TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną

Ocena:
(1 opinii)

„Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną”. To bardzo znamienne słowa – nasze dorastające dzieci bowiem to już tak naprawdę... nie są dzieci. Za to są naprawdę w trudnym wieku – w wieku „pomiędzy” – już nie są dziećmi, ale jeszcze nie są w pełni dorośli. Chcą i powinni być już samodzielni, a wciąż tak bardzo potrzebują rodziców.

To wiek sprzeczności i paradoksów. To bardzo burzliwy etap rozwoju (mniej więcej pomiędzy 12 a 16 rokiem życia), który swoją dynamiką przypomina pierwsze dwa lata życia dziecka (!).

Istnieje przekonanie, że młodzi ludzie na tym etapie życia o seksualności i uczuciach wiedzą już wszystko, może nawet więcej niż dorośli. Nie jest to prawda! Wiadomości czerpane z Internetu czy czasopism młodzieżowych nie zastąpią szczerej, pełnej ufności rozmowy z rodzicami.

Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, jeśli niniejszy poradnik pomoże rodzicom w budowaniu i umacnianiu serdecznych, pełnych miłości więzów z ich dorastającymi dziećmi.

Odbiorcy:

  • dorastający młodzi ludzie, którzy dowiedzą się, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, burzą hormonów i wszystkim tym, co wiąże się z trudnym etapem dorastania
  • rodzice nastolatków, którzy w mądry i odpowiedzialny sposób chcą towarzyszyć swoim dzieciom na drodze ku dorosłości

Dlaczego warto nabyć tę książkę:

  • fachowa publikacja napisana przez psychologa, przygotowana z dbałością i troską o harmonijny rozwój młodego człowieka
  • mądrze i w pełen delikatności sposób porusza tematy związane z uczuciami, seksualnością i prokreacją
  • o pełna ciepła propozycja dla nastolatków i ich rodziców
  • to pogodny poradnik, dzięki któremu młodym ludziom łatwiej będzie przekroczyć próg dorosłości

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

niepozytywna

Zachęcona recenzją przeczytaną w internecie (czy to były Ksiązki Edukacyjne?...), zamówiłam książkę o dojrzewaniu. Kupowałam z myślą o moich dwóch nastoletnich synach, z którymi rozmowa na tematy mogłaby się fajnie zacząć od zahaczenia o przeczytaną książkę.
Jednak pozycja ta, moim zdaniem, nie zasługiwała na tę pozytywną recenzję. Przeczytałam książkę sama, zanim dałam młodzieży. Jest pełna ogólnikowych porad, wśród których góruje "Mimo że może być to trudne, najlepiej zaakceptować siebie takiego, jakim się jest." Brak w niej dokładnej wiedzy psychologicznej, fizjologicznej, seksuologicznej - wiedzy, której się przecież w takiej książce szuka. Nawet niezbyt dokładnej wiedzy brak.
Język też nie jest jej mocną stroną - czuje się z daleka, że to tłumaczenie, stylowi wiele brakuje do lekkości i płynności.
Ponieważ niestety pochwaliłam się dzieciom, że mam dla nich ciekawą książkę, jak tylko ją nadesłano, musiałam słowa dotrzymać.
Tak się jednak złożyło, że w tym samym czasie wpadł mi w ręce stary, przedpotopowy egzemplarz "O chłopcach dla chłopców" Andrzeja Jaczewskiego, książka, którą sama czytałam z wypiekami na twarzy jako nastolatka. Przeczytałam ją jeszcze raz, dla porównania. No i tak jak mi się zdawało, książka pani Constantino a ten klasyk to jednak jak niebo a ziemia.
Poziom i szczegółowość przekazywanej wiedzy, horyzont patrzenia - wszak nie chodzi tylko o to, żeby ktoś mądry opowiedział naszym pociechom, jak będą im się zmieniać narządy płciowe, i jak się poczynają dzieci. I że trzeba się z tym pogodzić. Chodzi o opowiedzenie jak najszerzej o tym okresie życia, w którym się właśnie znajdują,nie omijając spraw wychowawczych czy lekkiej kindersztuby. Jaczewski robi to w klasą, kompetentnie i swobodnie, a jednocześnie z szacunkiem dla młodego czytelnika. Constantino mówi prosto, ale nie przekazuje wiele wiedzy, a jej książka wydaje się raczej obojętna wobec czytelnika.

autor opinii: Agnieszka Łokaj

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Elisabetta Costantino
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 140x185
EAN: 9788376604398
ISBN: 978-83-7660-439-8
ID: 240477

Zobacz również

Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...