TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Moc w słabości. Jak problemy psychiczno-duchowe zmieniać w środki pomagające zbliżyć się do Boga

Autor rozważa najczęstsze problemy psychiczno-duchowe, jakie spotkamy na drodze do Boga, takie jak niewiara, zwątpienie, złość, zazdrość, nienawiść do samego siebie czy depresja, próbując na nie odpowiedzieć w oparciu o chrześcijańskie nauczanie, wiarę i tradycję, a zwłaszcza Ewangelię.

Nie podważając zasadności poszukiwania rozwiązań tego typu problemów w wiedzy psychologicznej, stara się ukazać wpływ Objawienia i osobistej wiary chrześcijan na ich problemy i trudności życiowe.

W kolejnych rozdziałach omawia poszczególne ludzkie słabości oraz sposoby zamiany tych słabości w środki pomagające nam na drodze ku Bogu. Bo jak podkreśla, kwestia nie polega na tym, jak wymazać je z pamięci, lecz raczej na tym, jak wykorzystać je w naszym rozwoju, jak zaprząc energię naszych błędów przeciwko grzechowi. Wyzwaniem, jak mówi, jest nauczyć się bardzo kochać, dlatego że ktoś nam wiele wybaczył.

Dla zilustrowania swych rozważań autor odwołuje się do przykładów rzeczywistych sytuacji życiowych, na koniec zaś załącza modlitwy, pomocne w zmaganiu się z własnymi słabościami.

Moje słabości i moje zalety, moje grzechy i moje cnoty, grzech i łaska razem dostarczają materiału, z którego zostanie wymodelowany ostateczny rezultat. Głęboko świadomy mojej całkowitej zależności od Boga i od Jego łaski, zdaję sobie także sprawę, że muszę grać swoją rolę, która może polegać po prostu na przyjmowaniu z ufnością tego, czego nie mogę zmienić. Aktywność i bierność, praca i odpoczynek, sukces i porażka — wszystko to razem służy naszemu zbawieniu i uświęceniu, jeżeli przyjmujemy łaskę ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Chrystusa.

Fragment książki

O. Benedict Groeschel jest rekolekcjonistą, psychologiem, dyrektorem Biura Rozwoju Duchowego w Nowym Jorku, profesorem psychologii pastoralnej w Seminarium św. Józefa w Nowym Jorku i adiunktem w Instytucie Nauk Psychologicznych w Arlington.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Benedict J. Groeschel CFR
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 212
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825344
ISBN: 9788374825344
ID: 251864

Zobacz również

Moc w słabości. Jak problemy psychiczno-duchowe zmieniać w środki pomagające zbliżyć się do Boga
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...