TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół oskarżony

Ocena:
(2 opinii)

W Internecie, w telewizji, w dyskusjach ze znajomymi spotykamy się z ciężkimi zarzutami dotyczącymi postępowania ludzi Kościoła w trakcie Jego dwu tysiącletniej historii.

Czy wszystkie są fałszywe? Zapewne nie. Wszak już w pierwszym „seminarium duchownym", jakie prowadził Jezus dla swoich dwunastu apostołów, w chwili próby jeden z nich Go zdradził, a dziesięciu następnych uciekło. Kościół tworzą nie tylko święci.

Z drugiej strony nietrudno zauważyć, że zarzuty wobec dziejów Kościoła są wyolbrzymiane. Widzę to szczególnie dziś, po zakończeniu pisania tej książki, po zbadaniu 231 historycznych zarzutów. Starałem się to zrobić najdokładniej, zachowując obiektywizm (czy mi się to udało, ocenią Czytelnicy).

Wiedziałem, że oskarżyciele mają skłonność do przesady, ale muszę przyznać, że skala antykościelnych przekłamań mnie zaskoczyła. Fakty są przekręcane, liczby wymyślane, zaniedbywany jest kontekst, a zdarza się to, że oskarżyciele przypisują Kościołowi swoje własne winy!

Oto niektóre zagadnienia zawarte w książce:

 • czy istniała „papież Joanna"?
 • czy można wierzyć Ewangeliom?
 • czy są dowody na istnienie Jezusa Chrystusa?
 • jakie były przyczyny krucjat?
 • czy inkwizycja zabiła miliony ludzi?
 • kto przodował w paleniu „czarownic", a kto go zakazał?
 • kto wymordował Indian?
 • czy Kościół potępił teorię Kopernika?
 • czy papież sprzyjał Hitlerowi?
 • czy Kościół umożliwił nazistom ucieczkę do Argentyny?
 • czy papiestwo nakazywało ukrywać pedofilię?
 • ile pieniędzy zarabia wikary, ile proboszcz, a jakimi sumami dysponuje Watykan?
Zapraszam do przechadzki po historii ostatnich dwóch tysiącleci. Jestem pewien, że wiele faktów, jakie opisałem, mocno Cię, drogi Czytelniku, zaskoczy.

Marek Piotrowski

P.S. Zarzuty wobec Kościoła dotyczą czasem także samego nauczania, któremu zarzuca się „niebiblijność". Zagadnienia doktrynalne omówiłem w drugiej książce, zatytułowanej "Dlaczego ufam Kościołowi?", do przeczytania której serdecznie Cię zapraszam.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Majstersztyk!

Przyłączam się do opinii mojej imienniczki z innego komentarza - ta książka, jak i druga tego samego autora, jest GENIALNA! Nie mogłam się oderwać od czytania od razu po otrzymaniu przesyłki. Kopalnia wiedzy, mnóstwo ważnych i przydatnych informacji dot. Kościoła katolickiego - informacji przydatnych np. w dyskusjach z niekatolikami czy osobami mającymi nie po drodze z Kościołem. Nie spotkałam lepszych książek o tej tematyce, przeznaczonych dla zwykłych czytelników (tzn. nie dla specjalistów czy teologów).

autor opinii: Bożena

Bożena

Genialna książka! Czegoś takiego szukałam od lat! Polecam!

autor opinii: Bożena

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Marek Piotrowski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 662
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788378645108
ISBN: 978-83-7864-510-8
ID: 370534

Zobacz również

Kościół oskarżony
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...