TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Twierdza Aniołów

Ocena:
(3 opinii)

Napisana z wielką wyobraźnią i humorem powieść angel-fiction (bo jaką inną może stworzyć o prawdziwym Niebie mieszkanka Ziemi?). Sięgną po nią czytelnicy w wieku 14-100.

Główni bohaterowie - trzej kandydaci na aniołów - kończą właśnie sześćdziesiątą pierwszą klasę Anielskiej Akademii, której grono pedagogiczne stanowią sławni Święci. Profesorowie nie uczą tam jednak ani matematyki, ani języków obcych, ale np. dolatywania na czas, wiedzy o metodach kuszenia, itd.

W szkole, w której kogut św. Piotra służy jako budzik, wszystko może się zdarzyć. I faktycznie - z każdą stroną powieści poznajemy nowe niespodzianki, nowe przygody anielskich adeptów.

Jak każda dobra powieść i ta ma walor edukacyjny oraz liczne odniesienia, które można zaaplikować do codziennego życia. Oczywiście, głównie w kwestii walki pomiędzy dobrem a złem. Dlatego nie bez kozery spotkamy postać nie fikcyjną: samego Świętego Michała Archanioła i będziemy mogli nauczyć się skutecznej do niego modlitwy.

Pewnego dnia postanowiłam zrobić w niebie dziurę. Niedużą. Powiedzmy wielkości 25 lat świetlnych. Przez tę dziurę wypadł mi wprost na głowę pomysł na angel fiction. Niewiele mam na swoje usprawiedliwienie. Poza tym może, że "Twierdza aniołów" powstała z miłości do doskonałych duchów, stworzonych przez Pana. I z dzikiej tęsknoty do świata za dziurą - świata, którego nie mogę tu prawdziwie opisać, bo chociaż istnieje naprawdę, nikt z żywych jeszcze go nie oglądał...

Małgorzata Nawrocka

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacyjna!!!!!

Pełna akcji, niesamowitych postaci, trzymająca w napięciu i bawiąca do łez. :) polecam zarówno młodzieży jak i młodzieży z trochę większym starzem :)

autor opinii: Agnieszka Szewczyk

coś dla gimnazjalistów i nie tylko

Książkę kupiłam w prezencie dla nastoletniej córki i raczej zakup uważam za udany gdyż córka stwierdziła, że książka jest napisana z humorem i językiem dla gimbusów ;)

autor opinii: Anna

Historia nie z tej Ziemi!

Tego właśnie brakowało na półce z fantastyką - literatury "angel - ficition"! Anioły! Mogłabym o nich słuchać cały czas... Książkę dostałam na Mikołaja i zanim z na dobre ją zaczęłam, okazało się, że jestem już na ostatniej stronie... czyta się ją jednym tchem. Jest pisana prostym, młodzieżowym językiem, akcja toczy się wartko, a przygody, jakie przeżywają bohaterowie nieraz są zabawne, czasem zaś przyprawiają o dreszczyk emocji. Książka przekazuje czytelnikowi ważne i mądre wartości. Serdecznie i gorąco polecam:)

autor opinii: Kasia Maron

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Małgorzata Nawrocka
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 384
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788377973790
ISBN: 9788377973790
ID: 378258

Zobacz również

Twierdza Aniołów
29.95 zł
27.69 zł
Oszczędzasz 2.26 zł (8%)
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...