TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mała Arabka. Listy

Ocena:
(1 opinii)

Mała Arabka jest dziś bardzo ważną postacią. Reprezentuje odchodzący coraz szybciej do historii świat chrześcijańskich Arabów.

W życiu Mariam Baouardy (w zakonie karmelitanek znanej jako Maria od Jezusa Ukrzyżowanego) nie brakowało żadnego ze współczesnych problemów chrześcijan. Była w nim zarówno szczera wiara okresu dzieciństwa, jak i konflikt z rodziną, próby siłowego nawrócenia na islam, a nawet męczeństwo.

Jej życie obfitowało też w cuda, niewyjaśnione po ludzku przypadki ocalenia, fenomeny związane z obecnością zarówno Ducha Świętego, jak i Szatana.

Postać Małej Arabki zawstydza tym, że osoba o wielkiej prostocie osiągnęła tak wiele w życiu duchowym – a jednocześnie dodaje otuchy, że skoro ona tak bardzo doświadczyła Boga, to i my możemy Go doświadczyć.

Zebrana tu korespondencja Małej Arabki przybliży nas do celu, jakim jest świętość.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Nie zawsze jest szybko

Książki, którą zamówiłam w Waszej księgarni, nie czytam szybko. Wiedziałam, że są to listy i wiedziałam czyje. Jestem w trakcie. Czy mogę ją polecić t e r a z ? Ze względu na Autorkę - TAK. Zakładam, że t a Osoba bedzie dla mnie inspiracją do istotnych przemyśleń. Czy tak się stanie? Na taką literaturę daję sobie trochę czasu, by uniknąć czegoś, co można nazwać 'odhaczeniem". Nie chcę odhaczyć tego, co ma do powiedzenia ktoś, kto j e s t porywany mocą z Nieba i potrafi na ziemie wrócić siła posłuszeństwa i właściwie chyba tylko tak. To daje do myślenia, oszałamia, nawet może budzić zwątpienie w prawdziwość tych doświadczeń - ale nade wszystko, jako świadectwo niezwykłej wiary zwykłej kobiety, albo może odwrotnie, jest warte naszej uwagi - niestety, potrzebny jest czas, uwaga i potrzeba czegoś więcej niż tradycja czy rytuał pozbawiony relacji z Bogiem. Jeśli szukamy tego 'więcej', warto po te pozycje sięgnąć.

autor opinii: Elzbieta Kuczyńska - Kula

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: Mariam Baouardy, Bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 624
EAN: 9788376043364
ISBN: 9788376043364
ID: 315058

Zobacz również

Mała Arabka. Listy
29.69 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...