TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Listy starego anioła do młodego

Ocena:
(2 opinii)

Książka Janusza Pydy OP – podobna w formie i bliska pod względem treści Listom starego diabła do młodego C.S. Lewisa – pozwala w sposób swobodny i przystępny, ze swadą, ironią i poczuciem humoru poruszyć wiele ważnych dla współczesnego człowieka i chrześcijanina tematów. Stary anioł pisze m.in. o egoizmie, autorytetach, duchowości i psychologii, o hipokryzji, młodości i podejmowaniu decyzji, o spowiedniku, ryzyku wiary i odpowiedzialności. Jest to książka niebanalna i dostępna dla wszystkich!

"Mój drogi Kasjelu, z całym szacunkiem dla Twojego podopiecznego, ale jako nieodrodny przedstawiciel swojej płci jest on z natury egoistą i hipochondrykiem znacznie większym niż jego żona. Mężczyźni kuszeni są jednak do tego, aby stać się doskonałymi kobietami. Dbają o swój wygląd w takim wymiarze, w jakim kobieta dbać powinna, i rozwijają w sobie takie cechy, które są piękne i wspaniałe, ale jednak nie do nich należą. W ten sposób nasi męscy podopieczni stają się niezwykle wrażliwymi i wypielęgnowanymi narcyzami" (fragment książki).

JANUSZ PYDA – dominikanin, urodzony w 1980 roku, absolwent filozofii UJ i teologii PAT, sekretarz dominikańskiego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, prowadzi zajęcia z logiki i teologii dogmatycznej. Mieszka w Krakowie.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

warto przeczytać

Ta książka to przykład na to jak o sprawach fundamentalnych mówić dowcipnie, konkretnie, obrazowo i prosto w serce. Godna polecenia, szczególnie dla młodych ludzi, uczniów, studentów, młodych wkraczających w dorosłe życie, lub rodziców wychowujących młodzież. Tak mój Aniele, udały Ci się te listy !

autor opinii: Grażyna Sikorska

Warto

Książkę naprawdę warto przeczytać i to nie jeden raz. To nawet nie wywody naukowe, ale bardziej świadectwo. Świetny poradnik. Nie czyta się jej jednym tchem, ale stopniowo, powolutku, bowiem ma tak głębokie treści, że się je smakuje. Świetnie pomaga w obserwowaniu swoich zachowań i poruszeń, które pojawiają się w sercu i myślach czytającego. Czytając ją czytelnik szepcze: „tak, tak jest rzeczywiście w moim codziennym życiu. Tak jest u mnie, ma rację Anioł” Mi w sposób subtelny pomaga w ćwiczeniu woli, bo z braku jej wszystkie niepowodzenia, smutki, wnerwiania, słowem głupie fochy, biorą swój początek. A to nas wykańcza.POLECAM

autor opinii: Jesienna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Janusz Pyda OP
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370336936
ISBN: 978-83-7033-693-6
ID: 134667

Zobacz również

Książka wyróżniona Listy starego anioła do młodego
24.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...