TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia i wiara

Henry Cloud, John Townsend, amerykańscy psychologowie kliniczni, od ponad dwudziestu lat prowadzą Cloud-Townsed Resources, pomagając ludziom uzdrowić relacje z bliskimi, zmierzyć się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi, związanymi z wzrastaniem do pełnej dojrzałości, także duchowej.

Są autorami i współautorami wielu książek, z których kilka osiągnęło ponadmilionowe nakłady. Bardzo popularne osobowości telewizyjne i radiowe. Mieszkają i pracują w Kalifornii.

Książka dotyczy problemu więzi matka - dorosłe dziecko. Choć autorzy przedstawiają krótko proces kształtowania się tej relacji w dzieciństwie, główna ich uwaga skupia się na uzdrowieniu więzi dorosłych osób z ich matkami.

Autorzy omawiają sześć typów relacji, nazywając je kolejno: Mama Manekin, Mama Porcelanowa Figurka, Mama Kontroler, Mama Puchar Zwycięstwa, Mama Zawsze Szef, Mama Master Card. Zajmują się też opisem druzgocących dla ludzkiej psychiki skutków nieprawidłowej więzi z najważniejszą osobą w naszym życiu, wskazują drogi radzenia sobie z tym problemem w oparciu o wspólnotę, która umożliwia proces "powtórnego matkowania".

  • Jak uwolnić się od ciężaru przeszłości?
  • Jak powiedzieć mamie „nie” bez poczucia winy?
  • Jak zbudować zdrowe relacje z mamą?
  • Jak uzdrowić relacje z innymi ludźmi?

Książka ta nie jest krytyką naszych mam, ale wyjściem naprzeciw jednej z największych potrzeb współczesności: pojednaniu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Henry Cloud, John Townsend
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 324
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370338251
ISBN: 9788370338251
ID: 231586

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia i wiara Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...