TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata

Fascynujące historie cudów Maryi w Polsce i na świecie!

Matka Boża ratuje miasta przed zarazą i najazdem wrogich wojsk, prowadzi do zwycięstwa przeciwko islamskiej flocie pod Lepanto, daje siłę zwycięzcom spod Wiednia, przychodzi z pomocą Kanadyjczykom, broni Warszawy przed barbarzyństwem komunizmu i armią bolszewików, ratuje Japończyków z atomowej zagłady, wyzwala kraje spod jarzma komunizmu i morderczej dyktatury.

Książka odkrywa nieznane fakty, zaskakujące epizody oraz nadzwyczajne wydarzenia, które trudno jest wytłumaczyć inaczej niż jako cud… Ważne karty historii zostały ukazane w nowym świetle, a opowieści o tych wydarzeniach oparto na nowych, nieznanych dotąd źródłach.

Ksiądz doktor Józef Maria Bartnik, jezuita, jest absolwentem Wydziału Filozofii (Kraków, Ignatianum) i Teologii (Warszawa, Bobolanum). Doktoryzował się z nauk fizyczno-chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez dwadzieścia pięć lat pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Publikował prace z pogranicza teologii i nauk przyrodniczych. Jest także autorem pieśni i wierszy religijnych oraz tłumaczem hymnów maryjnych z języka angielskiego i łaciny. Jest rodzonym bratem ks. prof. Czesława S. Bartnika, wybitnego teologa i publicysty.

Ewa J. P. Storożyńska, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, jest autorką artykułów o Matce Bożej Łaskawej i dwóch książek poświęconych świętemu Józefowi.

Ks. Józef Maria Bartnik i Ewa J. P. Storożyńska są autorami książki "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą", wyróżnionej przez gremium polskich historyków nagrodą CLIO im. prof. Jerzego Skowronka.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Ewa J.P. Storażyńska, Józef Maria Bartnik SJ
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 262
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788378640165
ISBN: 978-83-7864-016-5
ID: 238853

Zobacz również

Książka wyróżniona Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata
32.88 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...