TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół Boga żywego. Rekolekcje nie tylko dla uprzedzonych

Ocena:
(4 opinii)

Wielu chrześcijan ma dziś pretensje do Kościoła. Jeśli nawet nie odrzucają go całkowicie, to się od niego dystansują, bo to czy tamto w Kościele im się nie podoba. Nawet wśród praktykujących członków Kościoła można spotkać wielu mocno uprzedzonych do jego instytucjonalnej postaci.

Rekolekcje ks. Węgrzyniaka stanowią skierowane nie tylko do takich osób przypomnienie, czym tak naprawdę jest Kościół, a przede wszystkim – czyj on jest i co to dla nas jako wierzących oznacza.

Autor nie obawia się stawiać odważnych pytań i kwestionować utartych odpowiedzi. Porusza kontrowersyjne tematy i sprawy trudne. Czyni to w sposób niebanalny, nie stroniąc od humoru i anegdot, a jednocześnie wykazując się niezwykłą przenikliwością i trafnością obserwacji i interpretacji.

Lektura tych rekolekcji to doskonały impuls do zburzenia rutyny w sprawach wiary i zbudowania na nowo swojej obecności w Kościele.

Ks. Wojciech Węgrzyniak – biblista i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, ceniony rekolekcjonista, znany z niezwykłego poczucia humoru. Prowadzi stronę internetową www.wegrzyniak.com.

Kościół jest jeden! To jest Kościół Chrystusa. Nie ma Kościoła łagiewnickiego, toruńskiego, liberalnego, konserwatywnego. Takie Kościoły nie istnieją! Kościół jest jeden. Kościół jest Chrystusa. Czy powinniśmy więc walczyć o to, żeby faktycznie był to Kościół tylko Chrystusa? Tak! Czy to znaczy, że winniśmy Chrystusa stawiać w centrum? Tak! Ale zobaczmy i inne konsekwencje powyższych stwierdzeń. Kościół należy do Chrystusa. Do tego Chrystusa, który się wcielił i stał się nam bliski, a następnie za nas umarł. Nie do jakiegoś abstrakcyjnego i dalekiego Boga, ale do Pana, którego można było dotknąć, który błogosławił dzieciom, który karmił głodnych i wskrzeszał umarłych. Do Boga, który jest szalenie blisko człowieka. Kościół jest Kościołem Boga, który umiłował nas aż do końca.

Fragment książki

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Książka dobra dla tych co mówią Bóg tak ,a kosciół nie.Ksiądz w swojej książce przedstawia wszystkie problemy z którymi boryka się obecnie kosciół( nie boi się trudnych tematów).Polecam ją szczególnie młodym,którym antyklerykalizm w mediach namieszał zdrowo.

autor opinii: Bozena

Polecm tą ksiązkę

Znakomita charakterystyka polskiego Kościoła; Kościoła - niestety - podzielonego. Próba odpowiedzi na pytanie - z czego to wynika. Książka napisana przez biblistę ale świetnym, bardzo przystępnym i "prostym" językiem.

autor opinii: Małgorzata Kołodziejczyk

Kościół Boga żywego

Jak zaczęłam tę czytać, to niesamowicie mnie wciągnęła. Chciałam czytać i czytać. Język ks. Węgrzyniaka jest bardzo prosty, bez zbędnego, czasem trudnego języka teologicznego, a jednocześnie nie brakuje w nim poczucia humoru. Jest bardzo wciągający. Ksiądz Węgrzyniak mówi o Kościele - nie boi się mówić o trudnych rzeczach, o małżeństwie, kapłanach, o krzyżu - co tak naprawdę znaczy nieść swój krzyż, o cierpieniu. Moim zdaniem bardzo mądre przemyślenia, nad którymi wiele razy się zatrzymywałam.

autor opinii: Justyna Królak

Niezwykle ciekawe rekolekcje.

Zwykle podchodzę do tego typu rekolekcji dość sceptycznie. Jakoś o wiele mocniejsze są dla mnie słowa wypowiedziane osobiście. I ta książka zmieniła mój punkt myślenia, bo co nowego może powiedzieć ksiądz o Kościele, małżeństwie, ludziach czy grzechu? Owszem może i to w bardzo przystępny sposób. Taka jest ta książka. Dosłownie dla każdego, bo porusza wiele tematów. Po lekturze tej książki zaczęłam szukać więcej informacji na temat ks. Węgrzyniaka i doszukałam się jego strony. Niezwykle interesujący ksiądz. Cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce i to szczególnie teraz, kiedy przygotowuję się do sakramentu małżeństwa :)

autor opinii: Karolina Nowak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Wojciech Węgrzyniak
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 94
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825016
ISBN: 978-83-7482-501-6
ID: 243216

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kościół Boga żywego. Rekolekcje nie tylko dla uprzedzonych Kościół Boga żywego. Rekolekcje nie tylko dla uprzedzonych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...