TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ludwik i Zelia Martin

Ocena:
(1 opinii)

Ta ciekawa i wciągająca książka przybliża nam historię życia i duchowość Ludwika i Zelii Martin – rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus. W młodości oboje myśleli o podjęciu życia zakonnego, jednak z czasem odkryli, że Bóg przygotował dla nich inną drogę. Wspólne życie Zelii i Ludwika rozpoczęło się 13 lipca 1858 roku w kościele Najświętszej Maryi Panny w Alençon. Mimo iż przed ślubem znali się zaledwie trzy miesiące, byli pewni, że ich małżeństwo jest zgodne z wolą Bożą. Małżonkowie przeżyli wspólnie wiele chwil pełnych radości i szczęścia. Życie nie szczędziło im także trudnych i bolesnych doświadczeń. Każdy dzień przeżywali w przyjaźni z Bogiem i Jemu zawierzali się całkowicie. 16 października 2008 roku Zelia i Ludwik zostali beatyfikowani, odtąd Kościół uznaje i wskazuje współczesnym małżonkom ich życie chrześcijańskie i rodzinne za wzór godny naśladowania.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka bardzo dobra. Kościół do tej pory wyniósł tylko
dwa małżeństwa do świętości, a kilkadziesiąt uznał za zmarłych
w opinii świętości. Jak na tak długą historię to dość mało. I to jest pierwszy powód dla którego warto przeczytać tę książkę.
Jednak najważniejsze, że lektura ukazuje nam życie małżeńskie od kuchni. Ludzie, którzy zostali uznani za świętych, byli bardzo zwyczajni, z bardzo zwyczajnymi problemami.
Nie należeli też do bardzo ubogich i dają świadectwo zarządzania swoim majątkiem.
Polecam gorąco tę książkę małżeństwom szukającym drogi świętości. Nas z żoną szczególnie pociąga przykład ofiarowywania codziennych małych trudności.

autor opinii: Paweł Kuczyński

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Helene Mongin
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788374823081
ISBN: 978-83-7482-308-1
ID: 160774

Zobacz również

Ludwik i Zelia Martin
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...