TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Matecznik

Ocena:
(12 opinii)

Tu nie ma miejsca na nudę, warto spojrzeć na swoje życie z dystansem i przekonać się jaką może stworzyć niesamowitą fabułę, "Matecznik" daje taką możliwość!

Dziennik zapracowanej kobiety, żony i matki czterech córek nie musi być horrorem czy kryminałem... "Matecznik" to dziennik bohaterki Kamili, w której losach można się rozsmakować, jak we własnej codzienności. Autorka puszcza do nas oko, żebyśmy mogli z boku spojrzeć na swoje życie, w którym obok dni pełnych uśmiechu są też te gorsze, smutniejsze. Podkreśla, że jesteśmy ogromnie podobni do siebie w tej "walce codziennej", od świąt do świąt, od wiosny do wiosny, w pragnieniu zatrzymania czasu, żeby wczorajszą złość zamienić na uśmiech!

Agnieszka Grzelak jest autorką popularnych bajek profilaktycznych "Cukierki" i "Magiczne kryształy", zbioru "Bajki dla moich córeczek", a także serii książek o tematyce fantastycznej: "Herbata szczęścia", "Córka Szklarki" i "Ścieżki Avenidów". Pasjonuje się malarstwem; swoje prace eksponowała na kilku wystawach. Mieszka pod Warszawą z mężem i czterema córkami.

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacja!

Wszystko, co w książce to jeszcze przede mną, jak Bóg da. Czytam tę pozycję w oczekiwaniu na pierwsze dziecko i jest ona dla mnie swoistym warsztatem! Relacje wielodzietnej matki nieraz wywołują uśmiech,a często przerażenie i myśl "jak ja bym się zachowała w takiej sytuacji?". Zdecydowanie polecam!

autor opinii: Maria Cieślak

Skąd ja to znam?Dobrze napisana książka, która może być poradnikiem- daje fajne rozwiązania w codziennych problemach.Czyta się jednym tchem. Polecam szczególnie mężczyznom, żeby uświadomili sobie, że opieka nad dziećmi to nie bułka z masłem...

autor opinii: Monika Fijołek

Matecznik

W trakcie czytania książki Matecznik -jako matka trójki dzieci - przez cały czas utożsamiałam się z autorką . Zrobiło mi się lżej na duszy, ze nie tylko ja miałam czasami sprzeczne uczucia z jednej strony ogromnej miłości do dzieci a z drugiej strony uczucie zmęczenia psychicznego. Poczułam się usprawiedliwiona.
Polecam wszystkim matkom tą pozycję jako obowiązkową lekturę.

autor opinii: Alicja Woś

Relaksująca

Typ książki, który uwielbiam czytać w chwilach relaksu. Czytając w wielu momentach widzę siebie, w końcu jestem matką. Ale chyba jestem w lepszej sytuacji :-)

autor opinii: Sabina

Polecam!

Polecam do przeczytania każdej matce, aby wsparły się na duchu, że "nie mają aż tak źle".
Oraz koniecznie dla tych, co twierdzą, że matka, która nie pracuje i wychowuje dzieci to "tylko siedzi w domu i nic nie robi" - z pewnością zmienią zdanie na temat macierzyństwa.

autor opinii: Małgorzata W.

Polecam

Świetna terapeutyczna wręcz książka dla współczesnych kobiet często wewnętrznie rozdartych. Kamila Wrzos jest niemal archetypem współczesnej Polki, której praca tak często jeszcze jest niedoceniana czy wprost deprecjonowana. Warto by przeczytali "Matecznik" również mężowie - na pewno łatwiej im będzie wówczas zrozumieć żonę i jej problemy. Pełen humoru i autoironii styl oraz komizm codziennych banalnych sytuacji domowych pozwalają na spojrzenie na swoje życie z dystansem, optymizmem, nadzieją...

autor opinii: Maria

Uśmiałam się serdecznie, dziesiątki razy odnalazłam się w opisywanych przez nia sytuacjach. Książka nie tylko zabawna, ale też uwaga pełna cennychwskazówek dla mam jak np które filmy, bajki są wartościowe, a które nie, jak można spędzić twórczo czas w okresie wielkiego Postu i wiele wiele innych. Pokochałam autorkę. Gorąco polecam

autor opinii: Małgorzata Jasnos

do przeczytania

Okazuje się, że każdy może napisać książkę, którą w dodatku da się czytać! Codzienność na kilkuset stronicach - wydawałoby się, że musi być nudno. A nie jest.

autor opinii: D.O.

pouczająca, zabawna, wzruszająca- samo życie

autor opinii: Iwona Jaros

Matecznik

Czytam książkę pt. "Matecznik" z wielkim zaangażowaniem i trudno mi jest uwierzyć, że takie wrażenia i przeżycia ma również inna mama.
Książka świetna, pełna humoru i bardzo dobrze się ją czyta.
Wszystkim niezdecydowanym szczerze polecam...

autor opinii: Izabela Markiewicz

Genialna!

Wreszcie ktoś napisał książkę o mnie:)! A także o milionach kobiet pozostających w domu z dziećmi i rzekomo nic nie robiących. Jakbym czytała opis własnych dni (choć mam tylko 2 dzieci) i emocji, które mi wtedy towarzyszą. Gorąco polecam wszystkim mamom, które znajdą tu zrozumienie ich samych, ich emocji, prawa do złych dni, szacunek dla ich ciężkiej pracy, a wszystko opisane z niezwykłym poczuciem humoru. Czyta się jednym tchem. Polecam również ojcom i mężom, którzy dowiedzą się dlaczego kobieta traci humor po wejściu do kuchni, w której wspomniany ojciec/mąż jadł posiłek lub robił cokolwiek:).

autor opinii: Magdalena Głowacka

Rewelacyjna!

Jest to książka którą koniecznie trzeba przeczytać! Bardzo przyjemna i wciągająca, co chwilę wywołuje uśmiech na twarzy :) Doskonale przedstawia codzienne zmagania, dylematy i pragnienia kobiet, które na co dzień zajmują się domem i rodziną. Świetna recepta na wychowanie :) W czasie lektury uświadomiłam sobie również, jak ogromny szacunek należy się naszym mamom... Polecam!

autor opinii: M. G.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Agnieszka Grzelak
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 348
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788370337650
ISBN: 9788370337650
ID: 198170

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Matecznik Matecznik
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...