TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwa Ewangelią na każdy dzień. Tom 2. Wielki Post i Wielkanoc

Ocena:
(13 opinii)

Modlitwa Ewangelią na każdy dzień to seria czterech książek zawierających wprowadzenia do codziennej liturgii, ale też może być użyteczna poza nią, poza liturgią i kościołem, po prostu, w domu, w którym w chwili ciszy, w ciągu zaledwie 10 minut, w oderwaniu się od sprzątania go, gotowania obiadu czy "ślęczenia" przy komputerze, albo - co gorsza - "nic nie robienia", z jej pomocą można wyciszyć się i trochę podumać o życiu, o potrzebie Boga, o tym, co dobre..., a może swoje codzienne sprawy polecić Bogu w krótkiej modlitwie..., z jej pomocą...

Jej autorem jest ksiądz, Krzysztof Wons, znany i ceniony rekolekcjonista, spowiednik. Warto z niej skorzystać, naprawdę warto..., zwłaszcza w atmosferze nadchodzącego Wielkiego Postu.

Opinie naszych Klientów (13 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo pomoce w codziennej modlitwie Ewangelią. Bardzo dobry podział na dnie, tygodnie i roki liturgiczne - ułatwia to szukanie konkretnego czytania. W końcu znalazłam książke,która pomaga mi się modlić! :)

autor opinii: Justyna Sarosiek

Moja opinia

Już wcześniej znałem książkę "Modlitwa Ewangelią na każdy dzień T. 2 Wielki Post i Wielkanoc". Teraz mając ją w posiadaniu mogę stwierdzić, że idealnie nadaje się do prowadzenia rozmyślań nad tekstami Ewangelii na każdy dzień. Polecam każdemu, kto nie tylko chce pogłębić swoją wiarę poprzez lekturę Pisma Świętego, ale też ma problemy z przeprowadzeniem rozmyślania.

autor opinii: Kamil Pakuła

Bardzo przydatna książka

Od wielu lat medytuję teksty duchowe. Jednak często pojawiają się rozproszenia, szczególnie jak teksty są trudniejsze. Zakupiona książka zawiera zarówno teksty Ewangelii, jak i pytania, rozważania, komentarze do medytacji. Medytacja staje się uporządkowana, umysł podąża określoną ścieżką i myśli nie umykają. Ks. Wons w swojej publikacji zawarł także aspekt uzdrowienia duchowego, ponieważ wiele sformułowanych przez niego pytań dotyczy sfery psychologicznej - zranień, wspomnień, uczuć itp. Gorąco polecam zarówno osobom, które zaczynają medytować, jak i już zaawansowanym w tej drodze (choć w życiu duchowym jest się zawsze na początku;-)

autor opinii: Dominika Błasiak

Modlitwa ewangelią na każdy dzień t. 2 wielki post i wielkanoc autor: ks. krzysztof wons sds

Bardzo praktyczny przewodnik do modlitwy myślnej w nawiązaniu do ewangelii na każdy dzień. Polecam wszystkim chcącym zatrzymać się na chwilę, ze słowami Pisma Świętego, w nawiązaniu do swego życia.

autor opinii: E. Ch.

książka

Książka jest bardzo pomocna w modlitwie słowem Bożym każdego dnia . Pytania, sugestie prowadzą mnie do refleksji nad własnym życiem w kontekście słowa Bożego .Jestem szczęśliwa że w końcu ją mam .Dziękuję i bardzo polecam.

autor opinii: Skardzińska

Modlitwa Ewangelią

Książką jestem zachwycona, ponieważ, to: przebywanie ze Słowem Bożym, praktyczna nauka na każdy dzień, bardzo głębokie "wejście w siebie", odkrycie tych obszarów, które dotychczas były zakryte przede mną i wreszcie najlepszy rachunek sumienia.
Wezwania na każdy dzień - ja nazwałam je moimi hasłami, okrzykami do Nieba - czynią cuda, dosłownie. Dzieją się rzeczy niezwykłe. Radości, wolności i pokoju nie miałam tyle nigdy przedtem.
Mogę powiedzieć, że też czynię świat bardziej chrześcijański.
Polecam z pełną odpowiedzialnością. Ja wstaję o 4 godz. rano, by biec na spotkanie z Jezusem. Dotychczas było to w moim przypadku zdecydowanie trudne, teraz radość mnie wybudza i prowadzi. Boże Ty Jesteś Wielki i taki mój. Spróbujcie wejść z Jezusem w tę ciszę.

autor opinii: Elżbieta Gąsior

Rozważania są bardzo trafne. Każdy może wynieść coś dla siebie. Jest to bardzo dobra pomoc w codziennym rozważaniu Słowa Bożego. Bardzo polecam wszystkim, którzy pragną pogłębić relacje z Jezusem.

autor opinii: Monika Karczewska

Polecam

Gorąco polecam. Książka ta jest mi ogromną pomocą w codziennej modlitwie Słowem Bożym.

autor opinii: Ania

Bliskosc Boga

Rozwazania zawarte w ksiazce sa bardzo glebokie i dotykaja mojego serca.Czasem zawstydzaja, innym razem mobilizuja zawsze jednak pomagaja mi doswiadczyc bliskosci Boga..Bardzo chcialabym przezyc rekolekcje. lectio divina .

autor opinii: Joanna Ozarska Sroczynska

polecam

pomocna w praktykowaniu Lectio divina .Polecam

autor opinii: Małgorzata

warto ją mieć

książki z serii Modlitwa na każdy dzień to sposób na zobaczenie że Bóg działa i dzisiaj poprzez swoje słowo, jest obecny w moim życiu, interesuje się mną, zależy Mu na moim pełnym rozwoju. Jak to się dzieje? Ks.Wons do Ewangelii na każdy dzień podaje propozycje pytań, które pomagają wejść na trop Boga.

autor opinii: EWA PODOLSKA

Ewangelia na co dzień :-)

Książka jest bardzo pomocna w rozważaniach i medytacji nad codzienną ewangelią, uczy systematyczności, jest wiele wskazówek, wyjaśnień; pozwala to bardziej zagłębić się i zrozumieć ewangelię.

autor opinii: Danuta Grzegorek

Wspaniałe wprowadzenia do modlitwy Słowem Bożym o. Wonsa. To propozycją rozważań, z których można korzystać lub nie, natomiast myślę, że warto je mieć pod ręką, na dzień posuchy i trudności w modlitwie Słowem Bożym. We wstępie autor podaje praktyczny poradnik, jak modlić się Słowem Bożym na co dzień.
Książka zawiera pełny tekst Ewangelii i sześć podpunktów do rozważań, które pomagają usłyszeć, co Pan Bóg chce mi powiedzieć.Dla wszystkich którzy wiedzą, jak ważne jest słuchanie Boga propozycja bardzo dobra.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Krzysztof Wons SDS
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 328
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360082881
ISBN: 9788360082881
ID: 58374

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Modlitwa Ewangelią na każdy dzień. Tom 2. Wielki Post i Wielkanoc Modlitwa Ewangelią na każdy dzień. Tom 2. Wielki Post i Wielkanoc
25.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...