TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Legnica i Sokółka w historii cudów eucharystycznych

Wielce znamienny jest fakt, że dwa ostatnie uznane przez Kościół cuda eucharystyczne na świecie miały miejsce - i to w krótkim odstępie czasu - właśnie w Polsce. Jeżeli są to znaki z Nieba, które powinniśmy właściwie odczytać, to co one dziś nam mówią?

Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka.

Fragment komunikatu biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z dnia 10 kwietnia 2016 r.
To, co wydarzyło się w Sokółce, wiążemy z wiarą. Ma ona być tak mocna, by to, co niemożliwe, stawało się możliwe. «Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego» (Łk 1,37). Chociaż przeto wszędzie tam, gdzie sprawowana jest Najświętsza Ofiara, dokonuje się cud eucharystyczny, to jednak w Sokółce został on zdwojony. Cud wiary został umocniony cudem empirycznym. W Sokółce rodzi się na nowo nadzieja dla świata. Bo Bóg jest wśród swego ludu.

Fragment homilii arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego, wygłoszonej w Sokółce 2 października 2011 r.
Kościół jest bardzo ostrożny w tego typu orzeczeniach, dlatego po sprawdzeniu, przemodleniu, po ponad dwóch latach od zdarzenia potwierdzono to wyjątkowe wydarzenie eucharystyczne.

Ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii Św. Jacka w Legnicy

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, PWE
Autor: Grzegorz Górny
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788375571639
ISBN: 9788375571639
ID: 352668

Zobacz również

Legnica i Sokółka w historii cudów eucharystycznych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...