TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata

Fascynujące historie cudów Maryi w Polsce i na świecie!

Matka Boża ratuje miasta przed zarazą i najazdem wrogich wojsk, prowadzi do zwycięstwa przeciwko islamskiej flocie pod Lepanto, daje siłę zwycięzcom spod Wiednia, przychodzi z pomocą Kanadyjczykom, broni Warszawy przed barbarzyństwem komunizmu i armią bolszewików, ratuje Japończyków z atomowej zagłady, wyzwala kraje spod jarzma komunizmu i morderczej dyktatury.

Książka odkrywa nieznane fakty, zaskakujące epizody oraz nadzwyczajne wydarzenia, które trudno jest wytłumaczyć inaczej niż jako cud… Ważne karty historii zostały ukazane w nowym świetle, a opowieści o tych wydarzeniach oparto na nowych, nieznanych dotąd źródłach.

Ksiądz doktor Józef Maria Bartnik, jezuita, jest absolwentem Wydziału Filozofii (Kraków, Ignatianum) i Teologii (Warszawa, Bobolanum). Doktoryzował się z nauk fizyczno-chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez dwadzieścia pięć lat pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Publikował prace z pogranicza teologii i nauk przyrodniczych. Jest także autorem pieśni i wierszy religijnych oraz tłumaczem hymnów maryjnych z języka angielskiego i łaciny. Jest rodzonym bratem ks. prof. Czesława S. Bartnika, wybitnego teologa i publicysty.

Ewa J. P. Storożyńska, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, jest autorką artykułów o Matce Bożej Łaskawej i dwóch książek poświęconych świętemu Józefowi.

Ks. Józef Maria Bartnik i Ewa J. P. Storożyńska są autorami książki "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą", wyróżnionej przez gremium polskich historyków nagrodą CLIO im. prof. Jerzego Skowronka.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Ewa J.P. Storażyńska, Józef Maria Bartnik SJ
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 262
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788378640165
ISBN: 978-83-7864-016-5
ID: 238853

Zobacz również

Książka wyróżniona Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...