TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krąg biblijny

Ocena:
(6 opinii)

"Krąg biblijny" to jedna z najbardziej osobistych książek Romana Brandstaettera poświęconych tematyce biblijnej. Mieści się w nim prawie wszystko, czym pisarz żył i co napisał.

Brandstaetter opowiada o własnej historii poznawania Biblii, m.in. o tym jak uczył się czytać na Biblii Wujka oraz o relacjach ze swoim dziadkiem, który go wprowadzał w historie Biblii hebrajskiej i pozostawił mu duchowy testament.

W przedstawianej obecnie Czytelnikom książce znajduje się "Krąg biblijny", poszerzony o późniejsze eseje Pisarza: "Dęby patriarchy Izaaka", "Walka Jakuba z Bogiem", "Prorok Jonasz" oraz List do pani Zofii Cierniakowej.

Roman Brandstaetter (ur. 3 stycznia 1906 w Tarnowie, zm. 28 września 1987 w Poznaniu) - polski pisarz, poeta, dramaturg i tłumacz. Znawca Biblii. Laureat wielu nagród literackich, takich jak: Nagroda Polskiego PEN Clubu za przekłady hebrajskie (1973), Nagroda Literacka miasta Poznania (1974), Nagroda Ministra Kultury i Sztuki (1978), Nagroda im. Herdera (1987).

W 1987 r. przyjaciele Brandstaettera, m.in. Józef Andrzej Gierowski, podejmowali starania o nominowanie Jezusa z Nazarethu do literackiej Nagrody Nobla. Starania te przerwała śmierć pisarza.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Szkoda, że wcześniej nie zetknąłem się z tą książką. Inaczej czytałbym i łatwiej rozumiał Biblię. Piękne wydanie. Duże litery co dla starszych jest bardzo istotne.

autor opinii: Ryszard Mężyk

rewelacja

Bardzo polecam książkę pt. KRĄG BIBLIJNY. Do mnie przemówiła niesamowicie pozytywnie. Czyta się ją jednym tchem. Pisana prostym i zrozumiałym językiem. Pogłębiła moje przemyślenia na temat Świętej Księgi. Każdy kto waha się nad kupnem, niech nie zwleka, a ja zapewniam, że nie będzie żałować. Pozdrawiam.

autor opinii: ALICJA PIETRASZEK

Bardzo dobra książka

Przepiękna w swej treści książka. Mobilizuje do sięgnięcia po Biblię. Wspaniała lektura.

autor opinii: Jaromir Gren

bardzo pozytywna

fascynuje mnie w tej ksiażce niesamowita miłość i szacunek do bibli

autor opinii: Maria Sikora

świetna ksiązka, dla chcących poznać Biblię oczami człowieka, który wychował się w kulturze żydowskiej w umiłowaniu tej Świętej Księgi

autor opinii: agnieszka przybyszewska

Potrafi "zarazić" fascynacją nad Księgą Życia

Do tej pory powieści i poezja Pana
Romana Brandstaettera mojego ulubionego autora, była dostępna tylko w internecie, ewentualnie, ale rzadko w antykwariatach (nie dotyczy nowości). W tej chwili, z twórczością ulubionego autora mogę np.podróżować, w każdej chwili, gdy mam taką potrzebę, kiedy komputer jest wyłączony, mogę zaglądać do książki w dowolnej chwili i pomóc w rozumieniu Biblii, którą czyta się zawsze inaczej, jedynej "Książki", która czyta się przez całe życie i którą nie przeczytamy nigdy do końca, jak zwykłą książkę, ponieważ jej koniec ciągle uzupełnia nasze życie. Duch Święty podczas czytania Starego i Nowego Testamentu, ciągle objawia, wyjaśnia i uzupełnia nasze rozumienie tego przecudownego, bardzo bogatego tekstu.

autor opinii: Andrzej Langer

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Roman Brandstaetter
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 416
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788380430068
ISBN: 9788380430068
ID: 337723

Zobacz również

Książka wyróżniona Krąg biblijny
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...