TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwa ciała. Postawy i gesty liturgiczne

Ocena:
(4 opinii)

Chrystus założył Kościół na swoje podobieństwo. Dlatego jest on "ludzki i jednocześnie Boski, widzialny i wyposażony w dobra niewidzialne" (KL, 2). Widzialna strona Kościoła jest znakiem jego strony niewidzialnej, Boskiej, nadprzyrodzonej. Tę samą strukturę bosko-ludzką mają sakramenty święte i cała liturgia Kościoła.

Aby rozumieć liturgię i móc w niej uczestniczyć w sposób świadomy, czynny, pełny i owocny, trzeba koniecznie zapoznać się ze znakami liturgicznymi. Ciało bowiem "modli się" w liturgii.

Autor zwraca uwagę, że jednakowa postawa ciała, którą powinni zachować wszyscy uczestnicy liturgii, jest znakiem wspólnoty i jedności zgromadzenia. Dlatego tak ważne jest zrozumienie symboliki postaw i gestów liturgicznych, z którymi chrześcijanin się spotyka.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Warto zapoznać się

Ciekawa publikacja. Przystępnym językiem, w szczegółowy sposób omawia postawy i gesty liturgiczne, również te, o których wierni jakoś zapomnieli.
Szkoda, że Msza posoborowa została tak zubożona w tym zakresie. Dlatego warto przestrzegać chociaż tego co pozostało.

autor opinii: J.Adamski

Polecam

autor opinii: Małgorzata Roznowska

pożyteczna

Książeczka napisana bardzo komunikatywnym , bardzo łatwym do zrozumienia , przejzystym językiem , może byc polecona np jako uzupełnienie katechezy na poziomie podstawowym. Prostota jest jej zaletą.

autor opinii: Jolanta Skuza

Czytałem i polecam !

Od dłuższego czasu szukałem takiej książki. Liturgia wydawała mi się labiryntem nie do przejścia. Symbole jakimi posługujemy się podczas mszy nie zawsze są takie oczywiste. Ta książka pomogła mi zrozumieć co wyraża moja postawa podczas liturgii i jakie jest znaczenie gestów, które wykonuje podczas każdej modlitwy. Dodatkowo książka jest elegancko wydana na bardzo ładnym papierze i bogato ilustrowana - przez to jej lektura staje się przyjemnością. Naprawdę warto wziąć ją do ręki i przeczytać. Gorąco polecam!

autor opinii: Konrad Maliński

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: ks. Przemysław Krakowczyk SAC
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 96
EAN: 9788370318574
ISBN: 978-83-7031-857-4
ID: 445561

Zobacz również

Modlitwa ciała. Postawy i gesty liturgiczne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...