TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Msze święte gregoriańskie i wieczyste

Ocena:
(2 opinii)

Większość z nas nie jest aż tak dobra, żeby bezpośrednio po zgonie - wzorem wszystkich świętych - trafić do nieba, ani tak zła i zdeprawowana, żeby znaleźć się w piekle... Miejscem, w którym większości z nas przyjdzie przez pewien czas przebywać, będzie czyściec...

Dusze pokutujące tam za swoje winy nie mogą zdobywać żadnych zasług, które mogłyby wpłynąć na złagodzenie odbywanej kary. Dlatego też modlą się i wstawiają za nie Maryja oraz święci w niebie.

Wielkie wsparcie zapewnić im możemy również my, wciąż żyjący na tym świecie. Nie ma zaś lepszego sposobu pomocy duszom czyśćcowym niż ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętych, przede wszystkim gregoriańskich lub wieczystych.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

o "mszach wieczystych"

Jest wiele nieścisłości w takim rozumowaniu pana Henryka Bejdy na temat „mszy wieczystych”.
1. Nie ma takiego czegoś w Kodeksie Prawa Kanonicznego, a szczególnie z kan. 945 – 958, a nawet specjalnym Dekrecie Kongregacji ds. Duchowieństwa z 22 lutego 1991 r. w sprawie intencji mszalnych. To niezgodne z duchem kanonów..
2. Przy mszy zbiorowej są zasady ograniczające wysokość ofiary (gdy większą niż średnią to się oddaje nadwyżkę do kurii), msza musi być o konkretnym terminie. Dopuszcza się jedna mszę zbiorową i to w sposób nadzwyczajny co najwyżej 2 razy w tygodniu, ale na odmienne intencje (nie może być ich za dużo)
3. Cieszenie się że 7 mszy dziennie, to założenie, że są księżą, którzy mają taką moc aplikacji łaski do każdej mszy i to na wieki. O przydziale owoców specjalnych mszy św. trzeba sobie poczytać, poszukać „owoce mszy św.”
4. Jest to myślenie tego świata, że za jakieś pieniądze można zyskać lepsza łaskę. Duch komercji
5. Na temat jałmużny mszalnej, czyli tak zwanych ofiar, co w ogóle istnieje w normalnym nauczaniu Kościoła jest przyjęte na stronie Mateusza: o jałmużnie mszalnej przypuszczalnie msze zbiorowe zakonów misyjnych były za ofiarodawców w sposób ogólny, a nie jak teraz omijając i wykoślawiając wszystkie kanony. Proszę czytać prawo kanoniczne. Mówienie o 7 mszach to jak w komercji… Same propagowanie już zmienia charakter. I niszczy się odniesienie do jednej niepowtarzalnej mszy św. chronionej przez naukę Kościoła i prawo kanoniczne itd. itp.
6. Lepiej zamówić jedna mszę św., taka zwyczajna niż wiele mszy wieczystych…

autor opinii: Andrzej Dziedziul

O Mszach Świętych; Gregoriańskich i Wieczystych Tym Bardziej.

Po przeczytaniu, o samej istocie Mszy Świętych Wieczystych dowiedziałem się czegoś nowego; Dużo przeplatana historia Justusa uzmysławia istotę Najświętszej Eucharystii z Jej zbawczym działaniem jak też z samym faktem iż w przyszłym życiu miało "nas" - tu na ziemi, w czasie żyjących - być dokładnie tyle, ile w naszym życiu jest Chwały Pana Naszego, I Zbawcy; Chrystusa Jezusa ze wszystkimi elementami i aspektami odkupienia człowieka.
Polecam medytację [J 6, 53-56]

Na Najświętszej Ofierze składanej Ojcu Przedwiecznemu Pan Nasz, i Zbawca PŁACI za każdego, kto ma z Nim udział w Paschalnej Ofierze. Czyli De facto za każdego, kto słucha bądź uczestniczy we Mszy Świętej.

Z własnych już obserwacji dopisać mogę jedynie, iż dadzą Msze duszy z osobna dokładnie tyle; nie więcej i nie mniej jak za życia osoba władając Nią miała stosunek do kościoła, czyli Do Jezusa Pana Naszego.
Dużo pomaga również stanowisko "Nasze", jakość tego stanowiska, jak i jego stosunek do Bożego Miłosierdzia, które każdego dnia woła na kolanach o 15:00 na faustyna.pl.

autor opinii: Krzysztof Maksymilian Grzegorz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Henryk Bejda
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788375694468
ISBN: 9788375694468
ID: 270813

Zobacz również

Książka wyróżniona Msze święte gregoriańskie i wieczyste
17.50 zł
12.99 zł
Oszczędzasz 4.51 zł (26%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...