TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia i wiara

Ocena:
(15 opinii)

Henry Cloud, John Townsend, amerykańscy psychologowie kliniczni, od ponad dwudziestu lat prowadzą Cloud-Townsed Resources, pomagając ludziom uzdrowić relacje z bliskimi, zmierzyć się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi, związanymi z wzrastaniem do pełnej dojrzałości, także duchowej.

Są autorami i współautorami wielu książek, z których kilka osiągnęło ponadmilionowe nakłady. Bardzo popularne osobowości telewizyjne i radiowe. Mieszkają i pracują w Kalifornii.

Książka dotyczy problemu więzi matka - dorosłe dziecko. Choć autorzy przedstawiają krótko proces kształtowania się tej relacji w dzieciństwie, główna ich uwaga skupia się na uzdrowieniu więzi dorosłych osób z ich matkami.

Autorzy omawiają sześć typów relacji, nazywając je kolejno: Mama Manekin, Mama Porcelanowa Figurka, Mama Kontroler, Mama Puchar Zwycięstwa, Mama Zawsze Szef, Mama Master Card. Zajmują się też opisem druzgocących dla ludzkiej psychiki skutków nieprawidłowej więzi z najważniejszą osobą w naszym życiu, wskazują drogi radzenia sobie z tym problemem w oparciu o wspólnotę, która umożliwia proces "powtórnego matkowania".

  • Jak uwolnić się od ciężaru przeszłości?
  • Jak powiedzieć mamie „nie” bez poczucia winy?
  • Jak zbudować zdrowe relacje z mamą?
  • Jak uzdrowić relacje z innymi ludźmi?

Książka ta nie jest krytyką naszych mam, ale wyjściem naprzeciw jednej z największych potrzeb współczesności: pojednaniu.

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

super

Ksiazka rewelacyjna. dziekuje.

autor opinii: Ewa Misztal

super.

Książka jakiej szukałam od dłuzszego czasu,wiele wyjasnia,choć moja mama ma 84 lata ,ciągle ingeruje w moje życie,

autor opinii: Joanna Skucha

Dorosłe życie a zachwiany proces matkowania

Jestem mamą dorosłych już dzieci ,więc po przeczytaniu książki i przeanalizowaniu swoich błędów na jej podstawie .Stwierdzam -elementarz dla wszystkich którzy chcą założyć rodzinę i jakikolwiek związek.Polecam

autor opinii: Urszula Milczewska

Ciekawa

Podoba mi się konkretność tej książki i pomysł na opisanie różnych typów zachowań mam a także przytoczenie różnych sytuacji i zachowań dzieci i mam na różnych etapach życia oraz połączenie przyczynowo-skutkowe reakcji i zachowań dawnych mamy z obecnymi dziecka. Dla osób, które w dorosłym życiu borykają się z trudnościami z relacją ze swoją mamą, jest szansa, że po przeczytaniu tej książki coś zrozumieją, dostrzegą inną stronę znanej sytuacji. Ale to tylko informacja. Sama książka raczej nie naprawi relacji, jeśli jest ona rzeczywiście jakoś popsuta. Co nie znaczy, że nie warto jej przeczytać. Może od tego warto zacząć.

autor opinii: Magdalena K.

Pozytywna opinia o książkce 'Mamo, to moje życie'.

Bardzo wysoko/pozytywnie oceniam tę książkę. Książka zawiera bardzo trafne spostrzeżenia i przemyślenia, które mogą pomóc w zrozumieniu pewnych mechanizmów postępowania w relacji z naszymi mami. Pozwala przemyśleć pewne zachowania i zrozumieć ich źródło. Zawiera opisy 6 typów Mam. Książkę nie trzeba czytać w całości, ale poszczególne rozdziały zależnie od tego, jak sądzimy, że wygląda nasza relacja z własną Mamą. Książka jest bardzo pomocna w odnalezieniu siebie w relacji z Mamą. Wraca się do niej, przegląda, przekartkowuje. Warto przeczytać lub polecać znajomym.

autor opinii: Agnieszka Krześniak

bardzo dobra książka

jest to książka, którą warto przeczytać i jako dziecko mamy i jako mama lub przyszła mama. Nie mamy świadomości jaki głęboki wpływ ma mama na nasze dorosłe życie. Książka świetna, bardzo mądra i napisana w taktowny sposób. Gorąco polecam.

To moje zycie

To jest moje życie jak opisane.... O dawna mieszkam z 72 letnią matką. Teraz dopiero zaczynam dostrzegać jej toksyczność. Ale najbardziej zastanawia mnie i boli fakt, że nie mogę uwolnić od poczucia winy, że robię coś nie tak. Książka ta pokazuje w jaki sposób mogę wyzwolić się od wpływu winy na moje życie. Co sprawia, że matka wtrąca się w moje zycie. Co sprawia, że to co robi jest dla mnie bolesne. Muszę raz jeszcze raz przeczytać.

autor opinii: Katarzyna Guzdek

Uzdrawiająca

Książka, którą w ciemno polecam KAŻDEMU! Niesamowicie odkrywcza, tekst podparty dyskretnie Bożym Słowem. Jedna z najleposzych jakie czytałam! Po prostu uzdrawiająca.

autor opinii: PBK

Książka otwiera oczy

Szczerze powiedziawszy książkę kupiłam jako "złośliwy" prezent dla nadopiekuńczej Mamy na gwiazdkę (trochę na zasadzie "niech się Mama w końcu odczepi od swojej dorosłej córki"). Ale przed Świętami Bożego Narodzenia nie byłam w stanie jej nie przeczytać i ostatecznie Mama dostała inny prezent, a ja wciąż studiuję "Mamo, to moje życie" i poczyniłam radykalne kroki pod wpływem tej lektury. Kroki, które odmieniają zdecydowanie na plus moje małżeńskie relacje oraz moje rodzicielstwo. Książka jest bestselerem i każda matka powinna ją przeczytać, co zrobić, żeby nie niszczyć życia swoim dzieciom.

autor opinii: Anna

W drodze do dorosłości

Super książka, która odpowiada jak ukształtować swoje relacje z mamą czy osobą pełniącą tę jedyną, ważną rolę w naszym życiu. Generalnie zakupiłam ja by dowiedziec się jak mam postępować z moimi dorosłymi dziećmi, gdy już opuściły "gniazdo", jak sobie poradzić z tym faktem, jaki mam mieć teraz cel w życiu.

autor opinii: Jolanta Wójcik

Muszę być wolny, posiadać sam siebie, aby móc kochać i być szczęśliwy.

Aby wypełnić swoje powołanie, urzeczywistnić tkwiące we mnie potencjalności i odnaleźć szczęście nie mogę być zależny od jakiejkolwiek osoby ludzkiej, a w szczególności od mamy - niezależnie od tego czy mama jeszcze żyje czy nie, czy zależność od niej opiera się na strachu i nakazach czy na zachętach i miłych emocjach; tak długo jak jej osoba, postawy, poglądy będą punktem odniesienia dla moich decyzji, postaw i poglądów, tak długo nie będę żył prawdziwie własnym życiem,lecz będę się kręcił wokół niej.

autor opinii: Mateusz Kaczmarek

Ciekawa i potrzebna

Przeczytałam część książki i uważam,że książkę warto przeczytać w całości. Przeczytać naprawdę całą aby nie zatrzymywać się w grajdole pretensji. Należy przeczytać o wybaczeniu i pojednaniu.
Pozdrawiam. Magdalena.

autor opinii: Magdalena Skulska

Książka zburzyła moją dotychczasową świadomość o emocjonalnej dojrzałości dzieci.Do tej pory spotykałam się z opiniami, że to ojciec ma największy wpływ na dojrzałość emocjonalną dzieci, a nie matka.
Podobały mi się odniesienia do wartości chrześcijańskich.

autor opinii: Bogumiła Milewska

Książka dobra dla każdego

Książkę przeczytałam raz w całości i od tamtej pory wracam do niej. Autorzy w usystematyzowany sposób opisują najczęstsze problemy na linii matka - dziecko. Wyodrębnili kilka typów mam, które w procesie matkowania - czyli wychowywania dziecka do dorosłości – popełniły błąd polegający na nie spełnieniu pewnych ważnych potrzeb dziecka. Dla każdego typu opisują skutki problemu wpływające na dorosłe już dzieci oraz proces uzdrowienia, przez który ci dorośli powinni przejść, aby żyć swoim życiem i odbudować relację z mamą.

Na uwagę zasługuje fakt, że autorzy bardzo mocno akcentują rolę przebaczenia matce i dostrzeżenia w niej również dobrych stron, nie skupiają się jedynie na wytykaniu błędów i słabości.

Książkę polecam właściwie wszystkim dorosłym dzieciom. Uważam, że każdy znajdzie tu inspiracje dla siebie, nawet jeśli jego stosunki z mamą są dobre. Polecam ją też mamom wychowującym dzieci. Przedstawiony tu właściwy proces matkowania stanowi zbiór doskonałych wskazówek jak dobrze i mądrze poprowadzić dziecko do samodzielnego dorosłego życia.

co ja o tym sobie sądzę

Przeczytałam tę książkę trochę wybiórczo,ale łapczywie. Szybko ale uważnie. Przeglądając każdy typ osobowości szukałam w nim mojej własnej, prywatnej mamy. No i znalazłam. Podoba mi się forma i język w jakiej te treści są podane. Dzięki tej książkę inaczej patrzę na moją mamę , mam więcej wyrozumiałości, serca. Bo przecież zlokalizowanie problemu i nazwanie go to połowa drogi do sukcesu właśnie w tych relacjach. Polecam dla osób chcących odbudować i zrozumieć swoja mamę

autor opinii: Karolyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Henry Cloud, John Townsend
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 324
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370338251
ISBN: 9788370338251
ID: 231586

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia i wiara Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...