TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Latająca gospoda. Seria: Powieści z krzyżykiem

Obowiązkowa Msza Święta w kościele w Beaconsfield oraz kufel dobrego angielskiego piwa w miejscowej gospodzie – oto jak dla G. K. Chestertona wyglądać musiała niedziela. Jedno zresztą związane było z drugim, gdyż według brytyjskiego pisarza właśnie chrześcijaństwo uzbraja człowieka w umiejętność prawdziwego korzystania z życia. To połączenie było dla niego wyznacznikiem old merry England – starej, wesołej Anglii: tradycyjnej, chrześcijańskiej, plebejskiej krainy, w której ludzie potrafili się prawdziwie cieszyć.

Taki też właśnie obraz kreśli w swej "Latającej gospodzie", sowizdrzalskiej powieści, opartej na motywie buntu trzech kompanów wobec administracyjnego nakazu prohibicji. Na znak protestu wesołkowie przemierzają kraj z wielką beczką rumu i ogromnym kawałem sera, urządzając obok zamkniętych gospód szalone biesiady.

Książka Chestertona to sprzeciw wobec postoświeceniowych „racjonalistycznych” trendów, które całe bogactwo ludzkiego doświadczenia chciałyby pozamykać w sztywnych ramach procedur i kodeksów.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Gilbert K. Chesterton
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 120x160
EAN: 9788360335390
ISBN: 9788360335390
ID: 150662

Zobacz również

Latająca gospoda. Seria: Powieści z krzyżykiem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...