TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kwiat lotosu

Ocena:
(1 opinii)

Rafał Radwan to filozofujący student, wynajmujący pokój u wdowy, Wiktorii Brzezowej, elegancki i przystojny młodzieniec, przy tym sceptyk i pozbawiony uczuć cynik. Jednak uczennicy gimnazjum, Leonce, jawi się jako mistrz i ideał.

Jego kolega ze studiów, Adam Lachnicki, zaprasza Rafała na wakacje do domu swego ojca, leśniczego w majątku Stefana Rahozy, ojca kolejnego studenta-lokatora, Feliksa. Po letnim wypoczynku Rafał wyjeżdża na studia do Niemiec, ale straciwszy pasję do nauki postanawia ruszyć w świat. Wcześniej jednak odwiedza przyjaciela.

Napięte już wcześniej stosunki z rodziną Rahozów dramatycznie się komplikują. Rafał wraz z Adamem wyjeżdżają z przeświadczeniem, że już nigdy nie wrócą do Polski. Pracując przemierzają kontynenty, poznają Azję i Amerykę, stają się prawdziwymi traperami.

Po ośmiu latach Rafał sam wraca do Rahoźnej, gdzie niespodziewanie spotyka Leonkę, która wyrosła na przepiękną młodą kobietę, a w dodatku zdobyła patent lekarza. Oboje są całkiem innymi ludźmi, niż kilkanaście lat temu, ich fascynacja, tym razem wzajemna, staje się ładunkiem wybuchowym tragicznych zdarzeń.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra obsługa. Ujmującym gestem jest ręcznie pisana dołączona karteczka z życzeniami miłej lektury.
Gorąco polecam księgarnię :)

autor opinii: Dominika

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: MG
Autor: Maria Rodziewiczówna
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 149x220
EAN: 9788361297352
ISBN: 9788361297352
ID: 189961

Zobacz również

Kwiat lotosu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...