TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kryzys sumienia

Ocena:
(95 opinii)

Konflikt między lojalnością Boga, a lojalnością względem swojej religii.

Ta książka po prostu wstrząsnęła Świadkami Jehowy!

Wnikliwa obserwacja najwyższej rady religijnej i jej dramatycznej władzy nad życiem ludzi.

Autor tej książki był przez wiele lat członkiem Ciała Kierowniczego - najwyższego organu Świadków Jehowy. Stojąc na tym stanowisku był świadkiem wydarzeń, które podważyły jego zaufanie do organizacji. Przeżył wtedy tytułowy "kryzys sumienia", który w konsekwencji doprowadził do opuszczenia szeregów Świadków Jehowy.

W swojej książce opierając się na niezbitych dowodach (często na tajnych dokumentach niedostępnych zwykłym Świadkom Jehowy) wprost ukazuje prawdziwe oblicze organizacji. Większość zawartych w niej fotokopii dokumentów jest unikatowa.

Większość znawców tematyki uważa tę książkę za najważniejszą książkę o Świadkach Jehowy, jaką kiedykolwiek wydano. Liczbę odejść od organizacji Świadków Jehowy po jej przeczytaniu szacuje się na dziesiątki tysięcy.

Wydanie nowe - zrewidowane, uaktualnione. Książka dostępna obecnie w 13 językach.

Dlaczego warto nabyć nowe wydanie Kryzysu sumienia?

Aktualność

Poprzednie polskie wydanie było przekładem drugiego wydania amerykańskiego omawianego dzieła i ukazało się w 1997 roku. Nowe wydanie oparte jest na czwartej amerykańskiej edycji, uaktualnionej i poszerzonej. Z uwagi na to, że w okresie od drugiego do czwartego wydania amerykańskiego Kryzysu sumienia, w organizacji Świadków zaszły pewne zmiany i wydano szereg nowych zarządzeń i publikacji, nowa edycja jest jak najbardziej na czasie. Autor powołuje się także na nowe, cenne źródła.

Pełna dokumentacja

Polski wydawca dołożył wszelkich starań, by w najnowszej edycji zamieścić fotokopie oryginalnych dokumentów, zarówno anglojęzycznych, jak i polskich tłumaczeń.

Ma to ogromne znaczenie dla badawczych Świadków Jehowy, którym nieznane są stare publikacje Towarzystwa Strażnica. Dzięki skanowanym oryginałom czytelnicy mogą się naocznie przekonać, jakie przepowiednie i jakie stwierdzenia padały na łamach ogólnie niedostępnych, archiwalnych wydań czasopism i książek Towarzystwa Strażnica. Jest to o tyle ważne, że obecni przywódcy Świadków usiłują bagatelizować kwestię chybionych przepowiedni lub innych ekstrawaganckich orzeczeń, zamieszczanych w literaturze organizacji.

Ponadto włożono wiele wysiłku w odszukanie polskich odpowiedników anglojęzycznych wydań Strażnicy, tak by czytelnik mógł odszukać określone numery tego czasopisma, wydane w języku polskim. Warto w tym miejscu odnotować,że do roku 1988 polskojęzyczne wersje angielskich Strażnic ukazywały się z wielomiesięcznym opóźnieniem. Dlatego osoba przygotowująca nowe wydanie Kryzysu sumienia musiała sprawdzać w oprawnych tomach czasopisma Strażnica numer za numerem, by w końcu znaleźć odpowiedni artykuł lub artykuły.

Ujednolicona terminologia i wygładzony styl

Nowe wydanie jest polonistyczną i merytoryczną korektą tłumaczenia dokonanego przez Piotra Zarembę. Zawiera także nowe informacje, przetłumaczone przez Szymona Matusiaka. Dzięki żmudnej pracy jednego korektora, doskonale zaznajomionegoz terminologią Świadków Jehowy, wprowadzono słownictwo całkowicie zgodne z określeniami stosowanymi w organizacji. Korektor długo pracował też nad tym, by styl dzieła był gładki, a jego język przystępny.

Indeks rzeczowy i wersetowy

Nowa edycja zawiera bardzo praktyczny indeks rzeczowy i wersetowy, który pozwala odszukać ważne informacje, np. fakty na temat dat ważnych dla prorockich kalkulacji Towarzystwa Strażnica.

Fotografie

W książce można znaleźć szereg cennych fotografii, m.in. ukazujących prezesów Towarzystwa Strażnica, członków Ciała Kierowniczego, jak też autora książki.

Pełny „Dodatek"

Obecne wydanie zawiera pełny „Dodatek" oryginału amerykańskiego. Czytelnicy znajdą w nim między innymi oryginał Woli i Testamentu Charlesa T. Russella wraz z polskim przekładem tego dokumentu.

Książka dotyka czegoś więcej niż osobistego kryzysu Raymonda Franza. Opisuje ona o wiele poważniejszy kryzys, wobec którego stoją Świadkowie Jehowy na świecie.

czasopismo Christianity Today
Szczery i wyjątkowo dobrze udokumentowany obraz struktury władzy i działania wewnątrz organizacji religijnej znanej pod nazwą Świadkowie Jehowy. [...] Książka jest przejmującym dokumentem osobistego życia. Potwierdza się w niej wartość wolności sumienia i powraca klasyczny problem: jak zachować tę wartość w obliczu biurokratycznych nacisków i autorytarnych struktur.

dr Joseph F. Zygmunt
profesor na Wydziale Socjologii Uniwersytetu w Connecticut
Wstrząsa sumieniem [...] ostrzega przed tym, co może się stać, gdy człowiek rezygnuje z otrzymanego od Boga prawa do podejmowania decyzji na rzecz organizacji.

Kim Kimmons redaktor naczelny The Franklin Press
Nareszcie dobrze udokumentowane dzieło dotyczące tego kontrowersyjnego ruchu stało się dostępne tak dla Świadków Jehowy, jak i dla społeczeństwa w ogóle. [...] Żaden poważny naukowiec lub czytelnik nie może zlekceważyć informacji podanych przez Raymonda Franza.

Ingemar Linden
doktor teologii, Dagen, Sztokholm, Szwecja

Opinie naszych Klientów (95 opinii)Napisz swoją opinię

sekty w polsce

Książka dogłębnie traktująca o praniu osobowości wyznawców tej sekty przez "ciało kierownicze", czyli grupę cwaniaków. Robią na tym procederze kokosy, dokonują masy przekrętów, a świat milczy. Przez nich straciłem rodzinę. Matce wyssali mózg i nie można z nią nawiązać logicznego kontaktu. Zabrali jej duszę i ciało. Oddała im "dobrowolnie" pieniądze. Ojciec nie wytrzymał psychicznie i zmarł.
Książka bardzo ciężka do czytania i przez to bardzo wartościowa. To nie "czytadło", to bardzo wartościowe opracowanie tematu. Problem jest większy niż sądziłem, a wydawało mi się że temat znam solidnie. Tą książkę trzeba nie tylko przeczytać ale przede wszystkim zrozumieć. Powinni ją przeczytać wszyscy szeregowi wyznawcy sekty. Dziękuję Panu Franzowi za odwagę i wysiłek. Nasz ustawodawca powinien zastanowić się nad delegalizacją tej sekty.

autor opinii: Bogusław Malicki

Duchowe zagrożenia

Bardzo często informacje, które uzyskujemy są już spreparowane i przefiltrowane, nie mamy więc faktów tylko opinie i komentarze, bądź zmanipulowaną wizję. To książka, która odsłania kulisy takiej manipulacji, tym wiarygodniejsza, że jej autor był centralną postacią wydarzeń, które miały miejsce naprawdę. A przecież płynąca z pierwszej ręki opowieść nawet jeśli uwzględnimy wszelkie emocjonalne własne zabarwienia i ludzkie ograniczenia jest bezcenna. Owszem, pisze ktoś kto odszedł i można go o wiele podejrzewać, że to chęć zemsty, pokazania siebie w lepszym świetle albo zwykła sensacja, ale w ten sposób możemy podważyć każdy faktograficzny materiał, a tu istotny jest opis mechanizmów i konkretnych sytuacji dobrze udokumentowanych, możemy to zweryfikować, sprawdzić. Fascynująca lektura.

autor opinii: Antoni Leśniak

Kryzys odstępców

Książka ta nikim nie wstrząsnęła bo i wstrząsnąć nie mogła. Po prostu jak to bywa były członek jakiejś grupy uzasadnia powody swojego odejścia. Najczęściej odbywa się to poprzez ujawnianie "tajnych" informacji mających na celu oczernić opuszczoną grupę. I dokładnie tak jest w tym wypadku. Jest to oczywiście świetna pożywka dla przeciwników SJ ale wartości poznawczej grupy religijnej SJ nie ma żadnej.

autor opinii: Roman S.

Rzetelna i zrównoważona

Bardzo zrównoważona i profesjonalna, pozbawiona negatywnych emocji relacja wieloletniego członka Ciała Kierowniczego świadków Jehowy.

autor opinii: Jan Nowakowski

Polecam książkę, Szczególnie byłym ŚJ otwiera oczy, prostuje wyobrażenia na działanie organizacji.

autor opinii: Maryla

Warto przeczytać

Książka bardzo ciekawa, dramat jednostki,która poświęciła się organizacji religijnej. Rzetelna i prawdziwa. Informacje poparte są licznymi dokumentami. Warto przeczytać. Polecam, nie tylko Świadkom Jehowy ,ale wszystkim osobom ,które zastanawiają się nad fenomenem władzy, możliwością uwiklania człowieka w system totalitarny. Pokazuje mechanizmy manipulacji. Jednocześnie pozostawia czytelnika w optymistycznym nastroju, zachęca do pozostania wiernym wobec siebie.

Kryzys sumienia

Polecam każdej osobie , która miała lub ma styczność ze Świadkami Jehowy i zna panujące tam zasady.Mocne dowody autora pozwalają znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.Pochłonęła mnie do reszty. Dla obecnych lub byłych Świadków łatwa w zrozumieniu.Nie jest to atak na społeczność ŚJ a jedynie ukazanie przemyśleń popartych dowodami i wersetami pełnych miłości i troski o ludzi świadomie poszukujących prawdy.

autor opinii: Agata Adamek

"Kryzys sumienia"

Ciekawa książka ,napisana przystępnym językiem.Zachęcam innych do zapoznania się z jej treścią.Obecnie oczekuję na książkę "W poszukiwaniu
chrześcijańskiej wolności".

autor opinii: Danuta Szyndler

Warto, klasyka.

Podstawa, jezeli chodzi o ksiazki o Swiadkach Jehowy ze wgledu na autora ktory byl najwyzej postawiona osoba w organizacji.

autor opinii: Michal

BDB ocena

Szybka realizacja zamówienia a książka ciekawa i godna przeczytania, chociaż niektórym może sprawić problem, czytając książkę trzeba posiadać juz pewna wiedzę

autor opinii: Alicja Wróblewska

Kryzys sumienia

Trochę rozwlekla i skomplikowany język, ale ciekawe spostrzeżenia. Obiecujący początek książki.

autor opinii: Marcin Skwarek

dobra

..ten - kto szuka - znajduje... - Ja znalazłem.

Kupiłem ją na prezent

Bliskiej mi osobie związanej ze "Świadkami ". Książka napisana profesjonalnie, z głęboka wnikliwością w szczegóły. Zrobiła duże wrażenie. tworząc potrzebę podzielenia sie nią ze znajomymi. Udany prezent, bardzo udany, wielokrotnie mi za to dziękowała.

autor opinii: Leszek Nawracaj

Ciekawa lektura

Dosyć ciekawa pozycja, zgłębiająca tematykę jednej z sekt wyznaniowych i pokazująca prawdziwe oblicze ubrane w obłudę i demagogię. Polecam.

Księgarnia tolle.pl też godna polecenia, miła, życzliwa i fachowa obsługa a do tego bardzo szybka :-)

autor opinii: Jacek

Kryzys

Jest to z pewnością książka która każdemu obecnemu Świadkowi Jehowy po jej przeczytaniu da odpowiedz na to czy warto być w tej organizacji .Zresztą autor tej książki jeżeli komuś coś mówi ,,były członek ciała kierowniczego ,, jest na tyle wiarygodnym źródłem informacji w tym temacie że nie trzeba nic mówić dalej. Daje ona wiele do myślenia jak faktycznie funkcjonuje ta organizacja religijna ale w woli refleksji tak naprawdę działają praktycznie wszystkie religie. Tam gdzie pojawia się w religji struktura i pieniądz -to już jest po prawdziwym wielbieniu. Gorąco polecam tę książke ponieważ daje tyle refleksji że tak naprawdę mażna smiało po jej przeczytaniu zabrać się do ponownego odnalezieniu się w stosunku do prawdziwego wielbienia.

autor opinii: Robert Ordowski

Bardzo dobra

Oczywiście polecam sklep jako dostawcę który w dobrym czasie i w dobrych kosztach realizuje zakupy. Tytuł książki to " Kryzys sumienia". Książka podnosi tematykę organizacji nazywającej siebie "towarzystwem strażnica". Oczywiście chodzi o tzw. Świadków Jehowy. Przy czym książka dla osoby nie znającej zasad i reguł panujących w organizacji będzie książką bardzo trudną do zrozumienia z uwagi na brak wiedzy dogmatycznej po prostu. Ja byłem wychowywany w rodzinie świadków i większość mojej rodziny tkwi w organizacji do dzisiaj stąd znam każdy aspekt prezentowany w książce. Oczywiście dla świadka obecnego wskazane fakty będą kolejną potężną walką z " prawdą". Ale dla mnie pamiętającego lata80-95 są wskazaniem tego co było. Więc w mojej opinii chcę przekazać tylko jedną informację końcową. Drogi świadku w tym wszystkim absolutnie nie chodzi abyś porzucił wiarę. Chodzi o to abyś w końcu uwierzył. Pozdrawiam

autor opinii: Marek Woźniak

Kwestia sumienia

Polecam książkę"Kryzys sumienia"wszystkim którzy są,byli lub zamierzają zostać Świadkami Jehowy.Książka jest oparta na faktach.Osoba która ja napisała to były członek ciała kierowniczego,dlaczego były no właśnie? Zachęcam do przeczytania,wiele może zmienić się w waszym życiu tak jak jest to w moim przypadku,ale zostawiam to waszej kwestii sumienia.

autor opinii: Anna Nagrodzka

Rzeczowe spojrzenie

Książkę powinien przeczytać każdy Świadek Jehowy aby spojrzeć bardziej krytycznie na niektóre aspekty wiary.

autor opinii: Renata Ratajczak

Bardzo wartościowa książka

autor opinii: Rafał Karbowniczek

rewelacja

Każdy świadek Jehowy powinien ją przeczytać

autor opinii: Bumburumbu

Myślę i analizuję

Myślę, że to Biblia powinna wpływać na nasze życie i zmieniać nas na lepszych w oczach Boga, a myślę, że większość jej nawet nie przeczytała, to smutna prawda, a myślę, że prawda broni się sama.

Zadowolona

Książka dotarła do mnie w u mówionym terminie . Książka bardzo ładnie wydana , opakowana z miłą karteczka miłego czytania

autor opinii: Małgorzata Snowacka

Refleksja

Książka opisuje w dość przystępny sposób kryzys sumienia nie tylko świadka jehowy, ale każdego człowieka, który dostrzega nieprawidłowości w organizacji swojej religii. Polecam

autor opinii: Rafał Stasiak

Wspaniala

Ksiazka godna polecenia wszystkim Swiadkom Jehowy i tym,ktorzy sa sympatykami tej SEKTY.Po przeczytaniu otworzyly mi sie ocz.Jestem wolna
po 16latach niewoli.

autor opinii: Ocalona

Polecam !

Książka rzetelnie przedstawia fakty. Dzięki niej zmieniłam swój pogląd na wiele kwestii. Można powiedzieć, że książka ta zmieniła moje życie.

autor opinii: J.K.

Świetna pozycja

autor opinii: Barnaba

"Kryzys Sumienia". Świadkowie Jehowy.

Książka bardzo dobra i jak najbardziej na czasie.
Organizacja Świadków Jehowy to niebezpieczna sekta. Na zewnątrz podejrzanie mili i podejrzanie niezwykle uprzejmi. Z mojego starszego brata w jego młodości już zdążyli zrobić idiotę. Takie owieczki w wilczej skórze.
Uderzają w potencjalną ofiarę wtedy, kiedy się jest na rozdrożu życiowym lub się wydarzy większe nieszczęście, np,śmierć bliskiej osoby. Oczywiście, jak o tym się dowiedzą. I tak było w przypadku mojego brata, po tragicznej śmierci naszego ojca.
Za mało albo wcale w Kościele Katolickim nie przestrzega sie parafian przed ta sektą. Dla mnie to sekta, mimo ich statusu trzeciego wyznania religijnego w Polsce.

Mając tę książkę w ręku, chętnie bym podyskutował z tymi Ś.J. Jednakże musiało to być w moim mieszkaniu - a trzymam się zasady, że ich do własnego mieszkania nie wpuszczam. Bo wtedy byłbym u nich odnotowany - jako potencjalny ich zwolennik.
To już wolę przyczepić łatkę mojemu księdzu proboszczowi, jak za bardzo ględzi podczas niedzielnego kazania - aniżeli mieć do czynienia z ta sektą.
Bo u Ś.J. jest jak w Państwie Islamskim, bez demokracji i kobiety jako podmiot (przedmiot?) podrzędny.
A w Kościele Rzymskokatolickim jakaś ta demokracja jednak jest, przynajmniej dla wiernych. O hierarchii jednakże zamilczę - bo tam, jak w wojsku. Czyli bez demokracji.

autor opinii: Jerzy Szklarczyk

Witam. Zacznę od tego, że książka jest starannie wydana. Jeżeli chodzi o treść zawartą w tej książce, to również jestem bardzo zadowolony. Dowiaduję się z niej dużo informacji, którymi jestem zainteresowany. Szczególnie doceniam obiektywizm autora w kontekście wydarzeń, jakie miały miejsce w organizacji Świadków Jehowy.

Kryzys sumienia

Książka bardzo przybliżyła mi świat Świadków Jehowy, a właściwie zapoznałam się z nimi. mam w rodzinie ten problem, ale chętnych do pogłębiania wiedzy niewielu. Nie zdawałam sobie sprawy z niebezpieczeństw na jakie są narażeni członkowie (dla mnie) tej sekty. Przypominają mi się czasy wojen krzyżowych i inkwizycji. Bardzo dobrze napisana książka i chętnie polecam ją innym nie tylko świadkom.

autor opinii: Maria

Sekta Świadków Jehowy

Jeśli jesteś Świadkiem Jehowy lub planujesz nim zostać przeczytaj tę książke, która została napisana przez jednego z byłych "papieży" tej organizacji. Ta książka to dopiero początek twojej drogi. Polecam gorąco.

Moja opinia do ..Kryzysu sumienia"

Według mnie książka jest bardzo dobra,bo ja cenię sobie przede wszystkim fakty poparte dokumentami,bo z faktami trudno dyskutować.Książka pokazuje też wyrażnie,jak trudno jest zerwać z organizacją Świadków Jehowy,bo autor,mimo iż widział wszystkie kłamstwa,manipulacje i fałszywą naukę organizacji,cały czas w niej pozostawał,aż go z niej wykluczyli.Szkoda tylko,że nie doszedł do takiego wniosku,do jakiego doszedł Gunther Pape,że skoro Pan Jezus obiecał,że będzie ze swoim Kościołem nieprzerwanie przez wszystkie dni,to jest tylko jeden taki Kościół,który istnieje nieprzerwanie od czasów apostołów,tj Kościół katolicki.Świadkowie Jehowy,którzy z różnych przyczyn odchodzą z organizacji,często stają się ateistami lub trafiają do różnych kościołów protestanckich.

autor opinii: Róża Kasperek

POZNAJ PRZYCZYNY PROBLEMÓW W ORGANIZACJI - BĘDZIESZ LEPIEJ WYPOSAŻONY POMAGAĆ ŚWIADKOM JEHOWY

Ktokolwiek nie czytał książki "Kryzys Sumienia", autorstwa Raymonda Franza, a jest lub był związany ze świadkami Jehowy i chciałby zrozumieć dlaczego tak mu było ciężko i jakie mechanizmy rządzą tą organizacją - albo ma tam bliskich, zapraszamy do przeczytania lub wysłuchania tej książki. Nie jest to 'lektura obowiązkowa', bo naszym zdaniem jest nią wyłącznie Pismo Święte.

Jednak po opuszczeniu organizacji mamy jeszcze wiele naleciałości, których chcielibyśmy się pozbyć, a wielu z nich nie jesteśmy niestety świadomi. Może nam się tylko wydawać, że opuściliśmy organizację, a mentalnie możemy być jeszcze jej więźniami i wszystkie elementy religii chrześcijańskiej możemy oceniać przez pryzmat tego, co widzieliśmy w organizacji.

Jeżeli nawet byłeś starszym zboru, jak ja, i myślisz, że właśnie dlatego dobrze znasz organizację, muszę cię rozczarować. Kiedy byłem 'gorliwy o tradycje' organizacji, starałem się dowiedzieć jak najwięcej, wciąż jednak umykały mi *przyczyny* pewnych problemów, poza tym nie wiedziałem o prawdziwej historii organizacji. Znałem tylko jej uszlachetnioną, wystrażnicowaną wersję, która jednak nie miała wiele wspólnego z rzeczywistością. Brak w książce "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego" szczerości znanej na przykład z Dziejów Apostolskich.

Kiedy ktoś starszy o nas o kilkadziesiąt lat zaproponowałby nam za darmo wysłuchanie wyników jego badań, które prowadziłby od powiedzmy 50 lat, czy nie warto byłoby wysłuchać? :-)
Oczywiście nie bezmyślnie. Nadal aktualny jest przykład Berejczyków:

Dz Ap 17:11 Słowo Życia "Tamtejsi mieszkańcy byli bardziej otwarci niż Tesaloniczanie. Całym sercem przyjęli słowo Boże i codziennie sprawdzali Pismo, czy istotnie tak mówi."

autor opinii: ElearElda

Kryzys sumienia

Bardzo ciekawa książka, godna polecenia. Trzeba jej poświęcić więcej czasu. Czytanie wymaga uwagi, nie da się jej czytać jednym tchem.

autor opinii: Małgorzata

Rewelacyjna

Naprawdę świetna książka.Przede wszystkim rzetelna, oparta na faktach i wspaniale napisana. Mimo, że przeczytałem już kilka pozycji dotyczących tej tematyki, ale nigdy nie miałem w ręku książki autorstwa członka najwyższych władz Swiadków Jehowy.
Po raz pierwszy korzystam z księgarni Tolle i jestem zaskoczony miłą i profesjonalna obsługą, a dołączona prywatna karteczka zrobiła swoje. Postanowiłem dzisiaj zapisać się do Klubu.

autor opinii: Roman Szmelter

wyzwolenie

Tak,ta książka wyzwoliła mnie ze struktury,w jakiej tkwiłam 10 lat ! Jest szokująca,rzetelna,prawdziwa.Dzięki niej zmieniło się moje życie,jestem szczęśliwsza,jako wolna chrześcijanka.To książka-dokument i dziennik,przepełniony osobistymi spostrzeżeniami,przemyśleniami autora na temat działalności Świadków Jehowy i Towarzystwa Strażnica,książka otwierająca oczy i ostrzegająca,leży na moim nocnym stoliku obok biblii.Żałuję,że tak póżno ją zdobyłam,niestety jest niedostępna,poza TOLLE.

autor opinii: Anna Gawrońska

wyzwolenie

Tak,ta książka wyzwoliła mnie ze struktury,w jakiej tkwiłam 10 lat ! Jest szokująca,rzetelna,prawdziwa.Dzięki niej zmieniło się moje życie,jestem szczęśliwsza,jako wolna chrześcijanka.To książka-dokument i dziennik,przepełniony osobistymi spostrzeżeniami,przemyśleniami autora na temat działalności Świadków Jehowy i Towarzystwa Strażnica,książka otwierająca oczy i ostrzegająca,leży na moim nocnym stoliku obok biblii.Żałuję,że tak póżno ją zdobyłam,niestety jest niedostępna,poza TOLLE.

autor opinii: Anna Gawrońska

bardzo dobra ksiazka

ksiazke te czyta sie jednym tchem ,trudno sie od niej oderwac . jest napisana jasnym prostym jeszykiem ,zawiera ogromna ilosc materialow zrodlowych angielskich i potem przetlumaczonych na polski lub wyszukano dodatkowo polskie wydania straznic . ksiazka jest bardzo wiarygodna ,autor jest obiektywny ,,w zadnym razie nie przypomina fanatycznych Swiadkow Jehowy . Mysle ,ze autor rozwial moje watpliwosci i ugruntowal moja decyzje o zniechaniu spotkan ze Swiadkami . Dowiedzioalam sie duzo interesujacyvh rzeczy . podoba mi sie ta ksiazka i polecam ja kazdemu ,kto szuka naprawde prawdy ...

autor opinii: Inga Siebig

Obowiązkowa lektura uzupełniająca dla ŚJ

Książka przede wszystkim dobrze udokumentowana. Co do tego nie ma wątpliwości. Autor postarał się zachować obiektywizm - oczywiście w miarę możliwości, bo opisane wydarzenia dotyczą go jak najbardziej osobiście. Chociaż nie podpisuję się pod każdym zdaniem napisanym w książce, to jednak uważam ją za wartą przeczytania. Choćby dla samej wiedzy. Rzetelnej wiedzy o tej mniej jasnej stronie historii Świadków, o której nie dowiemy się z publikacji Towarzystwa, bądź dowiemy się w ubarwionej, lub wybielonej, czy wybiórczej postaci.
Autor książki czyni też to, czego wielu innym "odstępcom"/krytykom Organizacji brakuje - stara wniknąć w przyczyny, motywy postępowania i pobudki ludzi uczestniczących w opisanych wydarzeniach. Większość z nich było i jest szczerymi jednostkami, przekonanymi, że kroczą drogą prawdy. Wielu z nich oddałoby za nią życie. Niestety, jak pokazuje obiektywna historia, nie dowodzi to automatycznie, że jest to jedyna słuszna droga, ucząca prawdy o Bogu.

"KRYZYS SUMIENIA"

Ksiazka spelnia moje oczekiwania,odslania prawde o swiadkach jechowy,polecam.

autor opinii: Malgorzata

Książka napisana w takim jakby duchu żalu. Lecz treść podana bardzo dobrze od podstaw po zawiłe sytuacje, które i tak można doskonale zrozumieć. Myślę że ta książka jest dla osób które zetkneły się z tym wyznaniem, i które wiedzą o co chodzi w tej religii.
Nie jest to lekka lektura, ale wciągająca.

autor opinii: Elżbieta Socka

bardzo dobra

ksiazka jest bardzo ciekawa dla ludzi którzy szukaja prawdy o Swiadkach Jehowy.

autor opinii: Rafa lstercula

zyciowa

Jestem bylym sj i po przeczytaniu tej ksiazki zrozumialem ilu ludzi jest wprowadzanych w blad i jak wielu ludzi sa wprowadzani w blad szukajacych boga.Ksiazka warta przeczytania Pomaga nam zrozumiec wiele rzczy;Naprawde godna polecnia;

autor opinii: Rafal Stercula

Ta książka zmienia...

Polecam

autor opinii: Radek M

Ostrzezenie

Bardzo wartosciowa ksiazka.Polecam wszystkim poszukiwaczom prawdy ,ktorzy takze interesuja sie naukami Straznicy.Moim zdaniem "Kryzys sumienia"jest ostrzezeniem przed tymi naukami,ktore same w sobie nie sa zle i daja czlowiekowi nadzieje na zycie wieczne,tylko ze nie sa one zgodne z Biblia.Dziesiec lat temu sam bylem zainteresowany, uczeszczalem na zebrania,moja znajoma bedaca SJ prowadzila ze mna studium Biblii.Wszystko mi sie podobalo, tylko nie moglem znalesc uzasadnienia tych nauk w Pismie Swietym.Nie zostalem SJ.W tamtym czasie o ksiazce R.Franza tylko slyszalem,dzisiaj po jej przeczytaniu wiem, ze mialem duzo szczescia.Mysle ze kazdy kto ma stycznosc ze Straznica powinien ja przeczytac.

autor opinii: Miroslaw

ogólna opinia

Książka odsłania prawdziwe kulisy działalności korporacji / w dużej mierze to biznes/ od czasu jej założenia, ujawnia fakty niedostępne dla ogółu członków, często szokujące. Przestroga dla innych ale przede wszystkim skierowana jednak do samych Świadków Jehowy. Rzeczowy traktat o wielkiej manipulacji.

autor opinii: Roman Teska

Szczera i uczciwa

Od 26 lat ufałem organizacji Świadków Jehowy. Przez te wszystkie lata studiowałem Biblię, udzielałem się w charakterze pioniera, sługi pomocniczego, starszego zboru. Również popierałem organizację w różnych przedsięwzięciach budowlanych ochotniczą pracą. Zawsze byłem wdzięczny za wysiłki Ciała Kierowniczego włożone w interpretację Biblii i czułem się częścią czegoś doskonałego, świętej organizacji Bożej. Książka Kryzys Sumienia jest według mnie obowiązkową uzupełniającą lekturą dla każdego Świadka Jehowy. Opisuje nieznane nam fakty, zebrane sumiennie i uczciwie. Otwiera oczy na motywy i metody pracy Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy. Autor był członkiem Ciała Kierowniczego przez 9 lat i w książce przekazuje nam swoje doświadczenia a wnioski możemy wyciągnąć sami.
Serdecznie polecam tą książkę. Jest szczera i uczciwa do bólu.

autor opinii: Z.N.

Godna

Jestem Świadkiem Jehowy od 22 lat. Miałem różne przywileje w organizacji od głosiciela poprzez pioniera, sługę pomocniczego i starszego zboru. Postanowiłem przecztać tą książkę wbrew nawoływaniom Strażnicy do trzymania się z daleka od wszelkich pism tzw. odstępców. Jednak cóż to za wspaniała wiedza, która boi się jakiejkolwiek krytyki? Jaka to silna argumentacja oparta na Biblii może bać się gruntownej analizy i krytycznego spojrzenia? Po przeczytaniu tej książki mogę tylko stwierdzić, że każdy Świadek Jehowy powinien przeczytać tą książkę, aby spojrzeć na swoją organizację niejako od środka samego zarządu. Wiedza, jaką winni są nam członkowie Ciała Kierowniczego, ale skrzętnie ją ukrywają przed nami, jest ujawniona w tej książce, pokornie, sumiennie i szczerze. Czyta się ją jak list od przyjaciela. Serdecznie polecam.

autor opinii: Antoni Tomczewski

Świadek

Książka bardzo dobra. Jeżeli chodzi o tego człowieka jest dla mnie autorytetem, w przeciwieństwie do ludzi kościoła, którzy piszą o sektach, pisze obiektywnie i bez nienawiści - po chrześcijańsku, często do tej książki wracam.

autor opinii: Mirek Pietrzak

Wartościowa pozycja

Dla osób zainteresowanych problematyką jest to cenna pozycja godna polecenia. Tym bardziej, że mało jest informacji pochodzących ze "źródła", a więc od byłych Świadków Jehowy.

autor opinii: Andrzej Wróbel

Pozytywna

Witam
Bardzo dobra książka, aczkolwiek jeszcze nie skończyłem czytać z powodu brakun czasu.
Oczywiście wreście napisana przez kogoś kto zna całą strukturę organizacji od srodka, tym bardziej, że napisał ja były członek ciała kierowniczego i jako dojrzały czlowiek.
Bardzo dobra ksiażka dla tych którzy interesują się historią religii, dla kogoś kto nie zna opisanych sytuacji i używanej terminologi będzie tylko mógł zapoznać się z zarysem historii oraz sposobem zarządzania tej organizacji.
Polecam tą ksiązkę.

autor opinii: Jan Dzik

Kryzys sumienia

Polecam te ksiazke kazdemu kto jest zainteresowany Swiadkami Jechowy. Swietnie przedstawia sytuacje jaka istnieje i istniala w ich zarzadzie i jak paru ludzi kieruje tyloma tysiacami ludzi.

autor opinii: Czesiek

opinia

troche skomplikowany tekst i trudny w zrozumieniu sensu dla przecietnego czlowieka,ale jest ok

autor opinii: mariusz ryniewicz

rzeczowa

Książka godna polecenia ludziom dążącym do prawdy ale też tym,którym się wydaje,że istnieje idealna organizacja religijna.Jako Katoliczka czytam z ciekawości i aby poprzeć swoje poglądy dokumentem.Uważam,że ten człowiek pisze dość obiektywnie,najlepiej jak potrafi,przedstawia po prostu dowody,nawet tłumaczy postępowanie.Szkoda,że ŚJ nie będą chcieli czytać.. Przekonali by się,że argumenty przeciw np.Kościołowi można też przytoczyć przeciw nim.Zwykły ŚJ nie zdaje sobie sprawy a może nawet nie interesuje co dzieje się "u góry" tak jak przeciętny Katolik.Tylko,że o kościele jest wiele informacji w mediach a o ŚJ się nie mówi,bo wtedy oskarżono by media o nietolerancję.. Ta książka jest więc częściowo odsłonięciem prawdy,która mediach nie może nastąpić. Ja czytam z emocjami takimi samymi jakie towarzyszą mi oglądając doniesienia o kościele.Mogę jeszcze poradzić aby czytać bez dłuższych przerw,bo inaczej można się pogubić (zapomnieć) w kolejności wydarzeń,gdyż jest nie zawsze chronologiczna i przytacza wiele faktów z różnych okresów.

autor opinii: Kasia

Książka jest bardzo dobra! Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Godny uwagi jest sposób, w jaki autor obiektywnie opisuje wszystkie wydarzenia. Jestem też pełen podziwu dla podejścia i nastawienia autora-bohatera wydarzeń. Polecam, zwłaszcza każdemu Świadkowi Jehowy!!!

autor opinii: Zdzisław Hassny

Bezwględna sekta....

Książka pochłonęła mnie bez reszty.To niezwykły dokument o bardzo wartościowych i ufnych ludziach,zmanipulowanych przez władze sekty.Książka powinna trafic do wszystkich młodych Świadków Jehowy jako uzupełnienie wiadomości i zarazem przestroga przed fałszerstwem.

autor opinii: ela

jestem na tak

Jak na razie, jestem w trakcie czytania tej książki.Co ciekawe dla mnie, moje spostrzeżenia dotychczasowe, zasłyszane opinie, czasem sama czytałam artykuły ich Strażnicy, pokrywają się z przemyśleniami autora, chociaż razi mnie czasem styl i sposób formułowania myśli p. Franza. Być może jestem zbyt przewrażliwiona, gdyż mam z nimi trochę problemu z uwagi na swoją córkę, ale ta lektura próbuje przedstawić w sposób dosyć rzetelny obraz organizacji, która tak w istocie potrzebuje władzy. Jednocześnie przeraża mnie to, jak łatwo ludzie ulegają swoistemu ograniczeniu oraz wpadają w "łagodną" manipulację. Moja tolerancja do inaczej myślących kończy się z chwilą, kiedy wkraczają na moje podwórko, i to niestety się stało. Dlatego popieram wydawnictwo w tym, że istnieje możliwość aby takie publikacje jak "Kryzys sumienia" były dostępne dla nas, to cenna lektura w tak trudnych czasach. Trudno zmieścić w kilku zdaniach wszystkie odczucia i rozterki, ale wiedzieć więcej to większe bogactwo niż powtarzanie po kimś.

autor opinii: Joanna

Prawda o sekcie.


Jedyna jak dotąd książka, która w bardzo szczegółowy sposób odsłania kulisy zarządzania potężną organizacją świadków Jehowy. Rzeczywistość w niej opisana jest przerażająca. Świadkowie Jehowy, z którymi rozmawiałam o sprawach w niej opisanych nie znają tych spraw, są one dla nich całkiem "zakryte". Natomiast jeden ze "starszych" owszem - coś o niej słyszał, ale nie chciał o tym rozmawiać wzruszając ramionami.
Książce R. Franza można wierzyć bez zastrzeżeń. Znał on "organizację" jak mało kto - przez kilka lat był w jej najwyższych władzch, uczestniczył we wszystkich zebraniach i miał nieograniczony dostęp do dokumentów i wszelkiej literatury. Opisał wydarzenia, których był świadkiem i uczestnikiem ze wzruszającą szczerością. Polecam wszystkim katolikom, aby nigdy nie dali się zwieść.

autor opinii: Małgorzata Kobosz

Bardzo dobra książka

to bardzo dobrze opowiedziana i udokumentowana historia świadków Jehowy. Autor opisuje i potwierdza swoje opinie o nieścisłościach istniejących wśród wyznawców. Książka opowiada o tym jak bardzo doktryna może kłócić się z sumieniem jednostki. Polecam wszystkim, których ciekawią wierzenia świadków jehowy. Bardzo dobra książka.

autor opinii: Magdalena Kiełkowska

Książka bardzo wnikliwie traktująca struktury Świadków Jehowy. Pozycja dająca do myslenia samym członkom organizacji. Warto ją kupić i dać w prezencie osobom z organizacji Świadków Jehowy.

autor opinii: Edyta Wieczorek

Polecam

książka spełnia moje oczekiwania, jest ciekawa i co najważniejsze jest oparta na faktach. Polecam

autor opinii: Oktawiusz

To dobra i wartosciowa książka

Dla pragnących jednak pogłębić temat, polecałbym zwłaszcza 2 wartościowe książki o. Elizeusza Bagińskiego, karmelity:
1- "Co katolik powinien wiedzieć o Świadkach Jehowy?" (wyd. 2, 2011)
2- "Siewcy kąkolu" (wyd. 3, 2012).

autor opinii: Karol

książka ukazuje prawdziwe oblicze organizacji jej działania pozwala nam odkryć tajemnice tego ruchu
religijnego

autor opinii: alicja kubik

Warto nabyc tę książkę .Polecam ją osobom mającym kontakt ze Świadkami Jehowy ,oraz sympatykom tej religi teraz powiem ,,sekty,, .Byłam SJ straciłam 28lat na poszukiwanie PRAWDY.Od 10 lat miała coraz więcej wątpliwości ta książka pomogła mi zrozumiec gdzie jest Bóg ijaki JEST.Oraz jak oddawac MU cześc.Polecam tę książkę jest obiektywna i piszę prawdę.Chc szokuje

autor opinii: Joanna

książkę tę powinien przeczytac każdy, bez względu czy do tej pory miał kontakt z organizacją Strażnicy, czy jeszcze nie. Zawiera całą nagą prawdę o jej naukach, dogmatach,działaniach, manipulacjach,strukturze. Przerosła moje oczekiwania, dzięki niej wiele ludzi może zostac uratowana z pod władzy organizacji działającej pod płaszczykiem miłości i prawdy. Naprawdę polecam.

autor opinii: gosia korn

Kryzys sumienia

Witam, jestem bardzo zadowolona z książki którą zamówiłam u Państwa, jest bardzo ciekawa. .Ta ksiązka otworzyła mi oczy na organizację Świadków Jehowy i pokazała jak wielka psychomanipulacja występuję w tej organizacji. Polecam każdemu kto ma wątpliwości ....

autor opinii: Monika XXX

Dokument Historyczny

No coz chyba juz bylo wszystko napisane.Dodam tylko,ze rzeczywiscie dokument najwjekrzej wagi.Wszyscy powinni o tym wiedziec,a najbardziej SJ,ale im nie wolno czytac takich ksiazek,pisanych przez "odstepcow",ktorzy "szkaluja" Organizacje,w zalozeniu swieta.

autor opinii: Adam Trzeciecki

Rewelacyjna!

Już dawno nie czytałam z takim zapałem i zainteresowaniem. Gorąco polecam wszystkim. Niewątpliwie skłania do refleksji i każdy znajdzie w niej odpowiedź na dręczące go pytania o swoje dalsze życie. Niesamowity obraz zmagania się z prozą życia: tolerancją, wyrozumiałością i życzliwością w stosunku do drugiej osoby.

autor opinii: Justyna Błaszczyk

Kryzys sumienia

Ta książka wyciągnęła z sideł sekty kogoś bliskiego. Ważna, jeśli chce się pomóc szukającym prawdy o... wiadomo kim. Powinna być w każdej parafii. No i trzeba się na serio zająć ludźmi samotnymi, tymi których dotknął los, bo jak my się nie zajmiemy, to kto inny się nimi zajmie:-)
Książka jest źródłem wiedzy o Świadkach Jehowy

autor opinii: Jóżefa Kolbrecka

tego mi właśnie brakowało do rozmów ze Świadkami. Mam przemądrzałą koleżankę, która należy do zboru Świadków Jehowy i po prostu mnie nęka swoimi poglądami i swoją religią. Horąco polecam tę mądrą książkę każdemu, kto kocha Boga i drugiego człowieka.

autor opinii: Jolanta Bednarek

Odmieniła moje życie

Ta książka sprawiła, że wyzwoliłem się z wieloletniej niewoli. Nie mogłem uwierzyć, że daliśmy się tak oszukać. Dowody w niej przedstawione nie budzą wątpliwości, są tak udokumentowane, że każdy szczery świadek Jehowy musi coś zrobić z tą wiedzą, bo nie ma szans by o tym zapomniał i dalej tkwił w organizacji. Ta książka jest kluczem do wolności, żeby tylko świadkowie chcieli po niego sięgać!
Muszę jeszcze dodać, że książkę tą powinni przeczytać członkowie wszelkich mniejszych ugrupowań religijnych, bo wiele z nich działa na podobnej zasadzie, a wydaje im się, że są lepsi od świadków Jehowy.

autor opinii: Andrzej O.

Ksiazke Kryzys sumienia polecam wszystkim zainteresowanym rozmowa ze Swiadkami Jehowy.trudno jest przekonac ich do jej przeczytania,jako ze jest napisana przez "odstepce"ale zawsze mozna przedstawic im cytaty ze Straznicy,ktorych nigdy na oczy nie widzieli.
Ksiazka wywarla na mnie wielkie wrazenie,spogladam teraz calkiem inaczej na wiele kwestii zwiazanch w organizacja.Mysle ,ze jest to najlepsza ksiazka o Swiadkach Jehowy jaka przeczytalam do tej pory.

autor opinii: Karolina Antas

Kryzys sumienia

Ksiązka bardzo dobrze napisana, ciekawa, zawierajaca wiele treściwych informacji. Godna polecenia osobom, których interesuje historia i doktryny Swiadków Jehowy. Termin i forma dostarczenia książki:bez zarzutów Pozdrawiam :)

autor opinii: Sylwia.K

Ludzie przejrzyjcie na oczy!!

Książka "Kryzys Sumienia" doskonale pokazuje jak działa ta organizacja...
Nie każdy ma świadomość, że w organizacji Świadków Jehowy ważniejsza jest lojalność wobec organizacji niż wobec Boga. Organizacja wymaga od Świadków bezwzględnego posłuszeństwa. Nie wolno im myśleć inaczej niż naucza Strażnica, nie wolno im być za bardzo "światowym", nie mogą zadawać się z odstępcami. Świadkowie myślą, że ich nikt nie zmusza ? To niech odpowiedzą sobie na pytanie co się stanie jak przestaną głosić to czego uczy Organizacja, lub ujawnią swoje wątpliwości co do nauk przez nią głoszonych?

Każdy Świadek i nie tylko powinien przeczytać tą książkę. Myślę, że wielu z nich przejrzało by w końcu na oczy i zobaczyło, że organizacja wcale nie jest taka jak ją opisują własne publikacje.

autor opinii: Karol

odkrywanie Ameryki

Książka to potwierdzenie tego,czego się domyślano.Jest to obraz dobrze prosperującego przedsiebiorstwa,jakim jest w istocie firma z Brooklynu,ze wszystkimi jego atrybutami.Walka o władzę,eliminowanie rzeczywistych czy też urojonych przeciwników,szarganie godności ludzkiej,upokorzenia.Co ciekawe,śJ nie chcą nic słyszeć o tej książce,zakładając a priori że to dzieło Szatana.

autor opinii: Marek Janowski

godne polecenia

Widzenie problemu "od środka", ciekawa i pomocna lektura w temacie Świadków Jehowy

autor opinii: Ania

Serdecznie polecam !

Książka warta przeczytania w dokładny sposób Pan Franz opisuje struktury oraz sposoby jakimi posługują się świadkowie w celu nabierania ludzi......"religia" którą znamy z dobrej strony posiada wiele brudu za paznokciami....jak dla mnie książka to trafienie w 10 cena również zasługuję na uwagę !

autor opinii: Krzysztof Ładny

Takiej książki w Polsce jeszcze nie było!

Jestem na początku lektury tej książki i jestem z niej bardzo zadowolony. Podaje ona bardzo dużo faktów, które są bogato podparte konkretnymi dowodami. Generalnie nie wdaję się w polemikę ze Świadkami Jehowy,ale myślę, że dostarczy mi ona mocnych argumentów do takiej rozmowy. Dzięki Wam za tę książkę.

autor opinii: Tomasz Harhala

"Kryzys sumienia"

Książka wymierzona przeciw własnej organizacji-nieomylnemu ciału kierowniczemu, a jednak pozbawiona jadu i nienawiści, obiektywnie oceniająca rzeczywistość. Głęboka dojrzałość, refleksja, autor pokazuje jak łatwo stać się niewolnikami ludzi, którzy krzywdząc innych nie potrafią przyznać się do błędów.
Nieomylne ciało kierownicze, nieomylny papież i my poszukujący Boga, otumanieni przez różne organizacje, a przecież trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

autor opinii: Iwona Nowak

NAPRAWDĘ WARTO

Pozwala spojżeć trzeżwo na to czego nie widzimy będąc pod wpływem szkodliwych dla nas emocji.Czpki zgłów dla autora i jego odwagi.Niezastąpiona pomoc dla rodziców i nas samych-zagubionych,szkających(w dobrej intencji)schronienia w rękach niegodziwca.Otwiera OCZY.Z całego SERCA POLECAM!!!i żywię gorącą nadzieję,że po jej przecztaniu uratuje śię ktoś jeszcze.

autor opinii: k.j.

Kryzys sumienia

Wyjątkowa książka,dobrze udokumentowana z zycia osobistego Raymonda Franza,jak rownież dzialalnosci religijnej ŚJ.Nie jest to ksiażka napisana z nienawiści do organizacji ŚJ,lecz pisana z głebi serca z czystym sumieniem.Autor pragnie przekazać czy bycie chrześcijaninem polega na podporządkowaniu sie organizacji religijnej czy Bogu.

O manipulacji i nieświadomym życiu w kłamstwie

Bardzo dziękuję za stały kontakt podczas realizacji zamówienia oraz miły upominek :)
Chcąc przysłużyć się innym czytelnikom księgarni umieszczam swój komentarz dotyczący zakupionych pozycji.
"Kryzys sumienia" to bardzo trudna książka. Być może szczególnie dla mnie, bo dotyka bardzo delikatnej sfery życia- wiary i zaufania jakim obdarza się drugiego człowieka. Napisana jest chłodno, bez emocji, prezentując jedynie fakty i bardzo otwarte komentarze autora, wnikające z jego dogłębnej znajomości tematu. Zawiera przypisy oraz fotokopie oryginalnych dokumentów (wraz z ich tłumaczeniem), co uniemożliwia podważenie ich autentyczności. To dzieło, które otwiera oczy! (mam nadzieję, że każdemu...)

autor opinii: Urszula Bińkowska

Kulisy Organizacji Świadków Jehowy

Książkę pt „Kryzys Sumienia” przeczytałem trzy razy i to z wielką przyjemnością, bowiem w ten sposób mogłem dokładniej ugruntować sobie zawartą tam wiedzę.
Jest to ciekawa i pożyteczna lektura, ponieważ autor w sposób przystępny i zrozumiały przedstawia kulisy działalności Organizacji Świadków Jehowy. Z własnego doświadczenia wiem, że szeregowi członkowie Organizacji dowiedzieli się, że to, w co wierzą i jak myślą nie pochodzi od Boga, ale od ludzi( tzw. Ciała kierowniczego), częstokroć daleko odbiegające od przekazów biblijnych. Natomiast funkcyjni przedstawiciele organizacji wpadli w popłoch, gdyż po zapoznaniu się z treścią tej książki następuje spadek w ich szeregach. Kiedy w pracy od domu do domu przychodzą głosiciele ŚJ, pokazuje tę książkę, i na tym ich wizyta się kończy.

autor opinii: Artur Lenart

Polecm!

Wszystko w jak najlepszym porządku!

autor opinii: Janusz

Niesamowita książka

Ta książka jest dla mnie wyjątkowa ponieważ od dziecka ten temat nie jest mi obcy. Porusza do głębi i w końcu możesz się dowiedzieć jak sytuacja wygląda "od podszewki". Wiem, że mało który ŚJ zdobędzie się na jej przeczytanie (gdyż przed tym jesteśmy ciągle przestrzegani), ale jeśli już ktoś się zdecyduje, na pewno nie będzie tego żałował i przynajmniej poszerzy wiedzę na temat "góry", która perfekcyjnie opawała umysły prawie 7mln ludzi. Polecam każdemu.

autor opinii: Agnieszka

Wnikliwe dzieło...

Książka zawiera bardzo cenne wiadomości, dotyczące historii i mechanizm działania świadków Jehowy.Jest to trudne dzieło, warte przeczytania. Jeżeli jesteś Świadkiem Jehowy dowiesz się wielu rzeczy o swoich poprzednikach, ale nadto zacznij badać sam bez pomocy osób drogich i ,,Przebudźcie się" lub ,,Strażnicy" wszak zawsze powtarzacie -wszystko badajcie! Rób to sam, a przekonasz się jak jesteś zakłamany

autor opinii: Krzysztof Drozd

Wstrząsa szczerymi ludzmi

Ta książka dosłownie mną wstrząsnęła.Byłam w szoku po przeczytaniu jej.Co prawda już wcześniej miałam wątpliwości co do "organizacji" ale po przeczytaniu jej utwierdziłam się tylko w mojej decyzji opuszczenia jej szeregu.Żal mi tylko tych którzy szczerze wierzą że służą prawdziwemu Bogu.To w większości cudowni ludzie których kocham....niestety już bez wzajemności.

autor opinii: Kinga Górna

możesz obiektywnie stanąć z boku...

jestem ŚJ ale uczciwie mogę powiedzieć, że w zborze dzieje się wiele rzeczy które nie są zgodne z miernikami Bozymi i są bagatelizowane. A kto probuje wnikac w to głebiej jest "niejako odstępcą" bo nie wolno krytykować postanowień starszych i zboru. zatem zgodnie z tym co Franz napisał: " Pytania, jedno z najpotężniejszych narzędzi umysłu, były negatywnie przedstawiane jako dowód braku wiary i lekceważenia zaakceptowanego przez Boga kanału komunikacji."

autor opinii: Agnieszka

Prawda o manipulacji

Książka ukazuje jak działa każda organizacja ludzka powołująca sie na Boskie powołanie.Organizacja manipuluje ludzmi.Jehowa wraz z Jezysem Chrystusem to jedno a nauki i lojalność to drugie.Polecam kazdemu kto stoi na rozdrożu.Książka ta pomorze Ci wyzbyć się poczucia winy które cechuje organizasję Świadków Jehowy.

Ujawnia to o czym nie maja pojęcia szeregowi Świadkowie Jehowy

wstrząsający dokument działalności ciała kierowniczego Świadków Jehowy.jest takie powiedzenie "ryba gnije od głowy" ta książka ujawnia duchową zgniliznę.dzięki tej książce uwolniłem się z 20-to letniej niewoli Strażnicy.podoba mi się że w niej to że na wszystko "jest papier"-czyli dowody w postaci oficjalnych dokumentów ciała kierowniczego,wspaniale w ostatnim rozdziale tłumaczy co robić dalej po jej przeczytaniu.

Cała prawda

Jest to bardzo wartościowa książka. Oceniam, że wśród książek jakie przeczytałem dotąd, napisanych przez byłych funkcyjnych Świadków Jehowy, nie ma równej. Napisana jest przystępnie. Oparta jest na rzeczowych argumentach biblijnych i udokumentowanych faktach z działalności Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy.
Podziwiam autora, że pominmo szykan i niezasłużonej krytyki ze strony przełożonych, nie żywi do nich urazu. Wręcz odwrotnie, stara się z chrześcijańską miłością i pokorą wyjaśnić swoje stanowisko. Polecam tę książkę każdemu kto interesuje się Biblią (nie tylko Świadkom Jehowy)

wstrzasajaca/wyzwalajaca

Ta książka byla dla mnie prawdziwym wyzwaniem.
przedzieralem się przez jej rozdziały z prawdziwym bólem mierząc sie i odsłaniajac historię Ś.J.POlecam te pozycje wszystkim tym ktorzy stoja na rozdrożu Prawdy Jeśli masz odwagę i jesteś w kontakcie ze swoją wewnętrzą potrzeba wyzwolenia się zaklętego krągu niemocy polecam tobie te ksiażke.To może sie stać dla ciebie prawdziwym przeskokien kwantowym w budowaniu swojej świadomości.Polecam tę pozycję w szczególności wszystkim mlodym osobom które nie maja z oczywistych względów pojecia o historii Ś.J.Książka zaskoczyła mnie brakiem emocjonalnego podejscia jej autora do treści ja przekazuje na jej kartach.To w podobnych pozycjach tego tematu rzadko spotykane zjawisko.
Ta książka niesie wyzwolenie i ból dlatego podziwiam wszystkich z kregu Ś.J. którzy przez nia przebrneli.
pozdrawiam wszystkich poszukujacych prawdy o Prawdzie
XXL

Prawda boli żyjących w kłamstwie!

Kryzys sumienia jest wspaniałym dowodem na to jak ludzie chcą rządzić ludźmi pod przykrywką rządów Bożych. Towarzystwo Strażnica jest tego wspaniałym przykładem.
Wiarę w Boga zastąpiono tam ludzkimi interpretacjami Słów Bożych. Jak mawiał Jezus: "po owocach ich poznacie"... owoców organizacji jest wiele i są to owoce zepsute...
Najtragiczniejsze to śmierć niewinnych ludzi przez błędne zakazy transfuzji, czy już niestosowane zakazy przeszczepów i szczepień.
Tysiące ludzi umarło, bo ludzie odrzucili przykazanie Boże "nie zabijaj" i zastąpili je okrutną nauką... o zgrozo mordując również niewinne dzieci, niczemu nieświadome...
Strażnica każe nienawidzieć bliźnich innych niż ŚJ, gdyż to bałwochwalcy i każe cieszyć się z ich śmierci w Armagedonie...
Po wykluczeniu, byli ŚJ są odytrącani nawet przez najbliższe rodziny...
Gdzie w nich miłość?
Nie ma... umarła razem ze zdrowym rozsądkiem i wiarą...
Tak właśnie Szatan mami ludzi i doprowadza ich do upadku!!!
Niech Bóg zlituje się nad nimi i zniszczy Strażnicę niszczącą Jego owce...

autor opinii: SCORP1ON

Zamówiłem 10 egzemplarzy tej książki, po to, aby sprezentować ją moim przyjaciołom. Jest to moja próba pomocy tym, którzy już zrozumieli, aby się jeszcze głębiej przekonali, że nie mają, czego żałować. Podaję tą pozycję do czytania, również tym, którzy już zaczęli rozumieć, ale się jeszcze wahają i odpędzają od siebie nieznośnie piekącą myśl, że przez lata źle interpretowali Biblię, usuwając w cień pełnię nauki Jezusa. Próbuję rozmawiać tak samo z tymi, co, do których żywię nadzieję, że im Jezus pomorze zrozumieć, że stanęli pod niewłaściwym namiotem.
Roman Głowacki

autor opinii: Roman Głowacki

Szukając PRAWDY

Zadziwiła mnie pasja, ż jaką autor poszukuje Prawdy! Jego wiara została poddana trudnej próbie, ale za cenę Prawdy na drodze poszukwiania Boga odnalazł to, czego szukał. Alleluja!
W rozmowach ze Świadkami Jehowy książka ta jest dobrym argumentem apologetycznym, zwłaszcza, że autor kochający Boga i Jego Słowo szukając Prawdy, musi zweryfikować całe swoje dotychczasowe życie, niczym Abraham.

autor opinii: Aleksandra Smutnicka

Przestroga aby nie ulegać człowiekowi, kóry podnosi się do rangi wybrańca Bożego...

Książka, którą zakupiłam u Państwa jest dla mnie bardzo cennym nabytkiem. To nie jest książka do szybkiego czytania, to jest książka do szukania i zgłębiania nieprawidłowości myślenia. Ukazuje zuchwalstwo wobec najbliższych sobie ludzi. A do tego wszystko co czyni się jest usprawiedliwiane autorytetem Boga. Człowiek jest tylko narzędziem w rękach manipulacji. Przyjaźń, wierność, wspólna praca dla ogółu, zawarte więzi braterstwa, nie mają żadnego znaczenia. Książka pt. Kryzys Sumienia, jest przestrogą aby nie ulegać człowiekowi, który podnosi się do rangi wybrańca Bożego. Ludzie ulegli zazwyczaj czynią zło i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Manipulator zawsze wygrywa z człowiekiem uległym. Doktryny i fundamentalistyczne myślenie , było obce Jezusowi. Po najbliższe pozycje memu sercu sięgnę dopiero we wrześniu. Z pozdrowieniami

autor opinii: Teresa Rembielinska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Commentary Press
Autor: Raymond Franz
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 512
Wymiar [mm]: 160x240
EAN: 9788392483205
ISBN: 83-924832-0-0
ID: 128504

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kryzys sumienia Kryzys sumienia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...