TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitewnik. Matka Boża Kalwaryjska

Kalwaria Zebrzydowska - ukochane Sanktuarium Papieża Polaka.

Niezwykle ważne miejsce na mapie kultu Maryjnego w Polsce zajmuje Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, nazywane także "polską Jerozolimą". Sanktuarium pasyjno-maryjne ojców bernardynów składa się z bazyliki, klasztoru i 42 kapliczek. W 1999 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako tego typu miejsce, a w roku 2000 obiekt uznano za Pomnik historii Polski.

Historia Sanktuarium sięga początków XVII wieku. Wspomniane 42 kapliczki i kościoły tworzą tzw. dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej, które są przemierzane od wieków przez pielgrzymów.

Jan Paweł II był wielokrotnym gościem w tym miejscu. Podczas jednej z ostatnich wizyt w Polsce wspominał: "Przychodziłem sam i wędrowałem po dróżkach Pana Jezusa i Jego Matki, rozpamiętywałem Ich najświętsze tajemnice. To jest zupełnie przedziwna rzecz - te dróżki... . Co tutaj człowieka stale pociąga na nowo? Tajemnica zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką, opowiedziana jest plastycznie i szczodrze poprzez wszystkie kaplice i kościółki, które rozłożyły się wokół centralnej bazyliki".

W prezentowanym modlitewniku znajdziemy m.in. modlitwę do Matki Bożej Kalwaryjskiej, Modlitwy Jana Pawła II. Informacje historyczne, a także te dotyczące wielokrotnego pobytu Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej stanowią niewątpliwy atut naszego modlitewnika.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 80x115
EAN: 9788375957563
ISBN: 978-83-7595-756-3
ID: 282049

Zobacz również

Modlitewnik. Matka Boża Kalwaryjska
2.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...