elementow Mszy Swietej z punktu widzenia Sluzby Liturgicznej Oltarza. Jest to idealna propozycja dla osob, dla ktorych Służba Bogu jest nieodlaczna czescia zycia.

autor opinii: Adam Lewandowicz

opinia

Praca zbiorowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, książka zawiera wiele pomocnych informacji, podanych przejrzyście, wyczerpująco i usystematyzowanych w poszczególne działy, jest bardzo pomocnym "narzędziem" w przygotowaniu do posługi oraz w posłudze ceremoniarza.

autor opinii: Andrzej Olchawa

Książka jest doskonałą pomocą dla przyszłych ceremoniarzy, dodatkowym plusem są obrazki.Napisana przejrzyście i jasno.

Bardzo dobrze przygotowana publikacja, po której nie ma żadnych wątpliwości, jak należy dbać o piękno liturgii.

autor opinii: Kacper Kozłowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788377970270
ISBN: 978-83-7797-027-0
ID: 214628

Zobacz również

Kompendium ceremoniarza
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...