TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy

Ocena:
(99 opinii)

Są choroby, które przebiegają niezauważone i rozwijają się bez objawów. Lecz gdy się ujawnią, często jest już za późno, aby je wyleczyć. Podobny przebieg może mieć choroba duszy.

Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę. Sprawia to, że tej dolegliwości nie można zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go, potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak nie wpaść w pułapkę uśpienia duchowego. Jej lektura otworzy Ci oczy na zagrożenie, jakim jest lenistwo duchowe oraz uświadomi Ci, co oddala Cię od Boga.

Dzięki temu zwrócisz uwagę na pozornie błahe zaniedbania, które w istocie osłabiają Twoją relację z Bogiem. Książka pomoże Ci lepiej zrozumieć objawy choroby duchowej oraz wskaże sprawdzone przez wieki tradycji sposoby, jak obudzić uśpione serce.

Ponadto czytając tę książkę dowiesz się:

  • Dlaczego ludzie uważający się za dobrych chrześcijan żyją tak, jakby Bóg nie istniał?
  • Jakie są przyczyny cichego odchodzenia narodów od Chrystusa i Kościoła?
  • Skąd się biorą i co zwiastują: zniechęcenie, drażliwość, opór przed Bogiem, spowiedzią i modlitwą oraz narastające poczucie, że życie wiarą jest ciężkie i nie do uniesienia?

"Lenistwo duchowe" to cenny i praktyczny poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających niezdolność do życia w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem Boga i wszystkiego, co Boże.

Sięgnij po tę książkę i uchroń swoją duszę od duchowego lenistwa!

Francisco Fernandez-Carvajal - hiszpański duchowny rzymskokatolicki, duszpasterz akademicki, autor licznych książek religijnych z dziedziny duchowości. Mieszka i pracuje w Madrycie. Jego najbardziej popularnym dziełem są siedmiotomowe Rozmowy z Bogiem, przetłumaczone na wiele języków i osiągające łącznie ponad 2 miliony nakładu.

Opinie naszych Klientów (99 opinii)Napisz swoją opinię

Dobra lektura

Łatwo się czyta. Pod koniec jest bardziej treściwa. Podkreśla wagę walki nie tylko z grzechami, ale też wadami.
Ładna oprawa, bo twarda, lecz po co ta czacha, która odstręcza, przypomina grzeszność i śmiertelność większości z człowieczeństwa

autor opinii: P.B.

Lenistwo duchowe

Czytając tą książkę byłem bardzo zadowolony jest to książka bardzo mądra i na pewno pomagająca osobie której chce iść przez swoje życie z Jezusem Chrystusem,są tu bardzo pomocne i ciekawe tematy jęśli chodzi o nasze życie chrześcijan

autor opinii: Mateusz

Warto!!!

Serdeczne polecam. Książka pozwala dokładnej przyjrzeć się swojemu życiu, szczególne drobnym, niepozornym uchybieniom, które lekceważone mogą mieć fatalny wpływ na nasze życie duchowe.

autor opinii: Anna

Bardzo dobra książka.

Znajdziesz tu sposób na ożywienie swojej wiary, co przyczynie się do pięknego przeżywania każdego dnia.

autor opinii: Zofia Idczak

Jak żyć w szczęściu

Książka prowadząca do życia w Jedynej Prawdziwej Radości, zawsze z Panem Jezusem! Cudowna lekcja, przystępnie podana.

autor opinii: Wioletta Jadczak

Genialna książka. Dokładnie, szczegółowo opisane "symptomy choroby". Powinien ją przeczytać i w zasadzie nauczyć się na pamięć każdy autentyczny katolik. A taki tylko "niedzielny" - ku przestrodze i wnikliwej analizie.
Pozdrawiam

autor opinii: Małgorzata Zawadzka

Rekomendacja

Książka znanego hiszpańskiego autora licznych rozpraw teologicznych i popularyzatora myśli chrześcijańskiej ks. Carvajala, dotarła do mnie "dosłownie w ostatnim momencie". Kryzys wiary, wzmagany codziennymi troskami zahamowała modlitwa i lektura długo oczekiwanej książki - poradnika. Polecam ją szczerze każdemu, puentą, jedna z wielu jest wg. mnie teza, ze Bóg chce od nas heroizmu, wiary na miarę odwagi pierwszych chrześcijan. Ufam, ze na ten apel Boży, po tej lekturze odpowiemy ochoczo, zmieniając swe życie na lepsze.

autor opinii: Piotr z Wołomina

opinia pozytywna

Książka wartościowa. Skłania do przemyśleń. Motywuje do poprawy własnego życia i wzrastania w wierze. W dostępny sposób wyjaśnia proces lenistwa duchowego i duchowej niemocy. W duszy budzi pozytywny niepookój, który może być motorem zmian na lepsze...Polecam każdemu!

autor opinii: Beata Sejnowska - Runo

polecam

Bardzo wartościowa książką, temat aktualny, otwiera oczy na codzienność i uczy wierności w małych, codziennych rzeczach.

autor opinii: Magda M.

Warto zapoznać się i skorzystać ze wskazówek tam zawartych. Jest w niej wiele wątków z istnienia których w ogóle nie zdawałem sobie sprawy. Autor podchodzi bardzo wnikliwie do rozpatrywanych zagadnień. Ich omawianie opiera zarówno na dokumentach Kościoła jak i szerokiej literaturze znanych dzieł.

autor opinii: Edward Witkowski

Warto przeczytać.

Dla mnie była to bardzo cenna lektura. Książka wnikliwa, treściwa i syntetyczna, wspaniale podsumowuje, porządkuje i rozwija to wiele i niewiele, jakie każdy w którymkolwiek punkcie swojego życia może wiedzieć o sobie i o swoim miejscu w drodze do Pana Boga. Wyśmienicie motywuje i wbrew tytułowi napawa optymizmem. Napisana językiem nieskomplikowanym, dyskretnie obrazowym i precyzyjnym.
Myślę, że nie znuży a pochwyci także i tych, którzy niekoniecznie kochają czytać ...

autor opinii: Maria Wojciechowska

Dla leniwych duchem

A może dla wszystkich letnich ludzi w swojej wierze, książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Sposób w jaki jest napisana, oszczędność w słowie, która wyraża wszystko - bardzo do mnie przemawia. Jest prosta, mądra, wciągająca. Do czytania każdego dnia.

autor opinii: Asia

Kochać Boga i być szczęśliwym 0 to nie jest trudne!

Ta książka jest zbiorem rzetelnych informacji o tym, czego oczekuje od nas Bóg na podstawie Pisma Świętego. W bardzo przystępny sposób wyjaśnia to wszystko, o czym mówi Biblia. Jest ważnym ostrzeżeniem przed poszukiwaniem radości w świecie. O dziwo! Okazuje się, że wszyscy możemy spełniać te oczekiwania i być szczęśliwymi.

autor opinii: Halina Smotrzyk

Wartościowa pozycja

Dokładnie tak jak w tytule. Można zobaczyć na czy polega owo lenistwo duchowe i jak z niego wychodzić. Świetna pozycja dla osób w tzn "kryzysie wiary" które chcą a nie mogą

autor opinii: Czarek

Lenistwo duchowe

Bardzo dobra książka. merytoryczna i dużo wyjaśniająca. polecam każdemu, komu tematyka jest bliska.

ŚWIETNA

Bardzo pouczająca książka. Rozjaśnia człowiekowi dużo spraw i poglądów na życie duchowe. Bardzo polecam

autor opinii: MARIANNA LESIEWICZ

Cudowna książka

To naprawdę cudowna książka.Pomaga zrozumieć na czym polega lenistwo duchowe i jak je unicestwić. Polecam ją przeczytać wszystkim katolikom oraz tym, którzy czują się osłabieni duchowo.

autor opinii: Adrian M.

PoPolecam, ubolewam że tak późno ją dojrzam

Idealna dla osób, które cofnęły się w rozwoju duchowym i nie tylko. Powinnam ją przeczytać przynajmniej w wieku 30 lat a nie po 50. Bardzo polecam, dzięki niej życie moje nabrało sensu.

autor opinii: Halina Sakowska

Lenistwo duchowe

Książa, którą każdy kto choć raz będąc w kościele na Mszy Św. czuł znudzenie i każdy, kto czyniąc występki dnia codziennego nie widział w nich rany, zła, które jak brud w małe skaleczenie, wdzierają się w duszę i rozdzielają nas od Boga

autor opinii: Edyta M.

napełnienie duszy wielu ludzi

Zaczynając czytać wstępną informację o książce "Lenistwo duchowe....", poczułam konieczność zagłębienia się w jej treści. Zrozumiałam, że już pierwsze strony pociągają człowieka, sprawiają, że życie może wyglądać nieco inaczej, a prawda staje się faktem. Zrozumiałam, że tak niewiele trzeba by poczuć chęć odnowy, wiarę, że jest ona w nas i jak niewiele trzeba, aby ożywić ją w naszym sercu...

autor opinii: Teresa Kmieć

Kochaj, a łatwiej Ci będzie pokonać lenistwo

Treść poważna, łatwa do czytania, ale trzeba czytać bardzo powoli. Warto mieć książki tego autora!

autor opinii: Marite Malina

Poruszająca

Uderza,budzi refleksje,zmusza do przemyśleń i zmian w życiu duchowym.Na pewno nie raz do niej wrócę.Napisana w mocnym ale i przystępnym dla każdego czytelnika tonie.Polecam wszystkim,którzy pragną wzmocnić swoją wiarę.

autor opinii: Agnieszka

Lenistwo duchowe

Książka godna polecenia Czyta się ją łatwo ale ważne jest to, iż można a nawet trzeba do niej wracać Nie należy ona do książki "przeczytam-odłożę'
Uświadamia nam , jak można się pomylić w rozumowaniu "jestem ok bo się często, dużo modlę " nie do końca to jest tak. Lektura ta pomogła mi spojrzeć na "głębokość wiary" i refleksję nad sobą
'

autor opinii: Katarzyna Gajec

Ja leniwy?

Tak, ta książka pozwoliła zobaczyć me serce.

autor opinii: Mirosław Mikołajczyk

CZYTAJCIE

dobra książka.......jestem osobą która broni się przed " pustynią" swej duszy...dlatego ciągle walczę i jest mi to bardzo potrzebne. Chcę trwać i czuwać i rozwijać się w wierze - dać z siebie więcej - wypłynąć na szerokie wody. W dzisiejszym świecie łatwo zboczyć z obranej drogi.
Dlatego warto korzystać z dobrej literatury.
Wiem że trzeba ciągle pracować nad sobą dbając o swoje życie duchowe.
Polecam?

autor opinii: Kasia Lis

Refleksyjna i skłaniająca do poszukiwania co w duszy się kryje

Książka skłania do refleksji nad badaniem stanu duszy.
Demaskuje prawdziwe zagrożenia płynące często z wydającyh się napozór niewinnych , prozaicznych spraw, zainteresowań.
Polecam.

Warta polecenia

Książka ta pokazuje na zagrożenie w życiu duchowym, które może się wkraść w nasze życie niezauważenie i niszczyć nas od środka. Często możemy sobie nie zdawać z tego sprawy. Treść tej książki nam to uświadamia i może obudzić czytelnika z uśpienia

autor opinii: S. Celina Zagórowska

bardzo cenna

Przeczytałam tę książkę bardzo powoli, solidnie jak podręcznik. Nie można było szybciej. Każde zdanie uderzało w sedno, stawiało pytanie, jakby tworzyło rachunek sumienia. Przyszła w samą porę i pewnie niejeden raz do niej wrócę

autor opinii: Alicja Kolonko

Lenistwo duchowe-Smutek uśpionej duszy.

Bardzo dobra ksiażka.Wiele wyjasnia,subtelnie radzi.Jest cudownie prosto napisana.Polecam kazdej grupie wiekowej

autor opinii: Barbara Salbut

godna polecenia

Książka naprawdę godna polecenia, nie zawiodłem się.

autor opinii: Wojtek Cz.

Ksiązka która zachęca do samodyscypliny

Bardzo przydatna książka. Polecam wszystkim, którzy chcą pogłębić swoją duchowość, zwłaszcza w dzisiejszym zmaterializowanym świecie. Każdy rozdział pomaga w doskonaleniu siebie i zwalczaniu swoich słabostek a jednocześnie jest pisany bardzo przystępnym językiem, bez zbędnego dydaktyzmu.

autor opinii: Hanna Karczewska

POLECAM WSZYSTKIM

Książka bardzo dobra, można w niej odnaleźć sens życia i wyciszenie, które jest w naszych czasach bardzo potrzebne.

autor opinii: WIOLETTA PICZ

opinia o książce "Lenistwo duchowe"

Książka pomaga zrozumieć, że życie dla samego siebie, nieuporządkowana miłość własna, nadwrażliwe poczucie własnej wartości, skupienie na sobie, prowadzi do braku harmonii w naszym życiu. Pokój duszy możemy uzyskać poświęcając się dla innych i wtedy zbliżamy się do Jezusa.

Polecam lekturę.

autor opinii: Bożena Saciuk

Dobra książka

Książka jest rzeczywiście dobra. Warto ją przeczytać i w razie potrzeby wracać do jej treści. Jeśli czujesz że ogarnia Cię niechęć do modlitwy, chodzenia na Mszę św. i ogólne lenistwo sięgnij po nią, może Ci pomóc odnaleźć radość bliskości z Bogiem i odnowić więź z Nim umocnić wiarę. Czytam ją i mnie wciągnęła. Sprawdź sam/a :).

autor opinii: Aneta Jędruszkiewicz

Książka warta polecenia zwłaszcza dla tych, którzy wątpią, czują że ich wiara słabnie ale, którzy pragną poszukiwać i nie spoczywają na laurach.

autor opinii: Magdalena Tomczyk-Szafrańska

Nie spocząć na laurach

Książkę tę po raz drugi czytałam i po raz drugi ją kupiłam - żeby móc pożyczać, dzielić się nią z innymi. Prawdopodobnie będzie to moja druga opinia o tej książce. Zachwyciła mnie nie mniej niż przy pierwszym czytaniu i znowu smakowałam ją długo, czytałam powoli, refleksyjnie i z radością. Odkrywałam ją na nowo i głębiej podkreślając na kolorowo długie fragmenty tekstu. Pewnie za jakiś czas znowu przydałoby się do niej wrócić...

autor opinii: Małgorzata Kwiecińska

Lenistwo duchowe.
Moim zdaniem bardzo konkretna ksiazka ukazujaca zagrozenia duchowe spowodowane oschla postawa w modlitwie we wzroscie duchowym.Jest niewatpliwie ostrzezeniem przed konsekwencja takiej postawy.Bardzo dobra ksiazka ukazujaca jak sie chronic by nie utracic milosci do Boga poprzez trudne doswiadczenia duchowe.Polecam wszystkim tym ktorrzy czuja ze sa wypaleni duchowo!!!!

Polecam

Polecam tę książkę wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy czują, że ich wiara osłabła, że sprawy Boże zaczynają wydawać się dalekie, obce, a nawet wrogie. Książka ta po prostu wzmacnia w wierze, wybudza z uśpienia, lenistwa, letniości, jest zachętą do poprawy życia.

autor opinii: Monika N.

Książka dobra i dla tzw. "niepraktykujących" i tych, którzy żyją w zgodzie z nauką Jezusa, każdy bez względu na "stopień zaangażowania" w wiarę znajdzie w niej dużo dla siebie. Znakomita do polecenia/podsunięcia komuś kto ma szacunek do Boga i choć "nie praktykuje" to jest potencjalnie kimś, kto mógłby wrócić na odpowiednią drogę.

autor opinii: Piotr

Warto kupić!

Książka jest naładowana bardzo przydatnymi rozważaniami i radami. Najlepiej czyta się ją powoli, po kilka rozdziałów, wtedy umacnia w nas pewne przekonania i zachęca do rozważań. Daje pomocne rady na czas kryzysu duchowego i nie tylko.

KAŻDY powinien ją przeczytać!

autor opinii: Justyna

Polecam :)

Bardzo piękna książka - polecam wszystkim ludziom co kochają Boga.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie wysłane książki.

autor opinii: Maria Gołaszewska

Książka warta przeczytania

Polecam książkę wszystkim tym, którzy czują, że nie żyją w pełni. Napisana prostym językiem, skłania do przemyśleń i uzmysławia to co oczywiste, a o czym zapominamy na co dzień.

autor opinii: Dagmara

Książka Lenistwo duchowe

Witam serdecznie
Książkę Lenistwo duchowe polecam wszystkim , a w szczegolnosci osobom , ktore wciąż nie wiedzą jak byc szczęsliwym jak doceniać każdy dzień jak cieszyc się zyciem i jak nie podddac sie trudnosciom zycia codziennego.Zmagamy sie z roznymi problemami jednak po przeczytaniu w/w ksiazki zadałam sobie pytanie czy moj sposob zachowania i myslenia nie jest przyczyną niepowodzeń.Lenistwo duchowe to głowny powód zapominania i troszczenia sie o to co w zyciu najważniejsze czyli wiara w Boga czynienie dobra i radość z danej nam szansy.
Pozdrawiam serdecznie
Dziekuje za przeslanie ksiązki
Anna Redmerska

autor opinii: Anna Redmerska

Tytuł był dla mnie mylący, styl niezbyt porywający, w strukturze liczne powtórzenia pewnych tematów, ale TREŚĆ niezwykle ważka . Książka jest genialna ! Forma służy treści, jest jej podporządkowana, stąd taka pozorna nieatrakcyjność narracji. Duchowość często jest kompletnie niezrozumiała przez ludzi, nie widzą jej w codziennym życiu i nie rozumieją roli, jaką odgrywa w nadawaniu sensu życia indywidualnego. Ta książka pozwala wiele zrozumieć, a nawet odnaleźć się w życiu, stawia na nogi zagubionych i niepewnych. Poszerza świadomość i pozwala zaakceptować siebie i rzeczywistość. Ma moc terapeutyczną. Będę do niej wracać w ciężkich chwilach.

autor opinii: A. Wasilewska

polecam

Bardzo polecam tę książkę ,warto przeczytać.

autor opinii: dorota

Lektura obowiązkowa!

Z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej uświadamiałem sobie, że ta książka porusza wszystkie moje problemy i wątpliwości. Jest napisana jakby specjalnie dla mnie. Naprawdę warto ją przeczytać, im wcześniej, tym lepiej.

autor opinii: Paweł Pustelnik

Trafiony prezent

Kupiłam książkę tacie w prezencie z okazji imienin. On jej nie czytał, on ją połknął. Był zachwycony. Wszystkim polecał.

autor opinii: Jolka

Warto często do niej wracać.

Jest to pozycja, której się nie czyta jednym tchem.Wymaga ona od nas po przeczytaniu małych fragmentów - zastanowienia i refleksji na naszym dotychczasowym życiem duchowym.Jest ona jakby przepisem, aby wrócić
na właściwe tory. Warto do niej sięgać często .

autor opinii: Barbara Kubów

Jeszcze ją czytam, ale dla kogoś kto chce wzrastać duchowo dobra

autor opinii: Piotr Tulaja

SUPER!

Polecam tę książkę, bardzo ciekawa i przydatna pozycja!

autor opinii: Łukasz Pietrowicz

Warto przeczytać.

Dobra książka- przewodnik to prawdziwy skarb dla uśpionej duszy.Polecam każdemu idealna lektura ,daje możliwość zamyślenia się nad sobą tym , którzy myślą ,że już wszystko wiedzą.

autor opinii: Krystyna

Warto!

Jeśli od dłuższego czasu Twoje życie duchowe stoi w miejscu, albo masz wrażenie, że go nie ma - bardzo polecam tę książkę. Jeśli już nawet nie chce Ci się chcieć - to jest lektura dla Ciebie.

autor opinii: Beata

Smutek uśpionej duszy...

Bardzo dobra książka. Pomaga obudzić się i stanąć w prawdzie swojego życia przed Miłosiernym Bogiem. Polecam !

autor opinii: s. Łucja

Problemy rozwoju duchowego praktycznie omówione

Carvajal to znany także w Polsce autor poruszający problemy modlitwy i życia wewnętrznego.
Książka porusza ciekawy i nieczęsto poruszany temat lenistwa w życiu duchowym. Podaje bardzo adekwatny opis oraz propozycje remediów.

autor opinii: Piotr Jordan Śliwiński

trzeba to mieć

Tak książka to prawdziwy skarb

autor opinii: w m

Książka - przewodnik po uśpionej Duszy

Książka ta nie jest łatwa, to trudna prawda i ją chcę przekazać na samym początku. Łatwa nie jest głównie dlatego, że dotyka tak wielu "nut" i "kryształków" naszej duszy, ze nie sposób przeczytać ją za jednym razem tak "od deski do deski". Ja czytałam tę książkę fragmentami - "uczuciami", problemami i własną słabością. Czytam ją nadal, wracam i pewnie długo jeszcze będę wracała do tej książki, Jest takim przewodnikiem życia i umacniania się. Jest przewodnikiem prowadzącym do własnej akceptacji, do przemiany.
Polecam każdemu, kto czuje pustynię, kto szuka, kto upadł. Jest to też ważna książka dla każdego, kto czuje się silny i wydaje mu się, że jest samowystarczalny.
To książka pełna wartości, pełna "drogowskazów", pełna Boga, a nawet rozmowy z Bogiem (i tu każdy musi odnaleźć swoją rozmowę)
Życzę otwartości i odwagi.

warto przeczytać! ; )

idealna lektura na czas wielkiego postu, daje możliwość zamyślenia się nad sobą!

autor opinii: Grazyna Tyszkiewicz

Prawda

Prawda o sobie samym. Z perspektywy oceny autora widzi sie inaczej rzeczy tak naprawde w głębi duszy nas ukazujące. W procesie nawracania polecam jak najbardziej tą pozycję, tym na początku procesu uświadamiania i tym , którzy myślą że już wszystko wiedzą.

autor opinii: Małgorzata Pawelak

Zdecydowanie polecam,to naprawde świetna książka

Książka ,która budzi z duchowego uspienia i samozadowolenia. Podarowałam ją już moim dzieciom!

autor opinii: Alicja Muniak

Książka o miłoćsi Boga do człowieka,dobrze sie czyta,treść jest przejrzysta,zmusza do refleksji nawet mnie- leniwą duszę i uświadamia mi
że szkoda czasuna lenistwo i użalanie się nad sobą.
Polecam każdemu kto chce wyrwacswoją codzienność sie z bylejakości.

Pozytywna

Książka warta przeczytania.

autor opinii: Ewa

Smutek uśpionej duszy

Ta książka pomogła mi zrozumieć: dlaczego mam problem ze spowiedzią ,skupieniu się na modlitwie.

autor opinii: urszula wisniewska

ciekawa książka

Bardzo ciekawa książka dla tych , którzy czują ,że muszą coś zmienić w życiu

autor opinii: Marcin Konopacki

polecam

Zamówiłam książkę za pobraniem. Szybka realizacja, bez problemów - polecam

autor opinii: Tereska Święs

To bardzo ważna problematyka.

Zaczęłam czytać i pomyślałam: przecież ja to wiem...i po co...
I otworzyłam trochę dalej... s.31. Wszystko zaczęło się zgadzać: lenistwo zwykłe (cielesne) i jego odpowiednik - duchowe, przewlekłe zaniedbywanie się w wypełnianiu elementarnych czynności (brak czasu!) i jego skutki w różnych sferach. Potem niechęć; potem niemożność, całkowita jakby niemoc. Zawężenie horyzontu potrzeb,
upadek sił duchowych. Wciąż o tym rozmyślam, również po swojemu.
Za jakiś czas jeszcze raz przeczytam,
Bardzo dobrze pokazane, na przykładach .rozmaitych.
Jestem nauczycielką, proszę sobie wyobrazić!
Dziękuję.

autor opinii: Jadwiga Wajszczuk

Nadzwyczajna

Super polecam

autor opinii: grzegorz witkowski

mega książka

jak zobaczylam ten tytul i opis o niej. to wiedzialam ze powinnam sobie ja kupic. jest przejrzysta. Łatwo sie ja czyta. Mozna znales wskazowki i odkryc czy lenistwo zagraza naszej duszy

Podręcznik zagubionej duszy

Ta książka przyczyniła się do znalezienia przeze mnie równowagi po długich miesiącach niepokojów i nieświadomości, oraz zbędnych cierpień. Poświęcony czas na przeczytanie procentuje stokrotnie lepszym bardziej oddanym Bogu życiem. Najbardziej dostrzegają to Ci, którzy są na co dzień, najbliżej mnie;)

autor opinii: Mariusz

Pozytywna

Książka zawierająca wiele mądrych(tłumaczących ułomność człowieczeństwa) odpowiedzi dla zadającego sobie pytania chrześcijanina-katolika.

autor opinii: G.Osipowski

Ruszaj w drogę

Z pomocą Ducha Świętego obudzisz się. Polecam

Ocena ksiązki

Czułam,że moja wiara gaśnie, szukałam powodu i właśnie w tej książce znalazłam odpowiedz.
Polecam wszystkim , którzy na serio wierzą w Boga i pragną dążyć do świętości.

autor opinii: Beata Duda

Polecam

Książka ukazuje stan duszy jeśli ona zaczyna powoli "usypiać"i dochodzi to tzw:"Lenistwa Duchowego".Książkę polecam przeczytać min do zdiagnozowania swojej własnej duszy :)

autor opinii: Zarychta Magda

Książka wspaniała! Czyta się jednym tchem. Godna polecenia dla osób, które chcą pogłębiać swój rozwój duchowy.
Przed zakupem tej pozycji zastanawiałam się, gdzie kończy się granica grzechu lekkiego...Otrzymałam odpowiedź...Wiem na pewno, że w odpowiednim momencie trafiła w moje ręce.
Zaglądam do niej często. Dla mnie,osobiście, treści w niej zawarte są pokrzepieniem...

autor opinii: Sylwia

Lenistwo duchowe

Piekna klasyka zycia duchowego. Polecam każdemu!

autor opinii: Jerzy Tomczuk

Super książka

Wszystkim, gorąco polecam tę książkę.

autor opinii: Izabela

Rewelacyjna!

Ta książka bardzo wiele mi uświadomiła. Nie jest przegadana. Nie jest naszprycowana jakąś ciężką filozofią ani ogólnie znanymi banałami. Bardzo polecam

autor opinii: DDD

sygnały alarmowe

Doskonała pozycja dla każdego wierzącego na każdym etapie życia wewnętrznego.Jeśli ktoś jest spokojny,uważa się za gorliwego chrześcijanina,powinien dowiedzieć się,czym jest lenistwo duchowe,jakie są jego pierwsze symptomy,często niezauważalne.A jeśli ktoś podejrzewa u siebie tę chorobę lub jest jej pewien,znajdzie tu doskonałe środki zaradcze. Autor "zainstalował" w tej książce wiele alarmów głośnych, zwracając uwagę na poważne i groźne oznaki choroby, ale i "ciche brzęczyki",które sygnalizują drobne, zdawałoby się błahe objawy,które łatwo przeoczyć lub zlekceważyć. Wątpię,by ktoś był na tyle z siebie zadowolony, by nie potrzebował stałego czuwania nad sobą i przypominania o tych drobiazgach:"...konieczny jest ciągły osobisty wysiłek-przekonuje autor- i działanie łaski,aby unikać zaniedbania i gnuśności,aby zbliżyć się coraz bardziej do Boga..." Znajdziemy tu też liczne przykłady,które pomagają w rachunku sumienia,zachęcają do częstej spowiedzi i uzasadniają jej nieocenioną wartość.

autor opinii: Ktystyna Burek

Przesyłka ekspresowa. Produkt bez zarzutu- zgodny z opisem. Sprzedawca godny zaufania. Serdecznie polecam.

autor opinii: Izabela

Diagnoza i terapia

Doskonała diagnoza i terapia współczesnych odmian prastarej acedii niesłusznie czasem branej za depresję. Warte przeczytania przez każdego, kto pozważniej traktuje swoje życie religijne i wewnętrzne.

autor opinii: Tadeusz Ruciński

Klasyka katechizmu

w najlepszym tego słowa znaczeniu klasyka katechizmu - z wielkim znawstwem tematu i prostym słownictwem (naprawdę dobre tłumaczenie z hiszpańskiego) ABC życia duchowego katolika, jak nie wpaść w pułapkę uśpienia duchowego. Otwarcie oczu na zagrożenie jakim jest letniość. Obyś był zimny, albo gorący... A skoro letni jesteś, chciałbym cie wypluć z ust moich, albo dosłowniej: chciałbym toba zwymiotować! Nie dajmy sie uspić złemu, które krąży wokół patrząc kogo by pożreć. Albo jeszcze inaczej - chrześcijanie naszych czasów! Obudźcie się!

autor opinii: Jerzy Tomczuk

Trochę mnie rozczarowała, trochę ucieszyła. Rozczarowała, bo spodziewałam się ciekawszej lektury - zbyt dużo jest w niej cytatów z książek, które znam.
Ucieszyła, ponieważ odkryłąm, że nie jestem dichowym leniem

autor opinii: Katarzyna Winnicka

Piękny, klasyczny, wyważony wykład o zagrożeniu uśpieniem duszy... Tak z wielu nas usypia w drodze do Domu Ojca. O potrzebie troski o naszą wierność również w rzeczach małych, bo przez nie wzrastamy i w koncu dorastamy do rzeczy wielkich. O potrzebie widzenia ponad codziennością tej najważniejszej perspektywy i o wielkodusznym podążaniu za nią. Lektura tak dla rodziców jak i dla ich dzieci - najlepiej czytana pewnie razem wieczorami na głos.

autor opinii: Jerzy Tomczuk

Polecam

Dla tych co chcą zgłębić tajniki duszy, wiedzieć co się z nim dzieje i skąd to się bierze.

autor opinii: Agnieszka Bysiek

bardzo polecam

świetna książka dla każdego. Człowiek może uświadomić sobie co oddala go od Boga - a zazwyczaj są to drobne rzeczy.

autor opinii: adrian

Lenistwo...

Książka wciągająca, napisana dość prostym językiem,ale chyba nie dotarła do mnie za bardzo, pewnie wróce do niej, czasem tekst jakiejśc ksiazki nie trafia od razu nie raz tak miałam;-)

autor opinii: Kasia

świetna książka

Tematyka tej książki jest bardzo ciekawa, ponieważ podkreśla jak ważne w życiu człowieka jest zaspakajanie potrzeb duchowych. W jaki sposób nie wpaść w przegnębienie duchowe lub lenistwo- tą odpowiedź znajdziecie Państwo w tej książkce. Polecam dla wszystkich a zwłaszcza dla tych, którzy czują silny zwiazek z Bogiem i Jego Synem.

autor opinii: Monika

lenistwo duchowe. smutek uśpionej duszy

Książkę - trudną - ale z całego serca polecam wszystkim, którzy przeżyli, przeżywaja ból duszy, którzy czują pustkę, którzy sa na PUSTYNI. To nie jest opowiadanie na jedną noc, ta książka wstrząsa nami, nad niś się płacze aby się oczyścić i podnieść z kryzysu...
z utraty, ze straty.
Polecam

autor opinii: Jolanta Kłosowska

Bardzo dobra książka

Książka jest w temacie, który poszukiwałem. Wiele razy skręcałem w złą stronę, oddalając się od Boga, i nie zauważając tego, bo działo się to powoli, "niewinnie", stopniowo, krok za kroczkiem.

Lektura tej książki pokazuje mi, że rzeczy w moim mniemaniu małe są równie ważne a czasem nawet ważniejsze niż rzeczy wielkie (w moim mniemaniu).

autor opinii: Andrzej Machura

Warto zauważyć ten problem

Książka "Lenistwo duchowe" jest bardzo gęsta od treści, ważnych spostrzeżeń symptomów opisywanego zjawiska, zatem zawartość merytoryczną oceniam bardzo wysoko, nieco gorzej - moim zdaniem - jest z formą, może jest za mało reporterska, za mało wyrazista, człowiek bez wprawy w czytaniu i analizie znacznych ilości "suchego" materiału - może mieć trudności by dotrwać do końca. Fajnie by więc było, gdyby ktoś napisał polską, żywszą wersję, ze znanymi nam antyprzykładami: premiera z Gorzowa, posła z Biłgoraja itp. dającymi do myślenia, jak łatwo można stracić łaskę...

autor opinii: Michał Kubaszczyk

Kochani!Cieszę się,ze mogłam przeczytać tak wspaniałą książkę.Teraz oddałam ją rodzinie a sobie zamówię drugą .Trzeba do niej wracać.Pomysł z zakładką super.

autor opinii: Czesława Ziółkowska

POLECAM !

Wszystkim, gorąco polecam tę książkę. Szczególnie tym którzy szukają światła dla swego duchowego rozwoju.

autor opinii: Anna

sami sobie fundujemy smutek...

Książka poruszająca do głębi nasze sumienie!Zapaliła we mnie lampkę STOP!UWAŻAJ!Jest w zasięgu ręki i pomaga mi walczyć,omijać zło,ostrzega!POLECAM!!

autor opinii: Barbara Walczak

lenistwo duchowe

Bardzo gorąco polecam, książka pobudza do refleksji w tym sensie, że odkrywa gdzieś głęboko skrywaną prawdę o sobie samym - o swoim wymiarze wiary i jej prawdziwości, o osobistym codziennym, a nie tylko odświętnym i przypadkowym zaangażowaniu. Zwraca uwagę na pozornie błahe "zaniechania", które w istocie są przyczyną spłycania chrześcijańskiego życia. To lektura, którą dobrze mieć w domu i móc do niej często powracać.

autor opinii: Anna Balicka

Poradnik duchowy

przydatny do poznania samego siebie.

autor opinii: janina markuszewska

Lenistwo duchowe

Książka jest przeznaczona dla osób, które świadomie pragną rozwijać swoją duszę. Nieustanne dążenie do doskonałości powoduje, że takie tytuły i treści inspirują. Polecam jeśli ktoś pragnie jeszcze większej świadomości kontaktu z własną duszą.

autor opinii: Gosia

samokrytyka

Czytelniku - jeśli sam sobie, chcesz wystawić ocenę ze znajomości wiary chrześcijańskiej,
przeczytaj tę książkę.

autor opinii: Ryszard Jakubowski

Wyplyń na głebię....

Dla mnie jest to książka o pielęgnowaniu miłości do Ukochanego - Jezusa. Pokazuje zagrożenia,ostrzega, pozwala lepiej rozumieć objawy choroby duchowej letniości, ale wskazuje też sposoby wyrażania miłości na każdy dzień, w różnych sytuacjach.Mówi o czystym sercu, o drobiazgach, w których okazujemy szacunek Umiłowanemu, o potrzebie ciągłego czuwania. Bardzo polecam wszystkim, którzy kochają Pana.

autor opinii: Małgorzata Kwiecińska

Wszystko ok!!!

Super ksiazka, super ksiegarnia;))

autor opinii: Katarzyna Kotarak-Bombera

Mocna książka

Bardzo polecam Wam przeczytanie tej książki! Jej lektura była dla mnie bardzo mocna, można powiedzieć, że rozłożyła mnie na łopatki i wbiła w ziemię! Bardzo dobitnie pokazała mi, jak małe codzienne zaniedbania w dbaniu o więź z Bogiem drążą w duszy - jak mały strumyczek wody w skale - śmiertelną chorobę, która tak nas osłabia i oddala nas od Boga. Nie pozwólcie na to!

autor opinii: Justyna Królak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Francisco Fernandez-Carvajal
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788362927760
ISBN: 9788362927760
ID: 219291

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...