TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krzyż Zbawiciela

Chrystus przybity do krzyża jest znakiem rozpoznawczym chrześcijan, bo umierając na krzyżu zbawił nas wszystkich, każdego człowieka.

Krzyż jest dla chrześcijan symbolem i znakiem świętym i dlatego nie wolno go znieważać, nadużywać czy wykorzystywać do celów drugorzędnych, pobocznych, nawet pozytywnych, jak pozyskanie zwolenników do swojej opcji partyjnej, czy artystycznej prowokacji, bo krzyż zawiera przesłanie zbawcze, uniwersalne, o grzechu i przebaczeniu, o nadziei zbawienia dla wszystkich, bo Bóg tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 4,16).

Z wdzięcznością bierzemy do rąk niniejszy tom, zawierający nauczanie Sługi Bożego Jana Pawła II, pulsujący realizmem wiary, która nie uwalnia od cierpień i trudów, ale uczy z Chrystusem dźwigać codzienne i niecodzienne Krzyże.

Seria "Jan Paweł II naucza"" jest tematycznym wyborem tekstów papieskich. Poznanie choćby niewielkiej części nauczania Jana Pawła II pozwala lepiej zrozumieć współczesny Kościół i świat - rzeczywistości, na które znaczny wpływ miał jego pontyfikat.

Antologia papieskich wypowiedzi, zebranych w tej książce, przypomina słowa papieża poświęcone Krzyżowi Chrystusa i jego roli w historii ludzkości oraz w życiu każdego chrześcijanina.

Teksty skłaniają do refleksji i przypominają o wartościach i sprawach, które są ważne zarówno dla naszego życia religijnego, jak i społecznego.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II
Ilość stron: 282
Wymiar [mm]: 190x130
EAN: 9788375952308
ISBN: 978-83-7595-230-8
ID: 185287

Zobacz również

Krzyż Zbawiciela
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...