TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość silniejsza niż śmierć

Ocena:
(1 opinii)

W jednej ze swoich najbardziej refleksyjnych książek chrześcijański filozof Peter Kreeft snuje rozważania na temat znaczenia śmiertelnej choroby, na jaką wszyscy chorujemy. Tą chorobą jest śmierć. To jak podchodzimy do śmierci, co czujemy, jak sobie z nią radzimy i jak umieramy, zależy od naszej odpowiedzi na pytanie, czym jest śmierć. Jak mówi Kreeft, "życie albo ma znacznie, albo jest bez znaczenia, a to zależy od tego, czym jest śmierć".

Kreeft zmierza się z trzema życiowymi, przeplatającymi się nawzajem pytaniami o Życie, o Śmierć i o Boga. Odwołuje się do doświadczeń człowieka, by pomóc czytelnikowi spojrzeć na śmierć jak na "osobę, a nie na jej personifikację".

Ukazuje nam pięć kolejnych obliczy śmierci. Najpierw śmierć jawi się jako nieprzyjaciel, potem jako obcy, następnie jako przyjaciel, matka i na końcu jako ukochany. W czasie odkrywczej wędrówki Kreft przechodzi logicznie i zręcznie od nieprzyjaciela, do ukochanego, zachęcając czytelnika do kontynuowania podróży. Zwraca uwagę na konieczność właściwego zrozumienia tego wielkiego misterium, by móc mądrze żyć.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

ważna , trudno się od niej oderwać, każde słowo pełne treści

w pierwszym podejściu przeżucałam kartki, była dla mnie zbyt trudna,dopiero pod koniec zaczęła mnie wciągać. Zaczęłam ponownie od początku i nie mogłam się oderwać, żeczywiście smakowałam każde zdanie, każde słowo. Już dawno nie natrafiłam na książkę o której mogę pwiedzieć, że czytanie jest przyjemnością.

autor opinii: wanda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Peter Kreeft
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375022018
ISBN: 9788375022018
ID: 182624

Zobacz również

Miłość silniejsza niż śmierć
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...