TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Limes inferior

Ocena:
(2 opinii)

W absurdalnym, sztucznie wykreowanym świecie Argolandu nic nie jest tym, czym się z pozoru wydaje. Drobny kombinator, dzięki sprytowi inteligencji, dochodzi do szczytów władzy i odkrywa, że jego kraj jest kolonią sterowaną przez Obcych, którzy narzucili mu ustrój wzorowany na modelu stanów atomowych. Kasta tzw. nadzerowców próbuje zminimalizować skutki interwencji najeźdźców.

Sztandarowa powieść Janusza A. Zajdla, twórcy nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce. Główny bohater, Adi Cherryson, alias Sneer, wzorowany jest na postaci kolegi po piórze, Adamie Wiśniewskim-Snergu. Stanisław Lem uznał "Limes interior" za najoryginalniejszą polską powieść SF, jaką czytał.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Swietne sci-fi

Kapitalna ksiazka. Sklania do myslenia. Szkoda, ze jest tak malo znana. Idealnie nadaje sie na film.

autor opinii: I\'m Your Turbo Lover

Warto.

Z fantastyką nie mam zbyt wiele do czynienia, ta książka też nie porwała mnie od razu, ale wraz z jej lekturą moja ciekawość wzrastała coraz bardziej. Nie chcę tu opisywać całej fabuły, bo to trochę bezsensowne, powiem tylko, że futurystyczna wizja przyszłości stanowi nie tylko analogię do czasów PRL (o czym chyba najczęściej mówi się w odniesieniu do tej książki). Treść powieści jest niezwykle aktualna, pod wieloma względami pasuje wręcz idealnie do sytuacji społecznej, gospodarczej, politycznej współczesnego świata, a także do wizji przyszłości, która jest kreowana przez przeróżne środowiska. System doboru kadr, wartość wykształcenia - to było fascynujące i niestety jakże prawdziwe. Wizja ogłupionego, inwigilowanego społeczeństwa, którą Zajdel przedstawił w tej książce, naprawdę przeraża. W tej powieści rozczarowało mnie jedynie zakończenie. Chyba rozumiem, co autor chciał przez to podkreślić, ale uważam, że gdyby książka kończyła się inaczej, byłaby mocniejsza. W tym wypadku wydaje mi się, że po prostu łatwiej zapomnieć o jej treści i równoważy to wydźwięk wielu poruszających zagadnień opisanych w powieści (moim zdaniem podobnie rzecz ma się chociażby z 'Nowym wspaniałym światem' Huxleya). Szkoda, ale i tak polecam.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Supernowa
Autor: Janusz A. Zajdel
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788375780260
ISBN: 978-83-7578-026-0
ID: 177341

Zobacz również

Limes inferior
33.82 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...