TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Lekka księżniczka i inne baśnie

Jego dziełami inspirował się m.in. J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis był zagorzałym wielbicielem jego twórczości, Lewis Carroll prosił go o zaopiniowanie roboczej wersji „Alicji w krainie czarów”, a Mark Twain planował napisać z nim wspólną książkę. Polscy czytelnicy dopiero poznają twórczość George`a MacDonalda – szkockiego pisarza epoki wiktoriańskiej.

„Lekka księżniczka i inne baśnie” to pierwsze polskojęzyczne wydanie tego dzieła – w formie pięknie ilustrowanej książki.

Baśnie skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Pierwsza z nich opowiada o księżniczce dotkniętej stanem nieważkości, niemogącej – dosłownie i w przenośni – postawić stopy na ziemi, dopóki nie znajdzie miłości.

Złoty klucz z kolei jest alegorycznym opisem duchowej drogi w poszukiwaniu sensu życia. To niezwykła opowieść o dzieciach poszukujących zamka, do którego pasowałby posiadany przez nie tytułowy klucz.

Natomiast w „Sercu olbrzyma” MacDonald nawiązuje do znanego w kulturze ludowej motywu przechowywania swej duszy z dala od ciała – w tej baśni odnalezienia ukrytego serca okrutnego olbrzyma podejmuje się dwójka rodzeństwa. Chcą dzięki temu zdobyć władze nad gigantem i ocalić dzieci, które zamierzał pożreć.

MacDonald, kreując swój baśniowy świat, podejmuje walkę o wartości moralne, które zdają się zapomniane, a które powinny przenikać wszystkie aspekty rzeczywistości. Wybierając metaforę, przypomina tez czytelnikowi, aby nie traktował siebie zbyt poważnie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: George MacDonald
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788379061655
ISBN: 9788379061655
ID: 397637

Zobacz również

Lekka księżniczka i inne baśnie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...