TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krew przenajdroższa - fragmenty listów św. Kaspra del Bufalo

Niewiele jest w języku polskim tekstów św. Kaspra del Bufalo. Z tym większą radością oddajemy do rąk czytelników fragmenty jego listów dotyczące tematu Krwi Chrystusa. Niniejsza publikacja jest początkiem serii zapisków Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa dotyczących różnych tematów życia chrześcijańskiego. Mamy nadzieję, że zawarte w książce myśli i świadectwa przyczynią się do odkrycia i pogłębienia daru Krwi Chrystusa i jej nieocenionej wartości dla każdego człowieka.

Św. Kasper del Bufalo jest założycielem Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa. Urodził się 6 stycznia 1786 roku w Rzymie. Od młodości przejawiał wielką troskę o biednych i chorych. Został wyświęcony na kapłana 31 lipca 1808 roku w wieku 22 lat.

Dość szybko zyskał sobie sławę jako dobry kaznodzieja. Okazywał także wielkie zainteresowanie problemami społecznymi swojej epoki. Z powodu swojego przywiązania do Kościoła i Papieża został wysłany na wygnanie trwające cztery lata.

W roku 1814, kiedy Napoleon został pokonany, wrócił do swojego rodzinnego i ukochanego Rzymu i rozpoczął działalność jako apostoł Krwi Chrystusa. Dla misji głoszenia zbawczego orędzia Boskiej Krwi założył w dniu 15 sierpnia 1815 roku Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Zmarł, posługując cierpiącym i umierającym podczas epidemii cholery na ulicach Rzymu, dnia 28 grudnia 1837 roku.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Wydawca: Rhema
Autor: Św. Kasper del Bufalo
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 110x160
EAN: 9788372569653
ISBN: 978-83-7256-965-3
ID: 427747

Zobacz również

Krew przenajdroższa - fragmenty listów św. Kaspra del Bufalo
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...