TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Otwieranie drzwi. Rozmowy o Kościele i świecie

Przeczytaj, jak Ojciec Święty podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu.

Papież Franciszek przez niektórych nazywany jest prorokiem. Odkąd objął Tron Piotrowy, wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej.

Swoim radykalnym, a jednocześnie prostym chrześcijaństwem zadziwia świat. Zrezygnował z mieszkania w papieskich apartamentach, obmył nogi muzułmance i transseksualiście, odważył się na gesty pojednania z tradycjonalistami i świętował pięćsetlecie reformacji.

O tym, do czego prowadzą jego gesty mówi w rozmowie z francuskim intelektualistą. Franciszek odważnie opowiada tam o życiowych doświadczeniach, które go ukształtowały. Pierwszy raz tak szeroko kreśli wizję naprawy świata i Kościoła.

Jak przekonują wszyscy, ta książka to intelektualne wydarzenie 2018 roku!

Dominique Wolton jest dyrektorem badań naukowych w CNRS, francuskim odpowiedniku PAN. W autorskiej teorii komunikacji podkreśla pierwszeństwo człowieka i polityki przed techniką i gospodarką. Jest autorem ponad trzydziestu prac, przetłumaczonych na dwadzieścia języków.

Dominique Wolton dla Radia Watykańskiego o spotkaniu z Franciszkiem:

Franciszek nie operuje w tych samych co my ramach czasowych. My odnosimy się do minionych 30 lat, maksymalnie półwiecza, a dziś świat jeszcze bardziej przyśpiesza. Papież natomiast patrzy z perspektywy 3 tys. lat, co może prowadzić do pewnych nieporozumień. Po drugie, nieustannie odwołuje się do Ewangelii, a konkretnie, że należy zwracać się do ubogich i wykluczonych, bo to jest podstawa nauczania Kościoła. Po trzecie, Franciszek to Papież polityk, który zajmuje stanowisko polityczne, choćby w kwestiach migracji.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: Franciszek, Dominique Wolton
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 432
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788327715456
ISBN: 9788327715456
ID: 402234

Zobacz również

Otwieranie drzwi. Rozmowy o Kościele i świecie
39.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...