TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość która trzyma nas przy zdrowych zmysłach. Mała droga świętej Teresy z Lisieux

Realizm to słowo, które nieczęsto kojarzone jest z Teresą – a mimo to każdy, kto potrafi dostrzec nieupiększoną prawdę o jej życiu, zobaczy niezwykle wrażliwą i bardzo odważną kobietę z krwi i kości, mierzącą się z bolesną rzeczywistością codziennego życia.

Tak, jak każdy z nas, borykała się z problemami związanymi z naturą ludzką i musiała znaleźć na nie sposób. Tym sposobem była miłość.

Teresa nauczyła się kochać ludzi takich, jakimi byli, a nie jakimi chciałaby ich widzieć. „Mała droga” była dla niej środkiem prowadzącym do świętości, a także pozwoliła jej pozostać przy zdrowych zmysłach.

Nie jest to jednak kolejna książka o „małej drodze” jako sposobie na świętość, tych bowiem napisano już wiele. Jej tematem jest duchowość Teresy jako sposób na zachowanie zdrowego rozsądku w świecie często ogarniętym szaleństwem; dzięki temu potrafiła angażować się w życie, a ono jej nie pochłaniało.

Miała wyjątkową zdolność kochania innych bez wikłania się w ich problemy. Potrafiła mierzyć się z absurdami codziennego życia bez utraty dystansu.

Marc Foley OCD – kapłan, kierownik duchowy, autor wielu książek oraz ceniony rekolekcjonista i wykładowca; pasjonat dzieł Jana od Krzyża, Teresy od Jezusa i Teresy od Dzieciątka Jezus.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: Marc Foley OCD
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 105
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788376044538
ISBN: 9788376044538
ID: 391530

Zobacz również

Miłość która trzyma nas przy zdrowych zmysłach. Mała droga świętej Teresy z Lisieux
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...